Klea Love Forum
Klea Love Forum - Welcome
Ryva Kajtazi, Aktorja që u bë këngëtare People-icon
Mirë se vini në Klea Love Forum, Ju ftojmë që të Regjistroheni, në mënyre që të keni aksese në të gjitha kategorit dhe temat, në Klea Love Forum, mund të gjeni Shoqeri, Filma Shqip dhe të huaj, Muzikën më të re 2013, DVD Humore shqip, Këshilla Mjeksore, Diskutime, Video Klipe, Kuriozitete, dhe Lajmet më të reja nga vendi dhe bota.

KleaLove.com / Staff.


Join the forum, it's quick and easy

Klea Love Forum
Klea Love Forum - Welcome
Ryva Kajtazi, Aktorja që u bë këngëtare People-icon
Mirë se vini në Klea Love Forum, Ju ftojmë që të Regjistroheni, në mënyre që të keni aksese në të gjitha kategorit dhe temat, në Klea Love Forum, mund të gjeni Shoqeri, Filma Shqip dhe të huaj, Muzikën më të re 2013, DVD Humore shqip, Këshilla Mjeksore, Diskutime, Video Klipe, Kuriozitete, dhe Lajmet më të reja nga vendi dhe bota.

KleaLove.com / Staff.
Klea Love Forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Ryva Kajtazi, Aktorja që u bë këngëtare

2 posters

Shko poshtë

Ryva Kajtazi, Aktorja që u bë këngëtare Empty Ryva Kajtazi, Aktorja që u bë këngëtare

Mesazh nga WebMaster Tue 1 Mar 2011 - 14:32

Unë punoj shumë edhe në profesionin tim, si aktore, dhe nuk është që jam pasive, por me muzikën e kam pasur më lehtë, me vetë faktin që është punë individuale dhe gjithçka varet nga ti. Kurse, aktrimi është punë kolektive dhe varet nga regjisorët se a të shohin në projekt apo jo“Kosova Sot”: Para pak ditësh e keni realizuar një këngë. Na flisni diçka më shumë për çka bëhet fjalë në atë këngë?
Ryva Kajtazi: Kënga titullohet “Ti s’e di çka do”, e realizuar nga Florent Boshnjaku, me tekst të reperit “Capital T”. Kjo këngë është lansuar në projekte të ndryshme televizive për festën e Vitit të Ri dhe është mirëpritur mjaft mirë, e shoh që transmetohet vazhdimisht në medie dhe për këtë jam shumë e kënaqur me këtë këngë.


“Kosova Sot”: Keni vendosur t’i bëni videoklip kësaj kënge?

Ryva Kajtazi: Kam qenë në dilema për t’i realizuar klipin, pasi pata mundësinë ta lansoj për xhirimet e Vitit të Ri, gjithashtu e kam parë që kënga njëherë për njëherë është duke ecur mirë, prandaj vendosa të mos i realizoj klip.



“Shtëpia ime”, seriali i radhës



“Kosova Sot”: Ju jeni me profesion aktore, mirëpo suksesin më të madh e keni arritur si këngëtare. Si ndodhi që të bëheni kaq e famshme në muzikë?

Ryva Kajtazi: Nuk di si t’ua them, unë punoj shumë edhe në profesionin tim, si aktore, dhe nuk është që jam pasive, por me muzikën e kam pasur më lehtë, me vetë faktin që është punë individuale dhe gjithçka varet nga ti. Kurse, aktrimi është punë kolektive dhe varet nga regjisorët se a të shohin në projekt apo jo. Kjo besoj se është arsyeja.



“Kosova Sot”: Së fundi, duket se i jeni rikthyer aktrimit. Ju shohim në një serial vendas. Si arritët të bëheni pjesë e këtij seriali?

Ryva Kajtazi: Ka kohë që jam pjesë e serialit “Spitaliks”. Ftesën e kam marrë nga producentët e këtij seriali dhe filluam bashkëpunimin pa hezitim, sepse këtë serial e përbëjnë një staf i aktorëve të mrekullueshëm, me të cilët kam raporte shumë të mira dhe më kanë mirëpritur jashtëzakonisht mirë, padyshim që edhe unë jam shumë e kënaqur.



“Kosova Sot”: A do të jeni edhe në të ardhmen në këtë serial?

Ryva Kajtazi: Sigurisht që do të jem pjesë e këtij seriali për aq sa do të zgjasë, por do të jem aktive edhe në një serial tjetër televiziv, të titulluar “Shtëpia ime”, në regji të Synaj Raçës, i cili do të jetë serial i ri dhe trajton çështjet sociale në Kosovë.



“Kosova Sot”: Tash kanë filluar edhe festivalet. Do të merrni pjesë sivjet në ndonjë nga to?

Ryva Kajtazi: Të them të drejtën nuk jam shumë e nxehtë në punën e këtyre festivaleve, sepse i kam kërkuar pak nga pak dhe nuk kam ndonjë mendim të mirë për to. Tash për tash nuk jam pjesë e tyre, por kjo nuk do të thotë që në të ardhmen nuk do të jem.



Privatësia, privatësi



“Kosova Sot”: Publiku i gjerë ju njeh si këngëtare e talentuar, por pak di për jetën tuaj private. Mund të na thoni disa fjalë për jetën tuaj?

Ryva Kajtazi: Nuk kam shumë dëshirë të flas për privatësinë, sepse e tillë është jeta private. Unë bëj një jetë normale, si të gjithë, dhe asgjë speciale.



“Kosova Sot”: Cili do të jetë projekti i ardhshëm i Ryvës?

Ryva Kajtazi: Tani për tani jam në përgatitje të një kënge të re, së cilës së shpejti do t’ia realizoj edhe videoklipin dhe po shpresoj që do të dalë këngë e mirë, sepse i kam zgjedhur bashkëpunëtorë shumë profesionistë, të cilët do të kujdesen edhe për detajet më të vogla.



“Kosova Sot”: A do të vazhdoni edhe në të ardhmen të merreni njëkohësisht me aktrim dhe me muzikë?

Ryva Kajtazi: Të ardhmes kurrë nuk i dihet, prandaj edhe planet e mia janë afatshkurtra, kështu që ia lëmë kohës.

Intervistoi: B. ZYBERI
WebMaster
WebMaster
Fondatori i Forumit
Fondatori i Forumit

Vendbanimi Vendbanimi : Ku te dua un
Postime Postime : 98857
Gjinia Gjinia : Female
Anëtarësuar Anëtarësuar : 11/01/2009
Mosha Mosha : 45
Hobi Hobi : Të përballoj jetën

http://www.klealove.com

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Ryva Kajtazi, Aktorja që u bë këngëtare Empty Re: Ryva Kajtazi, Aktorja që u bë këngëtare

Mesazh nga Anakonda Fri 16 Mar 2012 - 19:33

si kengetare i shkon,ndersa si aktore se kam pare.
Anakonda
Anakonda
V.I.P Anëtarë
V.I.P Anëtarë

Vendbanimi Vendbanimi : Australia
Postime Postime : 31717
Gjinia Gjinia : Female
Anëtarësuar Anëtarësuar : 02/12/2011
Mosha Mosha : 34
Hobi Hobi : Once Upon A Time

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye

- Similar topics

 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi