Klea Love Forum
Klea Love Forum - Welcome
Rekordi i rumunes, gjyshe 23 vjeçe! People-icon
Mirë se vini në Klea Love Forum, Ju ftojmë që të Regjistroheni, në mënyre që të keni aksese në të gjitha kategorit dhe temat, në Klea Love Forum, mund të gjeni Shoqeri, Filma Shqip dhe të huaj, Muzikën më të re 2013, DVD Humore shqip, Këshilla Mjeksore, Diskutime, Video Klipe, Kuriozitete, dhe Lajmet më të reja nga vendi dhe bota.

KleaLove.com / Staff.


Join the forum, it's quick and easy

Klea Love Forum
Klea Love Forum - Welcome
Rekordi i rumunes, gjyshe 23 vjeçe! People-icon
Mirë se vini në Klea Love Forum, Ju ftojmë që të Regjistroheni, në mënyre që të keni aksese në të gjitha kategorit dhe temat, në Klea Love Forum, mund të gjeni Shoqeri, Filma Shqip dhe të huaj, Muzikën më të re 2013, DVD Humore shqip, Këshilla Mjeksore, Diskutime, Video Klipe, Kuriozitete, dhe Lajmet më të reja nga vendi dhe bota.

KleaLove.com / Staff.
Klea Love Forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Rekordi i rumunes, gjyshe 23 vjeçe!

2 posters

Shko poshtë

Rekordi i rumunes, gjyshe 23 vjeçe! Empty Rekordi i rumunes, gjyshe 23 vjeçe!

Mesazh nga Єямєℓiиdå Mon 7 Mar 2011 - 12:39

Një rumune është përfshirë në librin Guinnes të rekordeve, pasi në moshën 23-vjeçare ajo është gjyshja më e re në botë, zbuluan sot mediat e vendit ballkanik.
Nënë e dy fëmijëve, Rifca Stanescu, lindi fëmijën e saj të parë kur ishte vetëm 12 vjeç.

Ndonëse ajo iu lut fëmijëve që të mos ndiqnin shembullin e saj, vajza e saj Maria mbeti shtatzanë 10 vjeç dhe lindi kur sapo kishte mbushur 11-vjetorin.

Një histori e tillë nuk është normale as për vetë fshatërat primitivë rumunë apo popullsinë e madhe rome në këtë shtet.

Megjithatë, Rifca u detyrua të martohej 11-vjeç me 13-vjeçarin Ionel Stanescu, i cili që në atë moshë kujdesej për dyqanin e babait që shiste bizhuteri.

Nëse nuk do të pranonte këtë martesë, asaj do t’i duhej t’i nënshtrohej vullnetit të babait të saj, që kishte gati një martesë në një fshat të largët me vendlindjen.

Vetë Rifca u lind nga nëna e saj kur kjo e fundit ishte 17 vjeç, prandaj edhe stërgjyshja 40-vjeçare rrezikon të futet së bashku me të bijën në librin e rekordeve.

Ajo dëshironte që vajza e saj Maria të përfundonte të paktën 8-vjeçaren, por ajo u lidh me një djalë të fshatit dhe lindi një djalë të quajtur Ion.

”Jam shumë e lumtur për nipin, por do të kisha dëshiruar më shumë për jetën e Marias”, deklaroi Rifca për mediat rumune.
Єямєℓiиdå
Єямєℓiиdå
WebMaster
WebMaster

Postime Postime : 17963
Gjinia Gjinia : Female
Anëtarësuar Anëtarësuar : 09/10/2010
Mosha Mosha : 38
Hobi Hobi : Muzika, leximi & noti

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Rekordi i rumunes, gjyshe 23 vjeçe! Empty Re: Rekordi i rumunes, gjyshe 23 vjeçe!

Mesazh nga Anakonda Thu 5 Apr 2012 - 5:01

teper interesant si shkrim,dhe e habitshme qe 23 vjece,gjyshe
Anakonda
Anakonda
V.I.P Anëtarë
V.I.P Anëtarë

Vendbanimi Vendbanimi : Australia
Postime Postime : 31717
Gjinia Gjinia : Female
Anëtarësuar Anëtarësuar : 02/12/2011
Mosha Mosha : 34
Hobi Hobi : Once Upon A Time

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye

- Similar topics

 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi