Klea Love Forum
Klea Love Forum - Welcome
Egjipt, një vajzë merr emrin “Facebook” People-icon
Mirë se vini në Klea Love Forum, Ju ftojmë që të Regjistroheni, në mënyre që të keni aksese në të gjitha kategorit dhe temat, në Klea Love Forum, mund të gjeni Shoqeri, Filma Shqip dhe të huaj, Muzikën më të re 2013, DVD Humore shqip, Këshilla Mjeksore, Diskutime, Video Klipe, Kuriozitete, dhe Lajmet më të reja nga vendi dhe bota.

KleaLove.com / Staff.


Join the forum, it's quick and easy

Klea Love Forum
Klea Love Forum - Welcome
Egjipt, një vajzë merr emrin “Facebook” People-icon
Mirë se vini në Klea Love Forum, Ju ftojmë që të Regjistroheni, në mënyre që të keni aksese në të gjitha kategorit dhe temat, në Klea Love Forum, mund të gjeni Shoqeri, Filma Shqip dhe të huaj, Muzikën më të re 2013, DVD Humore shqip, Këshilla Mjeksore, Diskutime, Video Klipe, Kuriozitete, dhe Lajmet më të reja nga vendi dhe bota.

KleaLove.com / Staff.
Klea Love Forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Egjipt, një vajzë merr emrin “Facebook”

4 posters

Shko poshtë

Egjipt, një vajzë merr emrin “Facebook” Empty Egjipt, një vajzë merr emrin “Facebook”

Mesazh nga Katniss Tue 22 Feb 2011 - 5:13

Egjipt, një vajzë merr emrin “Facebook” Foshnja-fb
Facebook Jamal Ibrahim, ky është emri i një fëmije të lindur përpara disa orëve në Egjipt. Bëhet fjalë për një vajzë, që është e para në botë me një emër të tillë. Siç bën të ditur gazeta egjiptiane “Al-Ahram”,prindërit e saj kanë vendosur ta quajnë kështu, si mirënjohje për rrjetin shoqëror, që pati një rol themelor në revoltën popullore që solli rrëzimin e Mubarak.

Krijesa e Mark Zuckerberg, shpesh e konsideruar si humbje kohe, në Egjipt rezultoi e domosdoshme për organizimin e tubimeve, për qarkullimin e ideve, apo për të shpërndarë informacione të ndryshme në krahasim me ato të dhëna nga kanalet zyrtare.

Kështu, egjiptiani Gamal Ibrahim dhe e shoqja e tij vendosën që për të nderuar Facebookun e famshëm, t’i vendosë emrin e tij të bijës së sapolindur. Nëse kohë më parë, fëmijët merrnin emrin e protagonistëve të mëdhenj të historisë, sot historinë e bëjnë edhe format e reja të komunikimit, që shpesh ndihmojnë për ndryshimin e botës.

Facebook numëron pesë milionë e ca përdorues në Egjipt, teksa vetëm në dy javë pas 25 janarit janë krijuar më shumë se 32 mijë grupe dhe 14 mijë faqe, gjithmonë në lidhje me revolucionin që përgatitej aty.

www.strugasot.com


Edituar për herë të fundit nga Calliope në Thu 24 Feb 2011 - 3:46, edituar 1 herë gjithsej
Katniss
Katniss
Princeshë
Princeshë

Postime Postime : 11002
Gjinia Gjinia : Female
Anëtarësuar Anëtarësuar : 02/02/2011
Hobi Hobi : Computer Science

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Egjipt, një vajzë merr emrin “Facebook” Empty Re: Egjipt, një vajzë merr emrin “Facebook”

Mesazh nga Emona Thu 24 Feb 2011 - 1:49

Uaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa Sa interesant Emre unik Per Kete vjazen.

Emona
WebMaster
WebMaster

Postime Postime : 46759
Gjinia Gjinia : Female
Anëtarësuar Anëtarësuar : 12/03/2010

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Egjipt, një vajzë merr emrin “Facebook” Empty Re: Egjipt, një vajzë merr emrin “Facebook”

Mesazh nga Єямєℓiиdå Thu 24 Feb 2011 - 11:39

Hajde se mos ja ngjesin edhe ndonje Twitter se shpejti
Єямєℓiиdå
Єямєℓiиdå
WebMaster
WebMaster

Postime Postime : 17963
Gjinia Gjinia : Female
Anëtarësuar Anëtarësuar : 09/10/2010
Mosha Mosha : 38
Hobi Hobi : Muzika, leximi & noti

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Egjipt, një vajzë merr emrin “Facebook” Empty Re: Egjipt, një vajzë merr emrin “Facebook”

Mesazh nga Katniss Thu 24 Feb 2011 - 13:02

Se paku Twitter do tingellonte me bukur se Facebook.. qesh
Katniss
Katniss
Princeshë
Princeshë

Postime Postime : 11002
Gjinia Gjinia : Female
Anëtarësuar Anëtarësuar : 02/02/2011
Hobi Hobi : Computer Science

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Egjipt, një vajzë merr emrin “Facebook” Empty Re: Egjipt, një vajzë merr emrin “Facebook”

Mesazh nga Poeti Dhimbjes Thu 24 Feb 2011 - 13:04

Po kur zoti i'a merr mendet njeriut, ky i fundit nuk e di me se cfare ben...
Poeti Dhimbjes
Poeti Dhimbjes
Legjendë
Legjendë

Vendbanimi Vendbanimi : Ne Mergim.
Postime Postime : 14346
Gjinia Gjinia : Male
Anëtarësuar Anëtarësuar : 15/03/2010
Mosha Mosha : 40
Hobi Hobi : Poezia

http://www.saimiri.webs.com

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Egjipt, një vajzë merr emrin “Facebook” Empty Re: Egjipt, një vajzë merr emrin “Facebook”

Mesazh nga Sponsored content


Sponsored content


Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye

- Similar topics

 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi