Klea Love Forum
Klea Love Forum - Welcome
Hapi tunel për të vjedhur Bankën, dënohet 7 vite burg People-icon
Mirë se vini në Klea Love Forum, Ju ftojmë që të Regjistroheni, në mënyre që të keni aksese në të gjitha kategorit dhe temat, në Klea Love Forum, mund të gjeni Shoqeri, Filma Shqip dhe të huaj, Muzikën më të re 2013, DVD Humore shqip, Këshilla Mjeksore, Diskutime, Video Klipe, Kuriozitete, dhe Lajmet më të reja nga vendi dhe bota.

KleaLove.com / Staff.


Join the forum, it's quick and easy

Klea Love Forum
Klea Love Forum - Welcome
Hapi tunel për të vjedhur Bankën, dënohet 7 vite burg People-icon
Mirë se vini në Klea Love Forum, Ju ftojmë që të Regjistroheni, në mënyre që të keni aksese në të gjitha kategorit dhe temat, në Klea Love Forum, mund të gjeni Shoqeri, Filma Shqip dhe të huaj, Muzikën më të re 2013, DVD Humore shqip, Këshilla Mjeksore, Diskutime, Video Klipe, Kuriozitete, dhe Lajmet më të reja nga vendi dhe bota.

KleaLove.com / Staff.
Klea Love Forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Hapi tunel për të vjedhur Bankën, dënohet 7 vite burg

Shko poshtë

Hapi tunel për të vjedhur Bankën, dënohet 7 vite burg Empty Hapi tunel për të vjedhur Bankën, dënohet 7 vite burg

Mesazh nga Durrsaku Sun 27 Nov 2011 - 22:18

Hapi tunel për të vjedhur Bankën, dënohet 7 vite burg 38198_18TIRANË- Gjykata e Tiranës dënoi me 6 vite e tetë muaj burg, Tahir Belegun, i cili tentoi të vidhte në një mënyrë mjaft të sofistikuar një nga bankat në vend. I dyshuari për bashkëpunim, i pandehuri Taulant Troplini do të gjykohet në një proces të ndarë nga Belegu, pasi ky i fundit kërkoi gjykim me procedurë të përshpejtuar. Në vendimin e fajësisë sqarohen rrethanat në të cilat Belegu tentoi të grabiste bankën.

Gjatë gjykimit të çështjes është provuar se Neki K., i ka lënë me qira lokalin e tij në afërsi të degës së kësaj banke, në Rr. e “Barrikadave”, një personi me emrin Ali. Ky i fundit i kishte thënë se lokalin e donte për kunatin e tij. Më vonë u vërtetua nga hetimet se dyqani nuk është përdorur nga personi me emrin Ali, por nga Tahir Belegu dhe Taulant Troplini.

“Të dy këta persona kanë bërë gërmime dhe kanë çare betonin e dyshemesë së këtij lokali me mjete të posaçme, kanë prerë edhe hekurat e soletës që lidhin betonin. Më pas është arritur që të hapet një vrimë e vogël e cila futej në brendësi të bankës që ndodhej në zonën e quajtur si “Nëntë Katëshet”, thuhet në vendimin e gjykatës. Në momentin që dy të pandehurit do të depërtonin në ambientet e brendshme të bankës, është bërë dhe arrestimi i tyre.
(Shkrimin e plotë mund ta lexoni sot në Gazeta Shqiptare)
(el.me/BalkanWeb)
Durrsaku
Durrsaku
Legjendë
Legjendë

Vendbanimi Vendbanimi : Durres
Postime Postime : 12675
Gjinia Gjinia : Male
Anëtarësuar Anëtarësuar : 16/06/2009
Mosha Mosha : 47
Hobi Hobi : cigarja

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye

- Similar topics

 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi