Klea Love Forum
Klea Love Forum - Welcome
Derbi i takon Chelseat !  People-icon
Mirë se vini në Klea Love Forum, Ju ftojmë që të Regjistroheni, në mënyre që të keni aksese në të gjitha kategorit dhe temat, në Klea Love Forum, mund të gjeni Shoqeri, Filma Shqip dhe të huaj, Muzikën më të re 2013, DVD Humore shqip, Këshilla Mjeksore, Diskutime, Video Klipe, Kuriozitete, dhe Lajmet më të reja nga vendi dhe bota.

KleaLove.com / Staff.


Join the forum, it's quick and easy

Klea Love Forum
Klea Love Forum - Welcome
Derbi i takon Chelseat !  People-icon
Mirë se vini në Klea Love Forum, Ju ftojmë që të Regjistroheni, në mënyre që të keni aksese në të gjitha kategorit dhe temat, në Klea Love Forum, mund të gjeni Shoqeri, Filma Shqip dhe të huaj, Muzikën më të re 2013, DVD Humore shqip, Këshilla Mjeksore, Diskutime, Video Klipe, Kuriozitete, dhe Lajmet më të reja nga vendi dhe bota.

KleaLove.com / Staff.
Klea Love Forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Derbi i takon Chelseat !

Shko poshtë

Derbi i takon Chelseat !  Empty Derbi i takon Chelseat !

Mesazh nga Binni Sun 3 Oct 2010 - 8:44

Derbi i takon Chelseat !  F.1003185550698_m

Chelsea ka arritur që të mposhtë minimalisht Arsenalin në derbin londinez të zhvilluar në Stamford Bridge, duke forcuar kështu kreun e klasifikimit në Ligën Premier.

Vendasit ishin më të mirë në pjesën e parë, duke rrezikuar në disa momente portën e Fabianskit, por prapa nuk mbetën as Topçinjt që me anë të disa goditjeve u treguan të rrezikshëm.

Megjithatë, në skenë doli përsëri Didier Drogba, që e kaloi Chelsean në epërsi (40’), pas një pasimi të Ashley Cole. Goli rodhi pas një gabimi në mesfushë nga futbollistët e Arsenalit, që e lejoi brazilianin Ramires fillimin e një aksioni të ri, e që rezultoi me gol nga Drogba.

Derbi i takon Chelseat !  Drogba

Me rezultat 1-0 përfundoi pjesa e parë dhe nuk ndryshoi deri në fund të fraksionit të dytë. Arsenali nuk arriti që ta barazonte rezultatin përkundër futbollit të mirë të treguar në disa momente. Nga ana tjetër, Chelsea pati mundësinë që ta thellonte rezultatin në të mirë të saj, po që se Nicolas Anelka do ishte më i ftohtë para golit.

Megjithatë, fjalën e fundit në këtë takim e kishte Alex, i cili vetëm sa e vulosi fatin e takimit (85’), që përfundoi me rezultat 2-0. Lukasz Fabianski me siguri ka pësuar trauma pas golit të Alex, i cili e la në vend portierin e Arsenalit me bombën atomike të tij nga gjuajtja e lirë.

Me këtë fitore Chelsea forcon kreun me 18 pikë pas shtatë javësh, me përcjellës të parë Manchester Cityn, që ka 14 pikë. Arsenali gjendet në pozitën e katërt me 11 pikë. /
Binni
Binni
Legjendë
Legjendë

Vendbanimi Vendbanimi : Ne Mendjen Tuaj!!
Postime Postime : 7205
Gjinia Gjinia : Male
Anëtarësuar Anëtarësuar : 03/01/2010
Mosha Mosha : 38
Hobi Hobi : Sporti,

http://www.klealove.com

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye

- Similar topics

 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi