Klea Love Forum
Klea Love Forum - Welcome
Suita 155 metra nën tokë People-icon
Mirë se vini në Klea Love Forum, Ju ftojmë që të Regjistroheni, në mënyre që të keni aksese në të gjitha kategorit dhe temat, në Klea Love Forum, mund të gjeni Shoqeri, Filma Shqip dhe të huaj, Muzikën më të re 2013, DVD Humore shqip, Këshilla Mjeksore, Diskutime, Video Klipe, Kuriozitete, dhe Lajmet më të reja nga vendi dhe bota.

KleaLove.com / Staff.


Join the forum, it's quick and easy

Klea Love Forum
Klea Love Forum - Welcome
Suita 155 metra nën tokë People-icon
Mirë se vini në Klea Love Forum, Ju ftojmë që të Regjistroheni, në mënyre që të keni aksese në të gjitha kategorit dhe temat, në Klea Love Forum, mund të gjeni Shoqeri, Filma Shqip dhe të huaj, Muzikën më të re 2013, DVD Humore shqip, Këshilla Mjeksore, Diskutime, Video Klipe, Kuriozitete, dhe Lajmet më të reja nga vendi dhe bota.

KleaLove.com / Staff.
Klea Love Forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Suita 155 metra nën tokë

2 posters

Shko poshtë

Suita 155 metra nën tokë Empty Suita 155 metra nën tokë

Mesazh nga WebMaster Wed 30 Mar 2011 - 6:31

Për të gjithë ata që duan të shijojnë një jetë luksi nën tokë, ekziston një suitë e ndodhur 155 metra në brendësinë e tokës, në një hotel suedez të ndodhur në qytetin e Salës.
Siç bëri të ditur sot faqja “Yahoo” në rubrikën e saj të kurioziteteve, hoteli i veçantë, i quajtur Marketenteriet, ka një total prej 15 dhomash dyshe, por tërheqja e tij kryesore janë ambientet nën tokë.

Ndërtuar në shekullin e XV si një minierë argjendi, galeritë u morrën dhe u transformuan nga një sipërmarrës në një hotel turistik, i cili së fundmi ka patur shumë prenotime nga turistë nga e gjithë botë, kuriozë të provojnë se si kalohet një natë me shampanjë në “zemër” të tokës.

Një tjetër tërheqje turistike e hotelit të veçantë janë galeritë dhe gropat e tjera të nëndheshme, të patranfosmuara. Atje njerëzit mund të njihen me kushtet çnjerëzore, në të cilat punonin minatorët e argjendit, në mesjetën e largët.
WebMaster
WebMaster
Fondatori i Forumit
Fondatori i Forumit

Vendbanimi Vendbanimi : Ku te dua un
Postime Postime : 98857
Gjinia Gjinia : Female
Anëtarësuar Anëtarësuar : 11/01/2009
Mosha Mosha : 45
Hobi Hobi : Të përballoj jetën

http://www.klealove.com

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Suita 155 metra nën tokë Empty Re: Suita 155 metra nën tokë

Mesazh nga Anakonda Thu 5 Apr 2012 - 4:46

me pelqenka se qenka vend i qete
Anakonda
Anakonda
V.I.P Anëtarë
V.I.P Anëtarë

Vendbanimi Vendbanimi : Australia
Postime Postime : 31717
Gjinia Gjinia : Female
Anëtarësuar Anëtarësuar : 02/12/2011
Mosha Mosha : 34
Hobi Hobi : Once Upon A Time

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye

- Similar topics

 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi