Klea Love Forum
Klea Love Forum - Welcome
Në kërkim të pafajësisë People-icon
Mirë se vini në Klea Love Forum, Ju ftojmë që të Regjistroheni, në mënyre që të keni aksese në të gjitha kategorit dhe temat, në Klea Love Forum, mund të gjeni Shoqeri, Filma Shqip dhe të huaj, Muzikën më të re 2013, DVD Humore shqip, Këshilla Mjeksore, Diskutime, Video Klipe, Kuriozitete, dhe Lajmet më të reja nga vendi dhe bota.

KleaLove.com / Staff.


Join the forum, it's quick and easy

Klea Love Forum
Klea Love Forum - Welcome
Në kërkim të pafajësisë People-icon
Mirë se vini në Klea Love Forum, Ju ftojmë që të Regjistroheni, në mënyre që të keni aksese në të gjitha kategorit dhe temat, në Klea Love Forum, mund të gjeni Shoqeri, Filma Shqip dhe të huaj, Muzikën më të re 2013, DVD Humore shqip, Këshilla Mjeksore, Diskutime, Video Klipe, Kuriozitete, dhe Lajmet më të reja nga vendi dhe bota.

KleaLove.com / Staff.
Klea Love Forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Në kërkim të pafajësisë

2 posters

Shko poshtë

Në kërkim të pafajësisë Empty Në kërkim të pafajësisë

Mesazh nga Emona Fri 30 Sep 2011 - 5:38

Ai ishte 1.54 centimetër i gjatë dhe peshonte 40 kilogram kur policia e çoi në dhomën e ekzekutimit në vitin 1944. Xhorxh Stini është personi më i ri i ekzekutuar ndonjëherë në SHBA. Ishte vetëm 14 vjeç dhe u desh që poshtë ulëses së karriges t’i vendoseshin dy libra që koka e tij të arrinte elektrodat.

Ai u dënua për vrasjen e dy vajzave të bardha. Policia tha se ai kishte pranuar krimin dhe ishte rrëfyer.

Por tani një avokat është i vendosur që të zbardhë ngjarjen. Ai pretendon se Stini ishte i pafajshëm ndaj kërkuar që çështja të rihapet. Sipas avokatit Stiv MekKenzi, fëmija u vu nën presion. Madje pati raportime se atij iu tha se do i jepnin akullore nëse do rrëfehej. MekKenzi thotë se nuk ka asnjë provë që e lidh Stinin me krimin, asnjë dëshmitar, përveç asaj që ka deklaruar ai në polici. Për më tepër, rrëfimi i tij nuk është i dokumentar, ajo mbetet një deklaratë verbale përballë dy oficerëve të bardhë.Në kërkim të pafajësisë I-ekzekutuari-Xhorxh-Stini

Emona
WebMaster
WebMaster

Postime Postime : 46759
Gjinia Gjinia : Female
Anëtarësuar Anëtarësuar : 12/03/2010

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Në kërkim të pafajësisë Empty Re: Në kërkim të pafajësisë

Mesazh nga Anakonda Mon 2 Apr 2012 - 1:59

me vjen shum keq per kete te gjorin
Anakonda
Anakonda
V.I.P Anëtarë
V.I.P Anëtarë

Vendbanimi Vendbanimi : Australia
Postime Postime : 31717
Gjinia Gjinia : Female
Anëtarësuar Anëtarësuar : 02/12/2011
Mosha Mosha : 34
Hobi Hobi : Once Upon A Time

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye

- Similar topics

 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi