Klea Love Forum
Klea Love Forum - Welcome
E shkuara People-icon
Mirë se vini në Klea Love Forum, Ju ftojmë që të Regjistroheni, në mënyre që të keni aksese në të gjitha kategorit dhe temat, në Klea Love Forum, mund të gjeni Shoqeri, Filma Shqip dhe të huaj, Muzikën më të re 2013, DVD Humore shqip, Këshilla Mjeksore, Diskutime, Video Klipe, Kuriozitete, dhe Lajmet më të reja nga vendi dhe bota.

KleaLove.com / Staff.


Join the forum, it's quick and easy

Klea Love Forum
Klea Love Forum - Welcome
E shkuara People-icon
Mirë se vini në Klea Love Forum, Ju ftojmë që të Regjistroheni, në mënyre që të keni aksese në të gjitha kategorit dhe temat, në Klea Love Forum, mund të gjeni Shoqeri, Filma Shqip dhe të huaj, Muzikën më të re 2013, DVD Humore shqip, Këshilla Mjeksore, Diskutime, Video Klipe, Kuriozitete, dhe Lajmet më të reja nga vendi dhe bota.

KleaLove.com / Staff.
Klea Love Forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

E shkuara

+3
Prada
Єямєℓiиdå
Binni
7 posters

Shko poshtë

E shkuara Empty E shkuara

Mesazh nga Binni Sun 19 Dec 2010 - 0:40

[You must be registered and logged in to see this image.]

Ti mund të ndjehesh më i/e qetë në lidhje me seksin duke folur rreth të kaluarës tënde seksuale me dikë që është në gjendje të të ndihmojë që ta kuptosh më mirë. Duhet të gjesh patjetër dikë tek i cili ke besim.

Një mjek psikiatër, do të ishte i përshtatshëm. Sigurohu që ky person ka eksperiencën e nevojshme për të të ndihmuar ty që të kuptosh se si e shkuara ndikon tek e tashmja. Pastaj bisedo me këtë person rreth të shkuarës tënde seksuale në një kohë të volitshme për ty.

Tregoji se çfarë edukate seksuale ke marrë (nëse e ke marrë) nga prindërit.

Diskuto rreth kujtimeve që të kanë mbetur nga koha e fëmijërisë që kanë lidhje me seksualitetin.

Fol rreth paragjykimeve që kishe ndaj lakuriqësisë dhe imazhit të trupit tënd kur ishe fëmijë, dhe si (nëse) ka ndryshuar kjo gjë me kalimin e viteve.

Fol për herën e parë që të filluan menstruacionet (për femra), ose për herën e parë që u lage në gjumë (për meshkuj).

Diskuto rreth mendimit që ke pasur ti për masturbimin, dhe kur, nëse ndonjëherë je ndjerë tërësisht mirë duke e bërë një gjë të tillë.

Fol rreth informacionit që ke marrë për seksin nga shoqëria, media dhe edukata seksuale.

Fol rreth takimeve të para romantike.

Diskuto rreth arsyeve dhe kohës kur humbe virgjërinë dhe çfarë të bëri të mendoje rreth seksit.

Diskuto rreth mënyrës që ndikon eksperienca e fëmijërisë tek jeta jote e tanishme seksuale.

[You must be registered and logged in to see this image.]

Nëse ti nuk je duke marrë nga jeta seksuale atë që kërkon, kjo mund të vijë si rezultat i disa paragjykimeve ose ndodhish, të cilat i ke përjetuar vite më parë.

Ti nuk ke pse i tregon gjithçka nga e kaluara jote partnerit tënd. Në fakt, disa detaje të jetës tënde seksuale mund të jetë mirë t'i mbash për vete.

(Në rastet kur ke bërë seks të sigurt dhe ke përdorur prezervativ). Megjithatë, mund të ishte ide e mirë që të ndaje me personin që dashuron disa nga aspektet e jetës tënde seksuale në mënyrë që ky person të mund të të njohë në mënyrë më intime. Ndonjëherë, është shumë e rëndësishme që të flasësh rreth të shkuarës seksuale, ose paragjykimeve dhe këndvështrimeve që ka gjithsecili.

Mos harro, ti duhet të kesh si objektiv njohjen e vetvetes dhe seksualitetit tënd. Pasi t'i kesh hedhur tutje konceptet e gabuara të cilat kanë qenë pengesë për ty, ti do të kuptosh që seksi është një pjesë mrekullueshme e jetës tënde. Hapi i parë drejt seksit të mrekullueshëm është që të dish se mundesh ta bësh.

E fundit që duhet të dish

Ti ke të drejtën që të shijosh jetën seksuale, kështu që mos të të vijë asnjëherë turp nga fakti që ti je një qenie seksuale.

Identifikimi i koncepteve të gabuara dhe mesazheve negative që ke marrë për seksin do të të ndihmojë që t'i kapërcesh ato.

Nëse ti je edukuar me idenë që seksi është i keq, atëherë ti duhet të ndryshosh përqasjen ndaj tij.

Biseda me një mjek psikiatër mund të të ndihmojë ty që të mësosh më tepër rreth seksualitetit tënd.
Binni
Binni
Legjendë
Legjendë

Vendbanimi Vendbanimi : Ne Mendjen Tuaj!!
Postime Postime : 7205
Gjinia Gjinia : Male
Anëtarësuar Anëtarësuar : 03/01/2010
Mosha Mosha : 36
Hobi Hobi : Sporti,

http://www.klealove.com

Mbrapsht në krye Shko poshtë

E shkuara Empty Re: E shkuara

Mesazh nga Єямєℓiиdå Sat 25 Dec 2010 - 14:12

Le te mbetet e shkuar.
Єямєℓiиdå
Єямєℓiиdå
WebMaster
WebMaster

Postime Postime : 17963
Gjinia Gjinia : Female
Anëtarësuar Anëtarësuar : 09/10/2010
Mosha Mosha : 36
Hobi Hobi : Muzika, leximi & noti

Mbrapsht në krye Shko poshtë

E shkuara Empty Re: E shkuara

Mesazh nga Prada Sat 25 Dec 2010 - 14:15

na ka mesuar gjera per te ardhmen
Prada
Prada
I/e Regjistruar
I/e Regjistruar

Vendbanimi Vendbanimi : Ne Hapesire
Postime Postime : 7718
Gjinia Gjinia : Male
Anëtarësuar Anëtarësuar : 11/04/2010
Mosha Mosha : 109
Hobi Hobi : Ndihmes Bageri

Mbrapsht në krye Shko poshtë

E shkuara Empty Re: E shkuara

Mesazh nga Amazone Sat 25 Dec 2010 - 14:16

e shkuara .....gjithmone ngelet mbrapa ska nevoje te kujtohet dhe te foelt prandaj quhet dhe e shkuara
Amazone
Amazone
I/e Regjistruar
I/e Regjistruar

Vendbanimi Vendbanimi : Greece
Postime Postime : 4385
Gjinia Gjinia : Female
Anëtarësuar Anëtarësuar : 14/12/2010
Mosha Mosha : 111
Hobi Hobi : Hipizem /tenis

Mbrapsht në krye Shko poshtë

E shkuara Empty Re: E shkuara

Mesazh nga Prada Sat 25 Dec 2010 - 14:19

msimet merren nga e shkuara po nuk merre msim nga eshkuara ajo perseritet
Prada
Prada
I/e Regjistruar
I/e Regjistruar

Vendbanimi Vendbanimi : Ne Hapesire
Postime Postime : 7718
Gjinia Gjinia : Male
Anëtarësuar Anëtarësuar : 11/04/2010
Mosha Mosha : 109
Hobi Hobi : Ndihmes Bageri

Mbrapsht në krye Shko poshtë

E shkuara Empty Re: E shkuara

Mesazh nga Amazone Sat 25 Dec 2010 - 14:21

mesimet merren ....por deri aty nuk kujtohet me dhe as nuk permendet me sepsze thjesht duhet e ecim perpara per te ardhmen dhe jo per te shkuaren
Amazone
Amazone
I/e Regjistruar
I/e Regjistruar

Vendbanimi Vendbanimi : Greece
Postime Postime : 4385
Gjinia Gjinia : Female
Anëtarësuar Anëtarësuar : 14/12/2010
Mosha Mosha : 111
Hobi Hobi : Hipizem /tenis

Mbrapsht në krye Shko poshtë

E shkuara Empty Re: E shkuara

Mesazh nga Prada Sat 25 Dec 2010 - 14:27

per dikend ishte e hidhur

per dikend ee bukur
Prada
Prada
I/e Regjistruar
I/e Regjistruar

Vendbanimi Vendbanimi : Ne Hapesire
Postime Postime : 7718
Gjinia Gjinia : Male
Anëtarësuar Anëtarësuar : 11/04/2010
Mosha Mosha : 109
Hobi Hobi : Ndihmes Bageri

Mbrapsht në krye Shko poshtë

E shkuara Empty Re: E shkuara

Mesazh nga Amazone Sat 25 Dec 2010 - 14:32

e shkuara prada si do qe te jete quhet e shkuar ....kur eshte e hidhur duhet ta largojme sa me pare ....por dhe kur ishte e bukur te njejten gje se vritemi ne te dyja menyrat
Amazone
Amazone
I/e Regjistruar
I/e Regjistruar

Vendbanimi Vendbanimi : Greece
Postime Postime : 4385
Gjinia Gjinia : Female
Anëtarësuar Anëtarësuar : 14/12/2010
Mosha Mosha : 111
Hobi Hobi : Hipizem /tenis

Mbrapsht në krye Shko poshtë

E shkuara Empty Re: E shkuara

Mesazh nga Prada Sat 25 Dec 2010 - 14:35

e shkuara ishte ajo qe kemi koha qe kemi ber lojra e lojra te ndryshme
Prada
Prada
I/e Regjistruar
I/e Regjistruar

Vendbanimi Vendbanimi : Ne Hapesire
Postime Postime : 7718
Gjinia Gjinia : Male
Anëtarësuar Anëtarësuar : 11/04/2010
Mosha Mosha : 109
Hobi Hobi : Ndihmes Bageri

Mbrapsht në krye Shko poshtë

E shkuara Empty Re: E shkuara

Mesazh nga Amazone Sat 25 Dec 2010 - 14:36

dhe ne te ardhmen bejme lojra prada jo vetem ne te shkuaren ...jeta po aty sillet
Amazone
Amazone
I/e Regjistruar
I/e Regjistruar

Vendbanimi Vendbanimi : Greece
Postime Postime : 4385
Gjinia Gjinia : Female
Anëtarësuar Anëtarësuar : 14/12/2010
Mosha Mosha : 111
Hobi Hobi : Hipizem /tenis

Mbrapsht në krye Shko poshtë

E shkuara Empty Re: E shkuara

Mesazh nga Prada Sat 25 Dec 2010 - 14:38

ishte ajo koha kur ishim femiri te lazdruar
Prada
Prada
I/e Regjistruar
I/e Regjistruar

Vendbanimi Vendbanimi : Ne Hapesire
Postime Postime : 7718
Gjinia Gjinia : Male
Anëtarësuar Anëtarësuar : 11/04/2010
Mosha Mosha : 109
Hobi Hobi : Ndihmes Bageri

Mbrapsht në krye Shko poshtë

E shkuara Empty Re: E shkuara

Mesazh nga Amazone Sat 25 Dec 2010 - 14:39

femije ngelemi gjithmone ...ne cdo moshe
Amazone
Amazone
I/e Regjistruar
I/e Regjistruar

Vendbanimi Vendbanimi : Greece
Postime Postime : 4385
Gjinia Gjinia : Female
Anëtarësuar Anëtarësuar : 14/12/2010
Mosha Mosha : 111
Hobi Hobi : Hipizem /tenis

Mbrapsht në krye Shko poshtë

E shkuara Empty Re: E shkuara

Mesazh nga Prada Sat 25 Dec 2010 - 14:41

e shkuara ishte ajo koha qe nuk kishim telefona mobil
Prada
Prada
I/e Regjistruar
I/e Regjistruar

Vendbanimi Vendbanimi : Ne Hapesire
Postime Postime : 7718
Gjinia Gjinia : Male
Anëtarësuar Anëtarësuar : 11/04/2010
Mosha Mosha : 109
Hobi Hobi : Ndihmes Bageri

Mbrapsht në krye Shko poshtë

E shkuara Empty Re: E shkuara

Mesazh nga Amazone Sat 25 Dec 2010 - 14:42

e shkuara ishte ajo...qe sduam te degjojme si psh luften e kosoves qe asnje nuk don ta shohe me
Amazone
Amazone
I/e Regjistruar
I/e Regjistruar

Vendbanimi Vendbanimi : Greece
Postime Postime : 4385
Gjinia Gjinia : Female
Anëtarësuar Anëtarësuar : 14/12/2010
Mosha Mosha : 111
Hobi Hobi : Hipizem /tenis

Mbrapsht në krye Shko poshtë

E shkuara Empty Re: E shkuara

Mesazh nga Prada Sat 25 Dec 2010 - 14:43

e shkuar ishte kur ishemi ne sholl fillore
Prada
Prada
I/e Regjistruar
I/e Regjistruar

Vendbanimi Vendbanimi : Ne Hapesire
Postime Postime : 7718
Gjinia Gjinia : Male
Anëtarësuar Anëtarësuar : 11/04/2010
Mosha Mosha : 109
Hobi Hobi : Ndihmes Bageri

Mbrapsht në krye Shko poshtë

E shkuara Empty Re: E shkuara

Mesazh nga WebMaster Sat 25 Dec 2010 - 14:44

E shkuara ishte ajo qe u deshem ..e harruar eshte kjo qe ne mendojme se do jete me mire kur ne te njejten kohe ekziston nje ndjenje qe kurre nuk do shperthej


[You must be registered and logged in to see this image.][Only mods are allowed to see this link][You must be registered and logged in to see this image.] [Only mods are allowed to see this link] [You must be registered and logged in to see this image.][Only mods are allowed to see this link][You must be registered and logged in to see this image.]


[You must be registered and logged in to see this image.]Emri  i Forumit do t[Only mods are allowed to see this link] ndryshoj  [You must be registered and logged in to see this image.] [Only mods are allowed to see this link] [You must be registered and logged in to see this image.]
WebMaster
WebMaster
Fondatori i Forumit
Fondatori i Forumit

Vendbanimi Vendbanimi : Ku te dua un
Postime Postime : 98857
Gjinia Gjinia : Female
Anëtarësuar Anëtarësuar : 11/01/2009
Mosha Mosha : 43
Hobi Hobi : Të përballoj jetën

http://www.klealove.com

Mbrapsht në krye Shko poshtë

E shkuara Empty Re: E shkuara

Mesazh nga Prada Sat 25 Dec 2010 - 14:51

ishte kur une postoja dikun tjeter
Prada
Prada
I/e Regjistruar
I/e Regjistruar

Vendbanimi Vendbanimi : Ne Hapesire
Postime Postime : 7718
Gjinia Gjinia : Male
Anëtarësuar Anëtarësuar : 11/04/2010
Mosha Mosha : 109
Hobi Hobi : Ndihmes Bageri

Mbrapsht në krye Shko poshtë

E shkuara Empty Re: E shkuara

Mesazh nga Amazone Sat 25 Dec 2010 - 15:01

e shkuara ....do ngele atje ku ka vendin e vet qe ti lere vendin se ardhsmes me te mirat dhe t ekeqija t e saj
Amazone
Amazone
I/e Regjistruar
I/e Regjistruar

Vendbanimi Vendbanimi : Greece
Postime Postime : 4385
Gjinia Gjinia : Female
Anëtarësuar Anëtarësuar : 14/12/2010
Mosha Mosha : 111
Hobi Hobi : Hipizem /tenis

Mbrapsht në krye Shko poshtë

E shkuara Empty Re: E shkuara

Mesazh nga WebMaster Sat 25 Dec 2010 - 15:19

E shkuara eshte ajo qe me magjeps ne mendime e shkuara eshte ajo qe me lendon me teper po te mendoj ..po e ardhja eshte ajo qe te ben te shikosh edhe te adhurosh ate qe ty te don


[You must be registered and logged in to see this image.][Only mods are allowed to see this link][You must be registered and logged in to see this image.] [Only mods are allowed to see this link] [You must be registered and logged in to see this image.][Only mods are allowed to see this link][You must be registered and logged in to see this image.]


[You must be registered and logged in to see this image.]Emri  i Forumit do t[Only mods are allowed to see this link] ndryshoj  [You must be registered and logged in to see this image.] [Only mods are allowed to see this link] [You must be registered and logged in to see this image.]
WebMaster
WebMaster
Fondatori i Forumit
Fondatori i Forumit

Vendbanimi Vendbanimi : Ku te dua un
Postime Postime : 98857
Gjinia Gjinia : Female
Anëtarësuar Anëtarësuar : 11/01/2009
Mosha Mosha : 43
Hobi Hobi : Të përballoj jetën

http://www.klealove.com

Mbrapsht në krye Shko poshtë

E shkuara Empty Re: E shkuara

Mesazh nga Gjeto Gjetani Thu 30 Dec 2010 - 0:46

e shkuara e harruara
Gjeto Gjetani
Gjeto Gjetani
I/e Regjistruar
I/e Regjistruar

Vendbanimi Vendbanimi : Dukagjin
Postime Postime : 1969
Gjinia Gjinia : Male
Anëtarësuar Anëtarësuar : 20/12/2010
Mosha Mosha : 52
Hobi Hobi : leximi

Mbrapsht në krye Shko poshtë

E shkuara Empty Re: E shkuara

Mesazh nga WebMaster Thu 30 Dec 2010 - 1:01

E ke then mire gjeto e shkuara e harruara


[You must be registered and logged in to see this image.][Only mods are allowed to see this link][You must be registered and logged in to see this image.] [Only mods are allowed to see this link] [You must be registered and logged in to see this image.][Only mods are allowed to see this link][You must be registered and logged in to see this image.]


[You must be registered and logged in to see this image.]Emri  i Forumit do t[Only mods are allowed to see this link] ndryshoj  [You must be registered and logged in to see this image.] [Only mods are allowed to see this link] [You must be registered and logged in to see this image.]
WebMaster
WebMaster
Fondatori i Forumit
Fondatori i Forumit

Vendbanimi Vendbanimi : Ku te dua un
Postime Postime : 98857
Gjinia Gjinia : Female
Anëtarësuar Anëtarësuar : 11/01/2009
Mosha Mosha : 43
Hobi Hobi : Të përballoj jetën

http://www.klealove.com

Mbrapsht në krye Shko poshtë

E shkuara Empty Re: E shkuara

Mesazh nga Prada Thu 30 Dec 2010 - 1:20

nese harrohet e shkuara athere ajo prap te perseritet

por jo te jetojmi me te shkuaren
Prada
Prada
I/e Regjistruar
I/e Regjistruar

Vendbanimi Vendbanimi : Ne Hapesire
Postime Postime : 7718
Gjinia Gjinia : Male
Anëtarësuar Anëtarësuar : 11/04/2010
Mosha Mosha : 109
Hobi Hobi : Ndihmes Bageri

Mbrapsht në krye Shko poshtë

E shkuara Empty Re: E shkuara

Mesazh nga Anakonda Wed 31 Dec 2014 - 1:17

e shkuara esht e shkuar, por ka dhe nga ato meshkuj qe femres ja permendin tgjitha

Anakonda
V.I.P Anëtarë
V.I.P Anëtarë

Vendbanimi Vendbanimi : Burrel
Postime Postime : 31709
Gjinia Gjinia : Female
Anëtarësuar Anëtarësuar : 02/12/2011
Mosha Mosha : 26
Hobi Hobi : Dashuria endrra shpresa ke te zgjidhja nga te tria dhe nje nate lotin pyeta mu pergjigj DASHURIA

Mbrapsht në krye Shko poshtë

E shkuara Empty Re: E shkuara

Mesazh nga Sponsored content


Sponsored content


Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi