Klea Love Forum
Klea Love Forum - Welcome
Ja çka i nxit meshkujt të tradhtojnë People-icon
Mirë se vini në Klea Love Forum, Ju ftojmë që të Regjistroheni, në mënyre që të keni aksese në të gjitha kategorit dhe temat, në Klea Love Forum, mund të gjeni Shoqeri, Filma Shqip dhe të huaj, Muzikën më të re 2013, DVD Humore shqip, Këshilla Mjeksore, Diskutime, Video Klipe, Kuriozitete, dhe Lajmet më të reja nga vendi dhe bota.

KleaLove.com / Staff.


Join the forum, it's quick and easy

Klea Love Forum
Klea Love Forum - Welcome
Ja çka i nxit meshkujt të tradhtojnë People-icon
Mirë se vini në Klea Love Forum, Ju ftojmë që të Regjistroheni, në mënyre që të keni aksese në të gjitha kategorit dhe temat, në Klea Love Forum, mund të gjeni Shoqeri, Filma Shqip dhe të huaj, Muzikën më të re 2013, DVD Humore shqip, Këshilla Mjeksore, Diskutime, Video Klipe, Kuriozitete, dhe Lajmet më të reja nga vendi dhe bota.

KleaLove.com / Staff.
Klea Love Forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Ja çka i nxit meshkujt të tradhtojnë

5 posters

Shko poshtë

Ja çka i nxit meshkujt të tradhtojnë Empty Ja çka i nxit meshkujt të tradhtojnë

Mesazh nga tironse Tue 26 Apr 2011 - 20:13

Pse burrat janë jobesnikë dhe i tradhtojnë gratë edhe kur ato janë tejet tërheqëse? Secili mashkull ka dëshirë të mendojë për veten sikurse për një gjuetar të vetmuar, të cilit femrat nuk mund t'i bëjnë ballë. Ata që vendosin të mashtrojnë partneren zakonisht e bëjnë këtë për disa arsye...
[You must be registered and logged in to see this image.]Monotonia

Papritmas i vjen te hunda jeta shtëpiake duke qëndruar para televizorit dhe duke pirë birra. Ndonjëherë pyetet, “A ekziston diçka më tepër se kjo që mund të ofrojë jeta?” dhe krejt rastësisht fton ndonjë femër që e ka kolege apo ndonjë që rastësisht e ka njohur, që t’i bëjë shoqëri dhe të dalin për kafe.

Jeta e tij fillon të ndryshojë. Psikologët i japin disa arsye të ndryshme për këtë: frika nga plakja, pikëllimi, vetmia, monotonia apo pakënaqësia me gruan e cila në radhë të parë kujdeset për fëmijët.

Shkrimtari amerikan Norman Majler analizon të mos qenit besnik si pjesë të “macho sindromit”; nëse nuk je në gjendje të rrihesh, të bësh dashuri dhe të fitosh shumë para, atëherë s’je mashkull. Mashkulli fatkeq që s’mund t’i arrijë të gjitha këto, tregohet nëpërmjet mashtrimit në dashuri.

Kureshtja

Arsyeja tjetër është kureshtja. Thuajse s’ka në botë mashkull që nuk pyet: “Si do të ishte të gjendesha në shtrat me ndonjë femër tjetër”. Shumë prej tyre arrijnë në një përgjigje të përafërt me shtëpinë publike. Por, nëse ndonjë vajzë atraktive u bie në “grep” papritmas, atëherë nxitja është vërtet e madhe.

Biseda me shoqërinë

Arsye tjetër që mund ta shtyjë një mashkull të mashtrojë partneren e vet është edhe biseda me shoqërinë. Vazhdimisht dëgjoni biseda dhe lavdërime të miqve se si ata kalojnë me femrat e tyre, si i kanë pasur dhe sa kanë pasur.

Dhe në vend që të ndihen të lumtur me të dashurën apo gruan e tij, mashkulli në të shumtën e rasteve mendon me këtë logjikë: “Të tjerët kanë jetë të mrekullueshme seksuale. Jeta po ofroka më tepër sesa unë mendoj”... dhe vendos të hulumtojë nga kureshtja se çfarë i ofrohet në jetë. Natyrisht nga përvoja e vet secili mashkull e di se gati çdo ditë ka mundësi të “provohet” diçka e re!

Shtimi i vetëbesimit në lidhjet e fshehta

Jeni martuar apo keni “zënë” një femër. Deri në atë çast nuk e keni ditur se a vleni për dikë! Femrat nuk “jepen” edhe aq hapur apo jo? Nevojitet kohë dhe mjeshtëri e veçantë për të lexuar momentet kur një femër ju ofrohet. Nëse tashmë keni gjetur dikë që ju do dhe është martuar me ju, atëherë ju keni një dozë më të madhe vetëbesimi. Ju jeni dashnor apo burrë! Por, asnjë mashkull nuk do të ndalet në këtë nivel, shumica duan të avancojnë.

Aq më tepër kur për meshkujt nuk është edhe aq tragjike të kesh ndonjë lidhje të fshehtë... ndonjë!? Nuk është tragjike të kesh edhe 10 lidhje të fshehta njëkohësisht! Secila femër shton dozën e vetëbesimit te mashkulli. Kjo është një përshtypje tejet e gabuar që për fat të keq shumë meshkuj me vetëbesim të kufizuar e kanë dhe janë në gjendje të tradhtojnë aq lehtë, vetëm e vetëm për t’iu dëshmuar në radhë të parë vetes dhe shoqërisë.

Përveç të tjerave, sigurisht që ndikon edhe mënyra se si funksionon sistemi i të menduarit të mashkullit. Po e zëmë se një mashkulli i ofrohet të flejë me një femër dhe ai ka bindjen se nuk ekziston metoda që gruaja ta marrë vesh! Në këtë rast, çfarë mendoni se do të zgjedhë që të bëjë ai?

Frika se meriton më shumë

As nuk e keni idenë se sa frikësohet një mashkull nga lidhja me një femër. Madje edhe nëse është i martuar. Femra e tij, gruaja... është njëkohësisht edhe krenaria e mashkullit. Atë ai dëshiron ta ketë vetëm për vete, dëshiron që ajo të jetë më e mira, më e mençura. Mashkulli nuk frikësohet nga obligimet. Frika e tij ka të bëjë me mendimin: “Mos vallë jam lidhur për gjithë jetën me personin e gabuar?”.
tironse
tironse
I/e Regjistruar
I/e Regjistruar

Postime Postime : 1452
Gjinia Gjinia : Female
Anëtarësuar Anëtarësuar : 16/03/2011
Mosha Mosha : 112
Hobi Hobi : kuajt , e udhetimet

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Ja çka i nxit meshkujt të tradhtojnë Empty Re: Ja çka i nxit meshkujt të tradhtojnë

Mesazh nga Arabela Tue 26 Apr 2011 - 21:11

nje femer e zgjuar duhet te dije ti lexoj keto mendime te mashkullit dhe ti shkul ato me rrenje qesh qesh qesh qesh 00027003
Arabela
Arabela
Princeshë
Princeshë

Postime Postime : 26332
Gjinia Gjinia : Female
Anëtarësuar Anëtarësuar : 04/03/2011
Mosha Mosha : 30

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Ja çka i nxit meshkujt të tradhtojnë Empty Re: Ja çka i nxit meshkujt të tradhtojnë

Mesazh nga WebMaster Tue 26 Apr 2011 - 21:18

qesh Eva Adamin ka ditur ta lexoj pse ne smundemi hahahahaah
WebMaster
WebMaster
Fondatori i Forumit
Fondatori i Forumit

Vendbanimi Vendbanimi : Ku te dua un
Postime Postime : 98857
Gjinia Gjinia : Female
Anëtarësuar Anëtarësuar : 11/01/2009
Mosha Mosha : 45
Hobi Hobi : Të përballoj jetën

http://www.klealove.com

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Ja çka i nxit meshkujt të tradhtojnë Empty Re: Ja çka i nxit meshkujt të tradhtojnë

Mesazh nga Gjeto Gjetani Tue 26 Apr 2011 - 21:21

Tapalushe shkruajti: qesh Eva Adamin ka ditur ta lexoj pse ne smundemi hahahahaah

....Sepse sot mungojne Evat dhe Adamët.......... tytepuuth
Gjeto Gjetani
Gjeto Gjetani
I/e Regjistruar
I/e Regjistruar

Vendbanimi Vendbanimi : Dukagjin
Postime Postime : 1969
Gjinia Gjinia : Male
Anëtarësuar Anëtarësuar : 20/12/2010
Mosha Mosha : 55
Hobi Hobi : leximi

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Ja çka i nxit meshkujt të tradhtojnë Empty Re: Ja çka i nxit meshkujt të tradhtojnë

Mesazh nga Arabela Tue 26 Apr 2011 - 21:21

Tapalushe shkruajti: qesh Eva Adamin ka ditur ta lexoj pse ne smundemi hahahahaah
si e ka lexuar me?? geeegge geeegge Ja çka i nxit meshkujt të tradhtojnë 426788
Arabela
Arabela
Princeshë
Princeshë

Postime Postime : 26332
Gjinia Gjinia : Female
Anëtarësuar Anëtarësuar : 04/03/2011
Mosha Mosha : 30

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Ja çka i nxit meshkujt të tradhtojnë Empty Re: Ja çka i nxit meshkujt të tradhtojnë

Mesazh nga WebMaster Tue 26 Apr 2011 - 21:24

qesh Hahaha ne mendime ori ne mendime po them hahaha
WebMaster
WebMaster
Fondatori i Forumit
Fondatori i Forumit

Vendbanimi Vendbanimi : Ku te dua un
Postime Postime : 98857
Gjinia Gjinia : Female
Anëtarësuar Anëtarësuar : 11/01/2009
Mosha Mosha : 45
Hobi Hobi : Të përballoj jetën

http://www.klealove.com

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Ja çka i nxit meshkujt të tradhtojnë Empty Re: Ja çka i nxit meshkujt të tradhtojnë

Mesazh nga Arabela Tue 26 Apr 2011 - 21:37

Tapalushe shkruajti: qesh Hahaha ne mendime ori ne mendime po them hahaha
qesh qesh qesh po ajo ska pasur pse merakosej per tradheti se ne ate kohe nuk kishte femer tjeter ne bote,,, qesh qesh
Arabela
Arabela
Princeshë
Princeshë

Postime Postime : 26332
Gjinia Gjinia : Female
Anëtarësuar Anëtarësuar : 04/03/2011
Mosha Mosha : 30

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Ja çka i nxit meshkujt të tradhtojnë Empty Re: Ja çka i nxit meshkujt të tradhtojnë

Mesazh nga WebMaster Tue 26 Apr 2011 - 21:38

qesh Po pra edhe prandaj te thashe se ka pasur kohe ta lexoj edhe ta studjoje ate haha
WebMaster
WebMaster
Fondatori i Forumit
Fondatori i Forumit

Vendbanimi Vendbanimi : Ku te dua un
Postime Postime : 98857
Gjinia Gjinia : Female
Anëtarësuar Anëtarësuar : 11/01/2009
Mosha Mosha : 45
Hobi Hobi : Të përballoj jetën

http://www.klealove.com

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Ja çka i nxit meshkujt të tradhtojnë Empty Re: Ja çka i nxit meshkujt të tradhtojnë

Mesazh nga Arabela Tue 26 Apr 2011 - 21:39

Tapalushe shkruajti: qesh Po pra edhe prandaj te thashe se ka pasur kohe ta lexoj edhe ta studjoje ate haha
qesh qesh qesh sa shejtanke qe je me geeegge geeegge celebrate005
ka fjetur pa merak eva Ja çka i nxit meshkujt të tradhtojnë 426788 Ja çka i nxit meshkujt të tradhtojnë 426788 Ja çka i nxit meshkujt të tradhtojnë 426788
Arabela
Arabela
Princeshë
Princeshë

Postime Postime : 26332
Gjinia Gjinia : Female
Anëtarësuar Anëtarësuar : 04/03/2011
Mosha Mosha : 30

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Ja çka i nxit meshkujt të tradhtojnë Empty Re: Ja çka i nxit meshkujt të tradhtojnë

Mesazh nga Єямєℓiиdå Tue 26 Apr 2011 - 21:45

Budalleku
Єямєℓiиdå
Єямєℓiиdå
WebMaster
WebMaster

Postime Postime : 17963
Gjinia Gjinia : Female
Anëtarësuar Anëtarësuar : 09/10/2010
Mosha Mosha : 38
Hobi Hobi : Muzika, leximi & noti

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Ja çka i nxit meshkujt të tradhtojnë Empty Re: Ja çka i nxit meshkujt të tradhtojnë

Mesazh nga Sponsored content


Sponsored content


Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye

- Similar topics

 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi