Klea Love Forum
Klea Love Forum - Welcome
Cana pranë largimit nga Galatasaray?  People-icon
Mirë se vini në Klea Love Forum, Ju ftojmë që të Regjistroheni, në mënyre që të keni aksese në të gjitha kategorit dhe temat, në Klea Love Forum, mund të gjeni Shoqeri, Filma Shqip dhe të huaj, Muzikën më të re 2013, DVD Humore shqip, Këshilla Mjeksore, Diskutime, Video Klipe, Kuriozitete, dhe Lajmet më të reja nga vendi dhe bota.

KleaLove.com / Staff.


Join the forum, it's quick and easy

Klea Love Forum
Klea Love Forum - Welcome
Cana pranë largimit nga Galatasaray?  People-icon
Mirë se vini në Klea Love Forum, Ju ftojmë që të Regjistroheni, në mënyre që të keni aksese në të gjitha kategorit dhe temat, në Klea Love Forum, mund të gjeni Shoqeri, Filma Shqip dhe të huaj, Muzikën më të re 2013, DVD Humore shqip, Këshilla Mjeksore, Diskutime, Video Klipe, Kuriozitete, dhe Lajmet më të reja nga vendi dhe bota.

KleaLove.com / Staff.
Klea Love Forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Cana pranë largimit nga Galatasaray?

Shko poshtë

Cana pranë largimit nga Galatasaray?  Empty Cana pranë largimit nga Galatasaray?

Mesazh nga Binni Sun 3 Oct 2010 - 8:45

Cana pranë largimit nga Galatasaray?  F.1003182231497_m

Marrëdhëniet mes superyllit kosovar, Lorik Cana dhe të trajnerit të Galatasarayt, Frank Rijkaard, janë përkeqësuar tej mase, pas një incidenti në sfidën ndaj Karabuksporit.

Millyet shkruan se ftohja e marrëdhënieve mes Canës dhe Rijkaard vjen pasi strategu holandez e zëvëndësoi mesfushorin defensiv kosovar vetëm pas 28 minutash lojë dhe kjo pas një gabimi të Canës në mesfushë, që lejoi skuadrën mysafire të dyfishonte epërsinë.

Nga ky gabim u nervozua tepër Rijkaard që menjëherë e largoi nga loja Canën, i cili nuk reagoi më butë dhe pa e shikuar fare trajnerin shkoi drejt e në zhveshtore.

Është një pikëpyetje e madhe e ardhmja e futbollistit kosovar në skuadrën turke, pasi që përkundër faktit se ai ka kontratë deri në vitin 2014 me gjigantin turk, marrëdhëniet jo të mira me trajnerin dhe mos aktivizimi i rregullt mund të bëjnë që Cana të kërkojë klub tjetër.

Loriku e zgjodhi Galatasarayn vetëm e vetëm që të jetë sa më pranë vendlindjes, ndërsa refuzoi një numër ofertash nga skuadra të mëdha evropiane, duke përfshirë këtu Arsenalin, Schalken dhe Bayernin. Galata e transferoi atë për 4.5 milionë euro nga Sunderlandi.
Binni
Binni
Legjendë
Legjendë

Vendbanimi Vendbanimi : Ne Mendjen Tuaj!!
Postime Postime : 7205
Gjinia Gjinia : Male
Anëtarësuar Anëtarësuar : 03/01/2010
Mosha Mosha : 38
Hobi Hobi : Sporti,

http://www.klealove.com

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye

- Similar topics

 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi