Klea Love Forum
Klea Love Forum - Welcome
12-të të mirat e seksit për shëndetin People-icon
Mirë se vini në Klea Love Forum, Ju ftojmë që të Regjistroheni, në mënyre që të keni aksese në të gjitha kategorit dhe temat, në Klea Love Forum, mund të gjeni Shoqeri, Filma Shqip dhe të huaj, Muzikën më të re 2013, DVD Humore shqip, Këshilla Mjeksore, Diskutime, Video Klipe, Kuriozitete, dhe Lajmet më të reja nga vendi dhe bota.

KleaLove.com / Staff.


Join the forum, it's quick and easy

Klea Love Forum
Klea Love Forum - Welcome
12-të të mirat e seksit për shëndetin People-icon
Mirë se vini në Klea Love Forum, Ju ftojmë që të Regjistroheni, në mënyre që të keni aksese në të gjitha kategorit dhe temat, në Klea Love Forum, mund të gjeni Shoqeri, Filma Shqip dhe të huaj, Muzikën më të re 2013, DVD Humore shqip, Këshilla Mjeksore, Diskutime, Video Klipe, Kuriozitete, dhe Lajmet më të reja nga vendi dhe bota.

KleaLove.com / Staff.
Klea Love Forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

12-të të mirat e seksit për shëndetin

Shko poshtë

12-të të mirat e seksit për shëndetin Empty 12-të të mirat e seksit për shëndetin

Mesazh nga Docteur Sun 19 Jun 2011 - 2:34

Gjatë seksit trupi i liron endoforinet, të njohura si hormonet e lumturisë, të cilat ndikojnë në përmirësimin e disponimit. Seksi ndikon edhe si aktivitet fizik, ndërsa bërja dashuri me ndonjë të cilin e doni u ndihmon juve që më mirë të ndjeheni dhe në lëkurën tuaj.

1. - Bërja dashuri e përshpejton humbjen e kalorive, e rrit vetëbesimin, garanton disponim të mirë, ndërsa mundet ta ulë edhe rrezikun nga kanceri.

2. -Gjatë seksit trupi i liron endoforinet, të njohura si hormonet e lumturisë, të cilat ndikojnë në përmirësimin e disponimit. Seksi ndikon edhe si aktivitet fizik, ndërsa bërja dashuri me ndonjë të cilin e doni u ndihmon juve që më mirë të ndjeheni dhe në lëkurën tuaj.

3. -Gjatë orgazmit prodhohet oksitocin, hormon i cili lidhet me veprimet e ultë mirëbërëse dhe me gjumë të rehatshëm.

4. -Ushtrime seksi tre herë në javë e përmirëson punën e zemrës dhe e ul rrezikun nga goditje e zemrës dhe të trurit.

5. -Nëse bëni dashuri dy here në javë, keni siguruar parandalim kundër gripit dhe të ftohtit. Ky është rezultat e rritjes së antitrupave të cilat e mbrojnë organizmin nga sëmundjet, të cilat trupi i prodhon gjatë seksit.

6. -Vetëm gjysmë ore seks do t’ju ndihmojë që të digjni 85 dhe më shumë kalori, që është njëjtë si të keni notuar apo jeni marrë me një aktivitet tjetër fizik.

7. -Përveç asaj, njerëzit të cilët shpesh bëjnë dashuri, jetojnë në mënyrë aktive dhe për atë janë vital.

8. -Aktiviteti fizik stimulon dëshirën për seks, rrit qëndrueshmëri seksuale dhe e bën orgazmën më intensive.

9. -Disa studime kanë treguar se seksi i rregullt redukton rrezikun e kancerit të gjirit dhe kancerit të prostatës.

10. -Është interesante se në tru gjatë orgazmit e aktivizohet qendra për largimin e kokë dhimbjes. Pra, për disa minuta seks të gjitha dhimbjet zhduken dhe ato të shkaktuara me astritis dhe migrenë.

11. -Për shkak të ndikimit të tij në hormonet seksuale dhe mundësi të sëmundjes nga osteoporizmi dhe lehtëson simptomat e saj.

12.- Për shkak të ndikimit të tij në hormonet seksuale dhe zvogëlon mundësinë e gjetjes osteoporozën dhe lehtëson simptomat e saj.
Docteur
Docteur
V.I.P Anëtarë
V.I.P Anëtarë

Vendbanimi Vendbanimi : Ne Afrike
Postime Postime : 5764
Gjinia Gjinia : Male
Anëtarësuar Anëtarësuar : 09/05/2011
Hobi Hobi : Ngacmime

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye

- Similar topics

 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi