Klea Love Forum
Klea Love Forum - Welcome
Renia e deshires? Mbase mungon dashuria People-icon
Mirë se vini në Klea Love Forum, Ju ftojmë që të Regjistroheni, në mënyre që të keni aksese në të gjitha kategorit dhe temat, në Klea Love Forum, mund të gjeni Shoqeri, Filma Shqip dhe të huaj, Muzikën më të re 2013, DVD Humore shqip, Këshilla Mjeksore, Diskutime, Video Klipe, Kuriozitete, dhe Lajmet më të reja nga vendi dhe bota.

KleaLove.com / Staff.


Join the forum, it's quick and easy

Klea Love Forum
Klea Love Forum - Welcome
Renia e deshires? Mbase mungon dashuria People-icon
Mirë se vini në Klea Love Forum, Ju ftojmë që të Regjistroheni, në mënyre që të keni aksese në të gjitha kategorit dhe temat, në Klea Love Forum, mund të gjeni Shoqeri, Filma Shqip dhe të huaj, Muzikën më të re 2013, DVD Humore shqip, Këshilla Mjeksore, Diskutime, Video Klipe, Kuriozitete, dhe Lajmet më të reja nga vendi dhe bota.

KleaLove.com / Staff.
Klea Love Forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Renia e deshires? Mbase mungon dashuria

Shko poshtë

Renia e deshires? Mbase mungon dashuria Empty Renia e deshires? Mbase mungon dashuria

Mesazh nga kasperi Sat 18 Jun 2011 - 2:28

Renia e deshires? Mbase mungon dashuria


[You must be registered and logged in to see this image.]
Nuk keni menduar ndonjehere se renia e deshires mund te vije si pasoje e mungeses se dashurise? Sipas seksologut David Shnarh, ne teorine e tij ne librin "Intimitet dhe dashuri", shprehet se, te jesh i lidhur me zemer me partnerin shton deshiren e te berit dashuri, ndersa nese nuk kemi ndjenja baze, efekti eshte i kundert. Sipas ekspertit, seksi i dhuron dy te dashuruarve nje lidhje me te fort dhe te qendrueshme.

Nese e mendoni mire, ka shume cifte te cilet shkojne ne krize per shkak se nuk perputhen mjaftueshem seksualisht. Eksperti eshte i bindur se intimiteti reagon ne tru me nje fenomen qe quhet neuro plastik. Neuroshkencetari Munich Ernst Peppel shpjegon: "kontakti seksual duhet te jete nje akt kooperimi dhe nje menyre te per shuajtur deshiren permes trupit te tij dhe te nje personi tjeter" E gjithe kjo shtohet nese te dy partneret mbajne edhe nje kontakt viziv. Ne fakt, kenaqesia shtohet duke pare tjetrin. Perse? Sepse ne kete menyre prodhohet dopamina. Cdo gje qe na duket instiktive, ne te vertet ben pjese kimike. Eshte e vertet se nese keni nje marredhenie te qendrueshme me raporte te herepashershme, eshte sekreti per te zgjatur dashurine.





kasperi
kasperi
Legjendë
Legjendë

Vendbanimi Vendbanimi : Prishtine
Postime Postime : 19666
Gjinia Gjinia : Male
Anëtarësuar Anëtarësuar : 27/05/2010
Hobi Hobi : trokitja ne dritare

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye

- Similar topics

 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi