Klea Love Forum
Klea Love Forum - Welcome
Portierit të Meksikës i kushton shtrenjtë një goditje me kokë  People-icon
Mirë se vini në Klea Love Forum, Ju ftojmë që të Regjistroheni, në mënyre që të keni aksese në të gjitha kategorit dhe temat, në Klea Love Forum, mund të gjeni Shoqeri, Filma Shqip dhe të huaj, Muzikën më të re 2013, DVD Humore shqip, Këshilla Mjeksore, Diskutime, Video Klipe, Kuriozitete, dhe Lajmet më të reja nga vendi dhe bota.

KleaLove.com / Staff.


Join the forum, it's quick and easy

Klea Love Forum
Klea Love Forum - Welcome
Portierit të Meksikës i kushton shtrenjtë një goditje me kokë  People-icon
Mirë se vini në Klea Love Forum, Ju ftojmë që të Regjistroheni, në mënyre që të keni aksese në të gjitha kategorit dhe temat, në Klea Love Forum, mund të gjeni Shoqeri, Filma Shqip dhe të huaj, Muzikën më të re 2013, DVD Humore shqip, Këshilla Mjeksore, Diskutime, Video Klipe, Kuriozitete, dhe Lajmet më të reja nga vendi dhe bota.

KleaLove.com / Staff.
Klea Love Forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Portierit të Meksikës i kushton shtrenjtë një goditje me kokë

Shko poshtë

Portierit të Meksikës i kushton shtrenjtë një goditje me kokë  Empty Portierit të Meksikës i kushton shtrenjtë një goditje me kokë

Mesazh nga LaDescarada Tue 17 May 2011 - 22:55

Mexico City, 18 maj - Portieri Jose de Jesus Corona është përjashtuar nga Përfaqësuesja e Meksikës, që muajin e ardhshëm do të mundohet ta mbrojë titullin në "CONCACAF Gold Cup". Corona është kapur nga kamerat televizive duke e goditur me kokë në fytyrë trajnerin e ekipit kundërshtar, në gjysmëfinalen e plejofit të kampionit meksikan.
Corona, që luan për ekipin Cruz Azul, ishte i përfshirë në një përleshje mes lojtarëve dhe stafit në fund të ndeshjes që skuadra e tij e humbi nga Morelia. Ai ka goditur fort trajnerin kondicional të Morelias, Sergio Martin. Dy futbollistë të Cruz Azulit dhe një i Morelias u përjashtuan, kurse Corona shpëtoi pa u ndëshkuar pasi arbitri nuk e pa goditjen e tij.
Drejtori i Përfaqësueses së Meksikës, Hector Gonzalez, ka thënë se Corona është përjashtuar nga ekipi, pasi futbollistët duhet të jenë shembull në fushë.
"Një pikë që e vlerësojmë te ekipi ynë janë vlerat dhe përgjegjësitë e futbollistëve. Ata duhet të sillen në mënyrë sportive dhe kjo është me rëndësi të madhe. Nuk na interesojnë shumë titujt, sa sjelljet e mira të lojtarëve, sepse ata janë shembull për të rinjtë", tha Gonzalez.
Portieri i Monterreyt, Jonathan Orozco, është ftuar të zëvendësojë Coronan në këtë turne. Meksika të hënën ka nisur përgatitjet për ndeshjen e parë me El Salvadorin (5 qershor).
"Të dhemb shumë kur largohesh. Është mërzi e madhe dhe dhimbje kur lihesh jashtë Përfaqësueses, por unë jam i qetë, sepse e di që kam bërë rrëmujë dhe e kam humbur kontrollin", tha Corona.
Corona është i njohur për probleme të shumta. Vitin e kaluar ai ishte i përfshirë në një rrahje masive në një lokal nate. Si pasojë e kësaj ai nuk ishte pjesë e Meksikës në Kampionatin Botëror "Afrika e Jugut 2010".
"Isha i provokuar dhe kam dëshirë që incizimi të analizohet mirë nga seleksionuesi Jose Manuel de la Torre, i cili mendoj se është ngutur me vendimin për të më larguar", shtoi Corona.
Bashkëlojtari i Coronas te Cruz Azuli, Chrisrian Gimenez, është suspenduar për gjashtë ndeshje kampionale. Ai qëlloi të paktën dy herë me grusht në fytyrë tifozin kundërshtar, që u fut në fushë.
"Unë luaj futboll dhe nuk jam boksier. Kështu që, e pranoj dënimin e shqiptuar. Nuk është dashur të reagoja në atë mënyrë dhe ndihem i turpëruar kur shikoj incizimet", deklaroi Gimenez.
Sulmuesi i Cruz Azulit, Isaac Romo, trajneri Enrique Meza dhe trajneri kondicional Daniel Ipata janë suspenduar me nga tri ndeshje.

Portierit të Meksikës i kushton shtrenjtë një goditje me kokë  Jose_de_jesus_corona_300x350fghfgh56.06_1.big
LaDescarada
LaDescarada
Princeshë
Princeshë

Postime Postime : 11767
Gjinia Gjinia : Female
Anëtarësuar Anëtarësuar : 29/12/2009

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye

- Similar topics

 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi