Klea Love Forum
Klea Love Forum - Welcome
Burrat në Shqipëri, më dembelë se gratë. People-icon
Mirë se vini në Klea Love Forum, Ju ftojmë që të Regjistroheni, në mënyre që të keni aksese në të gjitha kategorit dhe temat, në Klea Love Forum, mund të gjeni Shoqeri, Filma Shqip dhe të huaj, Muzikën më të re 2013, DVD Humore shqip, Këshilla Mjeksore, Diskutime, Video Klipe, Kuriozitete, dhe Lajmet më të reja nga vendi dhe bota.

KleaLove.com / Staff.


Join the forum, it's quick and easy

Klea Love Forum
Klea Love Forum - Welcome
Burrat në Shqipëri, më dembelë se gratë. People-icon
Mirë se vini në Klea Love Forum, Ju ftojmë që të Regjistroheni, në mënyre që të keni aksese në të gjitha kategorit dhe temat, në Klea Love Forum, mund të gjeni Shoqeri, Filma Shqip dhe të huaj, Muzikën më të re 2013, DVD Humore shqip, Këshilla Mjeksore, Diskutime, Video Klipe, Kuriozitete, dhe Lajmet më të reja nga vendi dhe bota.

KleaLove.com / Staff.
Klea Love Forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Burrat në Shqipëri, më dembelë se gratë.

+3
Leo_uk
anarki-94
WebMaster
7 posters

Shko poshtë

Burrat në Shqipëri, më dembelë se gratë. Empty Burrat në Shqipëri, më dembelë se gratë.

Mesazh nga WebMaster Sat 30 Jul 2011 - 20:50

Shqiptarët harxhojnë mesatarisht vetëm 4 orë në ditë për të punuar, ndërkohë që flejnë mesatarisht 9 orë.
Në një studim të kryer nga INSTAT, ku janë marrë në shqyrtim për një vit 2250 familje është evidentuar se meshkujt jo vetëm harxhojnë më shumë kohë për punë të paguar ne krahasim femrat, por paguhen te pakten 35 % me shume se gjinia femerore, per te njejten kohe pune
Ne kete studim tregohen se 95 % e grave dhe 39 % e burrave merren me pune shtepie, kujdesen per femijet, pergatisin ushqimin dhe bejne pazarin. Ekspertet kane analizuar diten e nje familjeje normale, ku rezulton mesatarisht se rreth ores 23 te mbremjes te pakten 40 % e burrave shkojne per te fjetur dhe 60% e grave jane duke bere pune ne shtepi.
Meshkujt shqiptare kane me teper kohe te lire per t’u marre me veten apo per te pare televizor, ne krahasim me meshkujt ne Norvegji, ku puna ne familje ndahet njesoj mes dy partnereve. Nderkohe ne Itali burrat harxhojne me shume kohe per punet e shtepise sesa grate.

Burimi i Temes Tema Online
WebMaster
WebMaster
Fondatori i Forumit
Fondatori i Forumit

Vendbanimi Vendbanimi : Ku te dua un
Postime Postime : 98857
Gjinia Gjinia : Female
Anëtarësuar Anëtarësuar : 11/01/2009
Mosha Mosha : 45
Hobi Hobi : Të përballoj jetën

http://www.klealove.com

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Burrat në Shqipëri, më dembelë se gratë. Empty Re: Burrat në Shqipëri, më dembelë se gratë.

Mesazh nga anarki-94 Mon 1 Aug 2011 - 7:23

jo ceshte ai llaf pse na shani ne te shkretet punojne gjith diten
anarki-94
anarki-94
I/e Regjistruar
I/e Regjistruar

Postime Postime : 40
Gjinia Gjinia : Male
Anëtarësuar Anëtarësuar : 30/07/2011
Mosha Mosha : 30

http://kuqezi.albanianforum.net

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Burrat në Shqipëri, më dembelë se gratë. Empty Re: Burrat në Shqipëri, më dembelë se gratë.

Mesazh nga Leo_uk Mon 1 Aug 2011 - 7:30

merrini burrat italiane apo norvegjeze... [You must be registered and logged in to see this image.]
Leo_uk
Leo_uk
V.I.P Anëtarë
V.I.P Anëtarë

Postime Postime : 5977
Gjinia Gjinia : Male
Anëtarësuar Anëtarësuar : 02/10/2010
Mosha Mosha : 45

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Burrat në Shqipëri, më dembelë se gratë. Empty Re: Burrat në Shqipëri, më dembelë se gratë.

Mesazh nga Emona Tue 2 Aug 2011 - 0:12

Uaaaaaaa,Paska kesi Dembela a?

Emona
WebMaster
WebMaster

Postime Postime : 46759
Gjinia Gjinia : Female
Anëtarësuar Anëtarësuar : 12/03/2010

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Burrat në Shqipëri, më dembelë se gratë. Empty Re: Burrat në Shqipëri, më dembelë se gratë.

Mesazh nga Docteur Tue 2 Aug 2011 - 0:14

a mos do me ja la dhe brekat grus nc nc nc kshu jane italianet dhe norvegjezet laja brekt qorapet edhe mundesisht qoja ne gjume


absolutisht e gabume kjo gje
Docteur
Docteur
V.I.P Anëtarë
V.I.P Anëtarë

Vendbanimi Vendbanimi : Ne Afrike
Postime Postime : 5764
Gjinia Gjinia : Male
Anëtarësuar Anëtarësuar : 09/05/2011
Hobi Hobi : Ngacmime

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Burrat në Shqipëri, më dembelë se gratë. Empty Re: Burrat në Shqipëri, më dembelë se gratë.

Mesazh nga Anakonda Mon 13 Feb 2012 - 18:51

Jane si cke me te,e pastaj na duan ngrohtesi dhe respekt kur nuk respektojne rregullat.
Anakonda
Anakonda
V.I.P Anëtarë
V.I.P Anëtarë

Vendbanimi Vendbanimi : Australia
Postime Postime : 31717
Gjinia Gjinia : Female
Anëtarësuar Anëtarësuar : 02/12/2011
Mosha Mosha : 34
Hobi Hobi : Once Upon A Time

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Burrat në Shqipëri, më dembelë se gratë. Empty Re: Burrat në Shqipëri, më dembelë se gratë.

Mesazh nga Poeti Dhimbjes Wed 27 Jun 2012 - 3:41

E po pyll pa derra nuk ka, thote nje fjale e urte popullore.
Poeti Dhimbjes
Poeti Dhimbjes
Legjendë
Legjendë

Vendbanimi Vendbanimi : Ne Mergim.
Postime Postime : 14346
Gjinia Gjinia : Male
Anëtarësuar Anëtarësuar : 15/03/2010
Mosha Mosha : 40
Hobi Hobi : Poezia

http://www.saimiri.webs.com

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Burrat në Shqipëri, më dembelë se gratë. Empty Re: Burrat në Shqipëri, më dembelë se gratë.

Mesazh nga Sponsored content


Sponsored content


Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye

- Similar topics

 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi