Klea Love Forum
Klea Love Forum - Welcome
Burgu ku jetojmë  People-icon
Mirë se vini në Klea Love Forum, Ju ftojmë që të Regjistroheni, në mënyre që të keni aksese në të gjitha kategorit dhe temat, në Klea Love Forum, mund të gjeni Shoqeri, Filma Shqip dhe të huaj, Muzikën më të re 2013, DVD Humore shqip, Këshilla Mjeksore, Diskutime, Video Klipe, Kuriozitete, dhe Lajmet më të reja nga vendi dhe bota.

KleaLove.com / Staff.


Join the forum, it's quick and easy

Klea Love Forum
Klea Love Forum - Welcome
Burgu ku jetojmë  People-icon
Mirë se vini në Klea Love Forum, Ju ftojmë që të Regjistroheni, në mënyre që të keni aksese në të gjitha kategorit dhe temat, në Klea Love Forum, mund të gjeni Shoqeri, Filma Shqip dhe të huaj, Muzikën më të re 2013, DVD Humore shqip, Këshilla Mjeksore, Diskutime, Video Klipe, Kuriozitete, dhe Lajmet më të reja nga vendi dhe bota.

KleaLove.com / Staff.
Klea Love Forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Burgu ku jetojmë

2 posters

Shko poshtë

Burgu ku jetojmë  Empty Burgu ku jetojmë

Mesazh nga WebMaster Tue 19 Jul 2011 - 20:13

"Askush nuk është më i skllavëruar sesa ai që gabimisht beson se është i lirë. “ Goethe

Që një grusht njerzish të mund të dirigjojë dhe kontrolloi masat, duhet që disa struktura të jenë të vendosura.

Këto struktura janë të njëjta në manipulimin e një individi, të një familje, fisi, qyteti, vendi, kontinenti apo planeti.

Ne vend te parë duhet të vendosen standardet, definimi i së mirës dhe i së keqes, dallimin e mundur dhe e pamundur, budalla nga i mençuri, nëna dhe prostituta ...

Shumica e njerëzve i respektojnë standardet pa u trembur për shkak të frymës shoqëruese që ka mbizotëruar për mijëra vjet.

Së dyti, duhet të bëhet jeta e pamundur për ata që shkelin standardet e imponuara.

Gjëja më e efektive për të bërë këtë është të bëhet i jashtëligjshëm, ai i cili do që të jetë ndryshe nga standardet e vendosura.

Kështu, secili që vallëzon me zërin e një violine tjetër, i cili shpreh një pikëpamje kundërshtuese, i cili jeton ndryshe nga fqinjët e tij shpejt bëhet dele e zezë e kopesë.

Tashmë që tufa është kushtëzuar, i konsideron standardet si realitet, arroganca dhe injoranca e saj do të bëjnë atë që ka mbetur pa u bërë duke i tallur apo denuar ata që i shqetëson.

Mendimi i të tjerëve ushtron në këtë një presion që të hyjë në linjë të tufës dhe të shërbej, një paralajmërim për delet tjera të humbura.

Një fjalë e urtë japoneze thotë afërsisht si vijon: Mos u bëni gozhda që tejkaloni sepse do jeni i pari që do merrni një goditje çekiçi.

Frika nga opinioni publik formon një situatë ideale për masa për disiplinimin e tyre dhe që të ecin drejtë.

Secila nga delet do të bëhet qen mali i kopesë, sikur një i burgosur që bën përpjekje për të ikur nga burgu por shoku i celules kërkon ta mbaj.

Para një situate të tillë ne do të jemi të gjithë dakord që të burgosurit janë të çmendur.

Njerëzit veprojnë në atë mënyrë ndaj njëri-tjetrit, duke kërkuar nga të gjithë të sillen në përputhje me standardet që i binden verbërisht të gjithë.

Ky është një shembull i fashizmit psikologjik!

Një polic i të menduarit konformist është vendosur në çdo shtëpi.

Fryma e këtyre punonjësve të papaguar është aq mirë e kushtëzuar saqë ata nuk e dinë funksionin e tyre.

"Unë veproj në interes të fëmijëve të mi “, i ndëgjon ata duke thënë.

Megjithatë, ata vetëm bëjnë vetëm atë që ata janë programuar për të besuar si të tillë, si dhe besojnë se vetëm ata kanë të drejtë ... "

Për më shumë nga David Icke "Fëmijët e matricës ”
http://www.davidicke.com
WebMaster
WebMaster
Fondatori i Forumit
Fondatori i Forumit

Vendbanimi Vendbanimi : Ku te dua un
Postime Postime : 98857
Gjinia Gjinia : Female
Anëtarësuar Anëtarësuar : 11/01/2009
Mosha Mosha : 45
Hobi Hobi : Të përballoj jetën

http://www.klealove.com

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Burgu ku jetojmë  Empty Re: Burgu ku jetojmë

Mesazh nga Anakonda Mon 2 Apr 2012 - 18:34

burg i tmerrshem madje
Anakonda
Anakonda
V.I.P Anëtarë
V.I.P Anëtarë

Vendbanimi Vendbanimi : Australia
Postime Postime : 31717
Gjinia Gjinia : Female
Anëtarësuar Anëtarësuar : 02/12/2011
Mosha Mosha : 34
Hobi Hobi : Once Upon A Time

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye

- Similar topics

 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi