Klea Love Forum
Klea Love Forum - Welcome
Milani përkulet para Mbretërve People-icon
Mirë se vini në Klea Love Forum, Ju ftojmë që të Regjistroheni, në mënyre që të keni aksese në të gjitha kategorit dhe temat, në Klea Love Forum, mund të gjeni Shoqeri, Filma Shqip dhe të huaj, Muzikën më të re 2013, DVD Humore shqip, Këshilla Mjeksore, Diskutime, Video Klipe, Kuriozitete, dhe Lajmet më të reja nga vendi dhe bota.

KleaLove.com / Staff.


Join the forum, it's quick and easy

Klea Love Forum
Klea Love Forum - Welcome
Milani përkulet para Mbretërve People-icon
Mirë se vini në Klea Love Forum, Ju ftojmë që të Regjistroheni, në mënyre që të keni aksese në të gjitha kategorit dhe temat, në Klea Love Forum, mund të gjeni Shoqeri, Filma Shqip dhe të huaj, Muzikën më të re 2013, DVD Humore shqip, Këshilla Mjeksore, Diskutime, Video Klipe, Kuriozitete, dhe Lajmet më të reja nga vendi dhe bota.

KleaLove.com / Staff.
Klea Love Forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Milani përkulet para Mbretërve

Shko poshtë

Milani përkulet para Mbretërve Empty Milani përkulet para Mbretërve

Mesazh nga Binni Tue 19 Oct 2010 - 9:41

Milani përkulet para Mbretërve F.1019223714633_m

Real Madridi ka dalë fitues i ndeshjes kryesore të xhiros së tretë të fazës grupore të Ligës së Kampionëve duke e mposhtur Milanin me rezultat 2-0.

Los Blancos e filluan furishëm takimin e vlefshëm për Grupin G, duke realizuar dy gola të shpejtë për t’i dhënë fund dilemës për fituesin që në pjesën e parë.

Njeriu kryesor i vendasve, Cristiano Ronaldo, gjeti një hapësirë ndërmjet ‘murit të gjallë’ për të mposhtur portierin Amelia nga gjuajtja e lirë (13’).

Ronaldo ishte meritor edhe për golin e dytë të Realit, pasi që ishte pikërisht portugezi që pasoi te Mesut Ozil dhe ky i fundit me ndihmën e Boneras e plasoi topin në rrjet (14’).

Pas golit të dytë të shënuar, Los Merengues thuajse humbën motivacionin për lojë, ndërsa ishte ky moment i ndritshëm për skuadrën mysafire, e cila përkundër rasteve nuk arriti të ndryshojë diçka në rezultat.

Në pjesën e dytë, Mbretërit sërish luajtën më mirë, mirëpo nuk i shfrytëzuan rastet e shumta që patën. Përderisa Rossonerët në momente të caktuara shkaktonin presion, por të pasuksesshëm.

Takimi tjetër i Grupit G, ndërmjet Ajaxit dhe Auxerre, ka përfunduar me fitoren e holandezëve me rezultat 2-1.

Pas xhiros së tretë, Reali prin me nëntë pikë, i ndjekur nga Milani dhe Ajaxi që kanë nga katër pikë. /
Binni
Binni
Legjendë
Legjendë

Vendbanimi Vendbanimi : Ne Mendjen Tuaj!!
Postime Postime : 7205
Gjinia Gjinia : Male
Anëtarësuar Anëtarësuar : 03/01/2010
Mosha Mosha : 38
Hobi Hobi : Sporti,

http://www.klealove.com

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye

- Similar topics

 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi