Klea Love Forum
Klea Love Forum - Welcome
Spaghetti agli asparagi People-icon
Mirë se vini në Klea Love Forum, Ju ftojmë që të Regjistroheni, në mënyre që të keni aksese në të gjitha kategorit dhe temat, në Klea Love Forum, mund të gjeni Shoqeri, Filma Shqip dhe të huaj, Muzikën më të re 2013, DVD Humore shqip, Këshilla Mjeksore, Diskutime, Video Klipe, Kuriozitete, dhe Lajmet më të reja nga vendi dhe bota.

KleaLove.com / Staff.


Join the forum, it's quick and easy

Klea Love Forum
Klea Love Forum - Welcome
Spaghetti agli asparagi People-icon
Mirë se vini në Klea Love Forum, Ju ftojmë që të Regjistroheni, në mënyre që të keni aksese në të gjitha kategorit dhe temat, në Klea Love Forum, mund të gjeni Shoqeri, Filma Shqip dhe të huaj, Muzikën më të re 2013, DVD Humore shqip, Këshilla Mjeksore, Diskutime, Video Klipe, Kuriozitete, dhe Lajmet më të reja nga vendi dhe bota.

KleaLove.com / Staff.
Klea Love Forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Spaghetti agli asparagi

Shko poshtë

Spaghetti agli asparagi Empty Spaghetti agli asparagi

Mesazh nga WebMaster Thu 28 Apr 2011 - 6:04

Spaghetti agli asparagi Spaghetti-agli-asparagi

Gli spaghetti agli asparagi sono un piatto molto corposo e nutriente.

Preparazione:
Fate dorare l’aglio nell’olio d’oliva. Mondate gli asparagi, tagliateli a pezzettini e uniteli all’aglio e all’olio. Aggiungetevi sale e peperoncino e lasciate riposare per qualche minuto; aggiungetevi quindi il latte. Lasciate cuocere a tegame coperto finché gli asparagi risultino ben cotti.
Nel frattempo cuocete gli spaghetti, scolateli al dente e uniteli al sugo di asparagi. Spolverate con il formaggio ed aggiungetevi una noce di burro. Amalgamate bene e servite.

Accorgimenti:
Cuocete il sugo di asparagi a fuoco moderato, in modo che gli asparagi cuociano senza attaccarsi sul fondo della padella.

Idee e varianti:
Questa ricetta è adatta a tutti i tipi di pasta, sia quella lunga che corta.
Spaghetti agli asparagi 30l12rcEmri  i Forumit do të ndryshoj  Spaghetti agli asparagi 30l12rc Pytje & Përgjigje Spaghetti agli asparagi 30l12rc
WebMaster
WebMaster
Fondatori i Forumit
Fondatori i Forumit

Vendbanimi Vendbanimi : Ku te dua un
Postime Postime : 98857
Gjinia Gjinia : Female
Anëtarësuar Anëtarësuar : 11/01/2009
Mosha Mosha : 43
Hobi Hobi : Të përballoj jetën

http://www.klealove.com

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi