Klea Love Forum
Klea Love Forum - Welcome
Meshkujt vazhdojnë të tradhtojnë People-icon
Mirë se vini në Klea Love Forum, Ju ftojmë që të Regjistroheni, në mënyre që të keni aksese në të gjitha kategorit dhe temat, në Klea Love Forum, mund të gjeni Shoqeri, Filma Shqip dhe të huaj, Muzikën më të re 2013, DVD Humore shqip, Këshilla Mjeksore, Diskutime, Video Klipe, Kuriozitete, dhe Lajmet më të reja nga vendi dhe bota.

KleaLove.com / Staff.


Join the forum, it's quick and easy

Klea Love Forum
Klea Love Forum - Welcome
Meshkujt vazhdojnë të tradhtojnë People-icon
Mirë se vini në Klea Love Forum, Ju ftojmë që të Regjistroheni, në mënyre që të keni aksese në të gjitha kategorit dhe temat, në Klea Love Forum, mund të gjeni Shoqeri, Filma Shqip dhe të huaj, Muzikën më të re 2013, DVD Humore shqip, Këshilla Mjeksore, Diskutime, Video Klipe, Kuriozitete, dhe Lajmet më të reja nga vendi dhe bota.

KleaLove.com / Staff.
Klea Love Forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Meshkujt vazhdojnë të tradhtojnë

4 posters

Shko poshtë

Meshkujt vazhdojnë të tradhtojnë Empty Meshkujt vazhdojnë të tradhtojnë

Mesazh nga Aяtємιѕα Sun 29 Jan 2012 - 1:24

Meshkujt vazhdojnë të tradhtojnë Meshkujt_vazhdojne_te_tradhtoj-300x212Nuk ndihen mirë, por s’arrijnë të heqin dorë nga meshkujt që i bëjnë të vuajnë. Për fat të keq shpesh krijohen disa marrëdhënie të ngushta që zgjasin për vite, duke kompromentuar shumë jetë.
Përse femrat nuk i lënë (me dinjitet) dhe të vazhdojnë rrugën e tyre?

Nuk ndihen mirë, por s’arrijnë të heqin dorë nga meshkujt që i bëjnë të vuajnë. Për fat të keq shpesh krijohen disa marrëdhënie të ngushta që zgjasin për vite, duke kompromentuar shumë jetë.

Ky reflektim ka lindur nga bisedat e shumta që janë me gra e vajza serioze dhe shumë autoritare, të cilat janë bërë viktima të dashurisë, sepse kanë zgjedhur burrat e gabuar. Por pavarësisht faktit që rriten e piqen, këto femra janë gjithmonë të prirura që të dashurohen pas tipave “problematikë”. “Unë për shembull vazhdoj t’i uroj vetes sime që të dashurohem pas djalit klasik shembullor: i fortë, i ndjeshëm, bujar, i kuptueshëm. Edhe pse jam e bindur që sado ta kërkoj nuk do ta gjej, të paktën kam imunitet ndaj meshkujve të bukur e joshës, të cilët edhe pse zyrtarisht kanë një të dashur, nuk lodhen duke joshur këdo që u del përpara, për të kënaqur më shumë egon se epshin seksual”, thotë një 35-vjeçare. Edhe pse sillen në këtë mënyrë të pakuptimtë, vazhdojnë ta quajnë veten “të ndershëm”, pavarësisht se si janë “gatuar”. Nuk janë aspak të ndërgjegjshëm që me sjelljen e tyre i bëjnë të vuajnë partneret e tyre.

Duke u bazuar te kjo sjellje natyrshëm lind edhe pyetja: Si ja bëjnë këto gra që rrinë përkrah tyre? Si mund të qëndrojnë me meshkuj që i poshtërojnë me sjelljet e tyre? Pse pranojnë që të bëjnë një jetë të palumtur?

Pavarësisht se çdo njeri ka të metat e veta, një mungesë e tillë respekti është e palejueshme. S’mund të ketë përgjigje për të… Mund t’ju duket e çuditshme, por ka shumë gra e vajza që e bëjnë, u qëndrojnë në krah burrave të tyre, madje edhe i mbështesin. “Një mikeshë e imja, shumë bukuroshe dhe e zgjuar, u dashurua marrëzisht pas një tipi, i cili e telefonon kur do ai, i lë takime vetëm kur thotë ai, sëmuret atëherë kur vendos ai, zhduket me ditë të tëra dhe rishfaqet pastaj sikur s’ka ndodhur asgjë dhe kur e sheh mikeshën time duke drekuar me ndonjë kolege, i thotë: ‘Nuk i the që bashkëjetonim…’. Po sepse tipi në fjalë ka një të fejuar vetëm atëherë kur i leverdis atij”, tregon një vajzë tjetër. “Pavarësisht të gjithave, ajo e duron dhe i gjunjëzohet përpara këmbëve sa herë që ai mërzitet dhe i thotë se do ta lërë”, shton vajza.

Përveç mërzitjes dhe lotëve që janë normale, situata vazhdon të jetë stresuese dhe plaga e hapur prej kohësh nuk arrin të mbyllet kurrë. Por përse këto femra nuk arrijnë të gjejnë forcën që të ndahen prej këtyre tipave? Ndihen keq, madje pranojnë çdo kusht, por nuk heqin dorë, sepse s’mund ta pranojnë mendimin që do t’i humbasin të dashurit e tyre, edhe pse i bëjnë të vuajnë shumë. Shpeshherë krijohen disa marrëdhënie të ngushta që zgjasin për vite me radhë dhe komprometojnë jetë të tëra. Ja një shembull konkret: një vajzë humbi 20 vjet nga jeta dhe rinia e saj, duke pritur kthimin e të shoqit (nuk ndodhi asnjëherë) që e tradhtonte sistematikisht.

Një zonjë tjetër kur zbuloi emrin e gruas me të cilën e tradhtonte bashkëshorti (kjo ishte një tjetër, e dinte këtë) u mendua mirë dhe vendosi që ta bënte shoqe në “Facebook” për t’i treguar një fotografi ku po puthej me të shoqin. Kjo ishte një mënyrë qytetare për t’i thënë armikes: “KY ËSHTË I IMI”. Sa keq që rivalja nuk do të bashkëjetonte me të! Një histori tjetër është ajo e një vajze, e cila prej vitesh jetonte me një burrë egoist. Vajza kishte hequr dorë nga shumë dëshira të sajat, deri sa një ditë i gjeti të dashurit të saj në telefon një mesazh të shkruar nga ai. Mesazhi i adresohej një tjetre: “Eja, jam vetëm”. Djali u justifikua menjëherë duke thënë: “Mos u merakos, sepse nuk erdhi fare”. Me këtë përgjigje çdo vajzë do ia kishte mbathur, por ajo sërish qëndroi në shtëpi duke e besuar.

Fakti që të çudit është se çfarë i shtyn këto vajza të qëndrojnë me të tillë meshkuj? Mos vallë kanë frikë t’ia nisin edhe një herë nga e para? Apo mendojnë se do të ngelen vetëm? A nuk do të ishte më mirë vetëm sesa përkrah meshkujve që i poshtërojnë? Nuk do të ishte më mirë të zgjidhnin një jetë ndryshe sesa të vazhdojnë të jetojnë me zemër të thyer me burra që i tradhtojnë?/yllpress/
Aяtємιѕα
Aяtємιѕα
I/e Përjashtuar
I/e Përjashtuar

Postime Postime : 10065
Gjinia Gjinia : Female
Anëtarësuar Anëtarësuar : 20/06/2011

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Meshkujt vazhdojnë të tradhtojnë Empty Re: Meshkujt vazhdojnë të tradhtojnë

Mesazh nga Arabela Sun 29 Jan 2012 - 2:05

cfare femrash,,,ashtu rrine dhe poshterojne veten cdo dite dhe nuk heqin dore prej tyre,,,edhe pse meshkujt jua bejne te qarte,,,,edhe une te isha mashkull do isha i lumtur ti jepja duart nje femre qe me ngjitet gjithe kohes pas,,,,nuk ta ka fajin femra tjeter qe shko me burrin tend por ta ka burri yt,,,, agdenbaka agdenbaka 00027003 ,,,femra duhet et ndihet e vleresuar,,,e respektuar ,,,dhe keto gjera ajo duhet te dije ti fitoj tek nje mashkull,,,
Arabela
Arabela
Princeshë
Princeshë

Postime Postime : 26332
Gjinia Gjinia : Female
Anëtarësuar Anëtarësuar : 04/03/2011
Mosha Mosha : 30

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Meshkujt vazhdojnë të tradhtojnë Empty Re: Meshkujt vazhdojnë të tradhtojnë

Mesazh nga dajti modh Sun 29 Jan 2012 - 2:15

[Ok] Arabela brava
dajti modh
dajti modh
V.I.P Anëtarë
V.I.P Anëtarë

Postime Postime : 17309
Gjinia Gjinia : Male
Anëtarësuar Anëtarësuar : 19/01/2010

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Meshkujt vazhdojnë të tradhtojnë Empty Re: Meshkujt vazhdojnë të tradhtojnë

Mesazh nga Arabela Sun 29 Jan 2012 - 2:17

dajti modh shkruajti: [Ok] Arabela brava
flm dajto,,, 432965 432965 :|
Arabela
Arabela
Princeshë
Princeshë

Postime Postime : 26332
Gjinia Gjinia : Female
Anëtarësuar Anëtarësuar : 04/03/2011
Mosha Mosha : 30

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Meshkujt vazhdojnë të tradhtojnë Empty Re: Meshkujt vazhdojnë të tradhtojnë

Mesazh nga Anakonda Wed 1 Feb 2012 - 4:13

Nuk kane respekt per veten e vet ne rradhe te pare,e pastaj trishtohen se i lendojne meshkujt.
Anakonda
Anakonda
V.I.P Anëtarë
V.I.P Anëtarë

Vendbanimi Vendbanimi : Australia
Postime Postime : 31717
Gjinia Gjinia : Female
Anëtarësuar Anëtarësuar : 02/12/2011
Mosha Mosha : 34
Hobi Hobi : Once Upon A Time

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Meshkujt vazhdojnë të tradhtojnë Empty Re: Meshkujt vazhdojnë të tradhtojnë

Mesazh nga Sponsored content


Sponsored content


Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye

- Similar topics

 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi