Klea Love Forum
Klea Love Forum - Welcome
Hapi i vogël, gënjeshtra e madhe? Apollo 11 kurrë nuk ka qenë në Hënë   People-icon
Mirë se vini në Klea Love Forum, Ju ftojmë që të Regjistroheni, në mënyre që të keni aksese në të gjitha kategorit dhe temat, në Klea Love Forum, mund të gjeni Shoqeri, Filma Shqip dhe të huaj, Muzikën më të re 2013, DVD Humore shqip, Këshilla Mjeksore, Diskutime, Video Klipe, Kuriozitete, dhe Lajmet më të reja nga vendi dhe bota.

KleaLove.com / Staff.


Join the forum, it's quick and easy

Klea Love Forum
Klea Love Forum - Welcome
Hapi i vogël, gënjeshtra e madhe? Apollo 11 kurrë nuk ka qenë në Hënë   People-icon
Mirë se vini në Klea Love Forum, Ju ftojmë që të Regjistroheni, në mënyre që të keni aksese në të gjitha kategorit dhe temat, në Klea Love Forum, mund të gjeni Shoqeri, Filma Shqip dhe të huaj, Muzikën më të re 2013, DVD Humore shqip, Këshilla Mjeksore, Diskutime, Video Klipe, Kuriozitete, dhe Lajmet më të reja nga vendi dhe bota.

KleaLove.com / Staff.
Klea Love Forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Hapi i vogël, gënjeshtra e madhe? Apollo 11 kurrë nuk ka qenë në Hënë

3 posters

Shko poshtë

Hapi i vogël, gënjeshtra e madhe? Apollo 11 kurrë nuk ka qenë në Hënë   Empty Hapi i vogël, gënjeshtra e madhe? Apollo 11 kurrë nuk ka qenë në Hënë

Mesazh nga Katniss Sat 16 Apr 2011 - 4:56

Ata që besojnë teoritë e konspiracionit thonë se Armstrong kurrë nuk ka shkelur në Hënë. Thonë se SHBA-ve iu është dashur diçka për t’ia kaluar rusëve, ndërsa aterrimi në Hënë ka qenë ideal. Gjatë shëtitjes së parë në Hënë më 16 shtator 1969 Neil Armstrong tha këto fjalë: “Ky është një hap i vogël për njeriun, por një hap gjigant për njerëzimin”.
Megjithatë teoricienët e konspiracioneve vlerësojnë se ai nuk ka shkelur kurrë në Hënë. Ata thonë se gjatë luftës së ftohtë SHBA-ve u duhej diçka e madhe për t’ia kaluar rusëve dhe programin hapësinor të tyre, ndërsa udhëtimi në Hënë ka qenë ideal. Joseph Skipper nga SHBA-të merret me këtë çështje prej 11 vitesh.

Ai thotë se në xhirimet nga Hëna ka gjetur disa pyetje pa përgjigje. Në xhirimet nga sipërfaqja e Hënës shihet një kabllo, e cila nuk e ka vendin aty dhe nuk është e qartë se cilave pajisje u përket. Duke parë hijen e trupave në fotografitë, ai thotë se patjetër është dashur të jenë dy burime drite. Po ashtu ai thotë se në fotografinë e cila paraqet astronautët folija e artë e mbajtëses së Apollo 11 duket shumë e pastër. Nëse fluturakja ka aterruar vërtetë në Hënë, sipas tij, kjo mbajtëse është dashur të jetë me pluhur.

Ai ka dyshime edhe për sipërfaqen gati krejtësisht të rrafshët e të paprekur nën fluturaken. Arsyetimi i tij është se nëse Apollo vërtetë ka aterruar, sipërfaqja duhet të jetë e valëzuar dhe duhet të jetë hapur një gropë si pasojë e forcës shtypëse.

Historia megjithatë shkruan se astronautët Neil Armstrong dhe Buzz Aldrin prekën sipërfaqen e Hënës. Kolegu i tyre Michael Collins drejtonte modulin komandues në orbitën përreth Hënës. Ata që nuk i besojnë kësaj historie thonë se astronautët për këtë mision janë përgatitur në poligonet e posaçme të NASA-s. Sipas tyre xhirimet e para të aterrimit të mundshëm në Hënë janë bërë mu në këto poligone të NASA-s. /Telegrafi/
Katniss
Katniss
Princeshë
Princeshë

Postime Postime : 11002
Gjinia Gjinia : Female
Anëtarësuar Anëtarësuar : 02/02/2011
Hobi Hobi : Computer Science

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Hapi i vogël, gënjeshtra e madhe? Apollo 11 kurrë nuk ka qenë në Hënë   Empty Re: Hapi i vogël, gënjeshtra e madhe? Apollo 11 kurrë nuk ka qenë në Hënë

Mesazh nga Tonii Sat 16 Apr 2011 - 8:58

do te ishte trondites fakti qe kjo te jete e vertet domethen qe apollo 11 nuk ka qen kurr ne hene, njeher pata degjuar nje personash te paraviteve 90 qe i kish then Enver Hoxha se kta Amerikanet mashtojn e gjoja kan shkuar ne hen, tani qe lexova kte postim mu kujtua kjo batut por asgje nuk i dihet ndoshta dhe eshte e vertet fakti qe apollo 11 nuk e ka shkelur kurr henen, por une besoj se nje gje e till ka ndodhur njeriu realisht ka shkuar ne hen
Tonii
Tonii
V.I.P Anëtarë
V.I.P Anëtarë

Postime Postime : 5860
Gjinia Gjinia : Male
Anëtarësuar Anëtarësuar : 11/12/2009

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Hapi i vogël, gënjeshtra e madhe? Apollo 11 kurrë nuk ka qenë në Hënë   Empty Re: Hapi i vogël, gënjeshtra e madhe? Apollo 11 kurrë nuk ka qenë në Hënë

Mesazh nga Katniss Sat 16 Apr 2011 - 9:11

Nese beson plotesisht teorite e konspiracionit,do duhej te kishe dyshim tek cdo gje,e te mos besoje asgje.Mirepo nese merr parasysh fuqine e Amerikes dhe deshiren e saj per te dominuar cdo gje,teknologjine e larte qe posedon NASA,burime financiare te pashtershme nga qeveria,cfaredo deshire qofte nga ana e tyre,do realizohej pa asnje pengese.

Toni,ke lexuar Mashtrimi i madh nga Dan Brown?Eshte ngjarje fiktive,por sa e ngjajshme me kete..
Katniss
Katniss
Princeshë
Princeshë

Postime Postime : 11002
Gjinia Gjinia : Female
Anëtarësuar Anëtarësuar : 02/02/2011
Hobi Hobi : Computer Science

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Hapi i vogël, gënjeshtra e madhe? Apollo 11 kurrë nuk ka qenë në Hënë   Empty Re: Hapi i vogël, gënjeshtra e madhe? Apollo 11 kurrë nuk ka qenë në Hënë

Mesazh nga Tonii Sat 16 Apr 2011 - 9:18

e kto teorit e konspiracioneve kan pushtuar vitet e fundit jeten e perditshmeris se njerezve shum libra ujan shkruar por mendoj se nje pjes e mir e tyre shkruhen per te patur nje bum ne tregun mediatik
megjithate besoj se njerez te fuqishem ne menyr te nendheshme drejtojn boten ekonomikisht dhe politikisht.
Tonii
Tonii
V.I.P Anëtarë
V.I.P Anëtarë

Postime Postime : 5860
Gjinia Gjinia : Male
Anëtarësuar Anëtarësuar : 11/12/2009

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Hapi i vogël, gënjeshtra e madhe? Apollo 11 kurrë nuk ka qenë në Hënë   Empty Re: Hapi i vogël, gënjeshtra e madhe? Apollo 11 kurrë nuk ka qenë në Hënë

Mesazh nga Katniss Sat 16 Apr 2011 - 9:40

E di per cka mendon,dhe une mendoj qe shume gjera qe kane ndodhur ne historine e njerezimit,jane vetem pjese e nje plani te parapergatitur.
Katniss
Katniss
Princeshë
Princeshë

Postime Postime : 11002
Gjinia Gjinia : Female
Anëtarësuar Anëtarësuar : 02/02/2011
Hobi Hobi : Computer Science

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Hapi i vogël, gënjeshtra e madhe? Apollo 11 kurrë nuk ka qenë në Hënë   Empty Re: Hapi i vogël, gënjeshtra e madhe? Apollo 11 kurrë nuk ka qenë në Hënë

Mesazh nga Anakonda Sun 26 May 2013 - 21:35

ehh kush ka shk u nhan se ka pas shoncin me ardh prap hana nuk esht prishtin-tiran esht me larg ndaj kto ket punn kan

Anakonda
V.I.P Anëtarë
V.I.P Anëtarë

Vendbanimi Vendbanimi : Burrel
Postime Postime : 31709
Gjinia Gjinia : Female
Anëtarësuar Anëtarësuar : 02/12/2011
Mosha Mosha : 26
Hobi Hobi : Dashuria endrra shpresa ke te zgjidhja nga te tria dhe nje nate lotin pyeta mu pergjigj DASHURIA

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Hapi i vogël, gënjeshtra e madhe? Apollo 11 kurrë nuk ka qenë në Hënë   Empty Re: Hapi i vogël, gënjeshtra e madhe? Apollo 11 kurrë nuk ka qenë në Hënë

Mesazh nga Sponsored content


Sponsored content


Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi