Klea Love Forum
Klea Love Forum - Welcome
Orikum, kapet një breshkë 50 kilogramë People-icon
Mirë se vini në Klea Love Forum, Ju ftojmë që të Regjistroheni, në mënyre që të keni aksese në të gjitha kategorit dhe temat, në Klea Love Forum, mund të gjeni Shoqeri, Filma Shqip dhe të huaj, Muzikën më të re 2013, DVD Humore shqip, Këshilla Mjeksore, Diskutime, Video Klipe, Kuriozitete, dhe Lajmet më të reja nga vendi dhe bota.

KleaLove.com / Staff.


Join the forum, it's quick and easy

Klea Love Forum
Klea Love Forum - Welcome
Orikum, kapet një breshkë 50 kilogramë People-icon
Mirë se vini në Klea Love Forum, Ju ftojmë që të Regjistroheni, në mënyre që të keni aksese në të gjitha kategorit dhe temat, në Klea Love Forum, mund të gjeni Shoqeri, Filma Shqip dhe të huaj, Muzikën më të re 2013, DVD Humore shqip, Këshilla Mjeksore, Diskutime, Video Klipe, Kuriozitete, dhe Lajmet më të reja nga vendi dhe bota.

KleaLove.com / Staff.
Klea Love Forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Orikum, kapet një breshkë 50 kilogramë

2 posters

Shko poshtë

Orikum, kapet një breshkë 50 kilogramë Empty Orikum, kapet një breshkë 50 kilogramë

Mesazh nga WebMaster Sat 16 Jul 2011 - 10:45

Një breshkë 50 kilogram me moshë rreth 60 vjec ka rënë në rrjetat e peshkatareve nga Orikumi.
Ajo ishte e matrikuluar dy here cka tregon se ka qenë dhe është objekt studimi e biologeve te ndryshem, qe studiojne levizjet dhe jetegjatesine. Keto specie ujore jetojne me shume se 300 vjet dhe kapin nje peshe rreth 200 kilograme. Peshkataret tregojne se ajo kishte mbetur e bllokuar ne rrjeta dhe kishte nje demtim ne pjesen e siperme te saj shkaktuar ndoshta nga ndonje mjet lundrues. Aktualisht breshka mbahet ne nje vaske me uje te kripur ne afersi te Rradhimes, nderkohe qe do te leshohet serisht ne det te hapur diten e hene.
WebMaster
WebMaster
Fondatori i Forumit
Fondatori i Forumit

Vendbanimi Vendbanimi : Ku te dua un
Postime Postime : 98857
Gjinia Gjinia : Female
Anëtarësuar Anëtarësuar : 11/01/2009
Mosha Mosha : 45
Hobi Hobi : Të përballoj jetën

http://www.klealove.com

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Orikum, kapet një breshkë 50 kilogramë Empty Re: Orikum, kapet një breshkë 50 kilogramë

Mesazh nga Tonii Sat 16 Jul 2011 - 10:51

kam kapur dhe une rastesisht nje breshk po aq sa dhe kjo ne Vlor
une e leshova kurse nja dy peshkatar e moren dhe e gatuan per ushqim
gjynah se jan specie te rralla po ne Shqiptaret nuk kemi kultur ne kto raste
Tonii
Tonii
V.I.P Anëtarë
V.I.P Anëtarë

Postime Postime : 5860
Gjinia Gjinia : Male
Anëtarësuar Anëtarësuar : 11/12/2009

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye

- Similar topics

 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi