Klea Love Forum
Klea Love Forum - Welcome
Injoranca ... People-icon
Mirë se vini në Klea Love Forum, Ju ftojmë që të Regjistroheni, në mënyre që të keni aksese në të gjitha kategorit dhe temat, në Klea Love Forum, mund të gjeni Shoqeri, Filma Shqip dhe të huaj, Muzikën më të re 2013, DVD Humore shqip, Këshilla Mjeksore, Diskutime, Video Klipe, Kuriozitete, dhe Lajmet më të reja nga vendi dhe bota.

KleaLove.com / Staff.


Join the forum, it's quick and easy

Klea Love Forum
Klea Love Forum - Welcome
Injoranca ... People-icon
Mirë se vini në Klea Love Forum, Ju ftojmë që të Regjistroheni, në mënyre që të keni aksese në të gjitha kategorit dhe temat, në Klea Love Forum, mund të gjeni Shoqeri, Filma Shqip dhe të huaj, Muzikën më të re 2013, DVD Humore shqip, Këshilla Mjeksore, Diskutime, Video Klipe, Kuriozitete, dhe Lajmet më të reja nga vendi dhe bota.

KleaLove.com / Staff.
Klea Love Forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Injoranca ...

4 posters

Shko poshtë

Injoranca ... Empty Injoranca ...

Mesazh nga Darius Sun 5 Jun 2011 - 7:08

Lindim injorante, disa mbesin gjate gjithe jeten te tille.

Sipas argumenteve tuaj, kush jane faktoret qe ndikojne per te mbajtur ne erresire nje pjese te popullsise ?

Eshte injoranca e trasheguar, apo e kushtezuar gjate jetes ?

Perse injoranca perhapet kaq lehte dhe gjen territor shume te pershtatshem per te shkuar lart e me lart ?

Perse injoranca kthehet ne mode, perse injoranca eshte kaq kokeforte dhe e bindur per "bindjet" e saj ?

Perse injorantet dine kaq mire te bashkohen nderkohe qe intelektualet mbeten perhere te vecuar, apo me keq ne hije...
Darius
Darius
V.I.P Anëtarë
V.I.P Anëtarë

Postime Postime : 11502
Gjinia Gjinia : Male
Anëtarësuar Anëtarësuar : 25/08/2010

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Injoranca ... Empty Re: Injoranca ...

Mesazh nga WebMaster Sun 5 Jun 2011 - 7:11

injoranca e vërtetë nuk është mungesa e njohjes, por mospranimi i njohjes
Injoranca ... 30l12rcEmri  i Forumit do të ndryshoj  Injoranca ... 30l12rc Pytje & Përgjigje Injoranca ... 30l12rc
WebMaster
WebMaster
Fondatori i Forumit
Fondatori i Forumit

Vendbanimi Vendbanimi : Ku te dua un
Postime Postime : 98857
Gjinia Gjinia : Female
Anëtarësuar Anëtarësuar : 11/01/2009
Mosha Mosha : 43
Hobi Hobi : Të përballoj jetën

http://www.klealove.com

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Injoranca ... Empty Re: Injoranca ...

Mesazh nga Anakonda Fri 9 Nov 2012 - 22:39

Pikerisht kete dua te them edhe une, te gjithe jemi injorant derisa gjithkush nuk di. Derisa nuk dime c'eshte e mira dhe e keqja si mund te gjykojme mbi to dhe ti shenojme te tjere injorante?ndoshta jemi ne ata qe nuk kemi te drejte, mund te jemi ne injorantet. Ne nisemi prej vetes , prej botes sone dhe bejme krahasime, gjithcka e shqyrtojme ne menyre relative.
Edhe une ne menyre te pergjithshme ashtu si ti gjykoj, kur sme pelqen sjellja e dikujt e quaj injorante. Por nese mendon me gjate, kupton se injoranca nuk eshte e barasvlefshme me nje fjale tjeter si psh idiote. Injoranca eshte mosdije..dikush qe sillet ne menyre jo te denje eshte sepse ai nuk di tjeter menyre nga ajo qe ne e quajme jo te denje. Askush nuk ka faj per ate qe eshte, sepse ndikon jeta qe ka bere, familja, shoqeria , ndjenjat , instiktet , menyra si jane kultivuar mendimet etj por ama ne duhet te mbajme nje qendrim ndaj ketij personi , nuk duhet te gjykojme ate por mos te pranojme sjelljen e tij.
Injoranca eshte vec nje term qe ne e vendosim per te bere nje krahasim.

Anakonda
V.I.P Anëtarë
V.I.P Anëtarë

Vendbanimi Vendbanimi : Burrel
Postime Postime : 31709
Gjinia Gjinia : Female
Anëtarësuar Anëtarësuar : 02/12/2011
Mosha Mosha : 26
Hobi Hobi : Dashuria endrra shpresa ke te zgjidhja nga te tria dhe nje nate lotin pyeta mu pergjigj DASHURIA

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Injoranca ... Empty Re: Injoranca ...

Mesazh nga Arabela Sat 10 Nov 2012 - 1:45

injoranca esh nje tru i paperpunuar ne jete,,,ky esh problemi,,,
Arabela
Arabela
Princeshë
Princeshë

Postime Postime : 26332
Gjinia Gjinia : Female
Anëtarësuar Anëtarësuar : 04/03/2011
Mosha Mosha : 27

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Injoranca ... Empty Re: Injoranca ...

Mesazh nga Sponsored content


Sponsored content


Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi