Klea Love Forum
Klea Love Forum - Welcome
Makijazhi mund të shkaktojë sterilitet People-icon
Mirë se vini në Klea Love Forum, Ju ftojmë që të Regjistroheni, në mënyre që të keni aksese në të gjitha kategorit dhe temat, në Klea Love Forum, mund të gjeni Shoqeri, Filma Shqip dhe të huaj, Muzikën më të re 2013, DVD Humore shqip, Këshilla Mjeksore, Diskutime, Video Klipe, Kuriozitete, dhe Lajmet më të reja nga vendi dhe bota.

KleaLove.com / Staff.


Join the forum, it's quick and easy

Klea Love Forum
Klea Love Forum - Welcome
Makijazhi mund të shkaktojë sterilitet People-icon
Mirë se vini në Klea Love Forum, Ju ftojmë që të Regjistroheni, në mënyre që të keni aksese në të gjitha kategorit dhe temat, në Klea Love Forum, mund të gjeni Shoqeri, Filma Shqip dhe të huaj, Muzikën më të re 2013, DVD Humore shqip, Këshilla Mjeksore, Diskutime, Video Klipe, Kuriozitete, dhe Lajmet më të reja nga vendi dhe bota.

KleaLove.com / Staff.
Klea Love Forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Makijazhi mund të shkaktojë sterilitet

2 posters

Shko poshtë

Makijazhi mund të shkaktojë sterilitet Empty Makijazhi mund të shkaktojë sterilitet

Mesazh nga kasperi Fri 7 Oct 2011 - 10:55

Makijazhi mund të shkaktojë sterilitet


Makijazhi mund të shkaktojë sterilitet Makiazh_shktaon_sterlitet-300x199Sipas një studimi të bërë në Amerikë, makijazhi i filluar që në moshë të re është i dëmshëm. Kimikatet që ndodhen brenda produkteve të makijazhit shkaktojnë sterilitet dhe sëmundjen e kancerit.

Studimi bën të ditur se produktet e makijazhit si rimeli, tonet e syve, kremrat e lëkurës përmbajnë kimikate të cilat mund të bëhen shkak i çrregullimeve hormonale.

Në studimin e bërë nga (EWG) Grupi i punimit Ekologjik me qendër në Washington u pohua se sa më herët të fillohet bërja e makijazhit aq më shumë do të jetë e rrezikuar ajo femër.

Sipas lajmit të dhënë në gazetën Daily Telegraph, në Britaninë e Madhe mund të gjenden sallone bukurie dhe produkte zbukurimi për fëmijë të moshës 6 vjeçare.

Në studimin e bërë nga EWG mbi vajzat e moshave 14-19 vjeç, në produktet kozmetike të zbukurimit të përdorura nga vajzat ashtu siç është parë edhe në studimin e mëparshëm janë gjetur kimikate si”phthalates, triclosan, parabens”, të cilët shkaktojnë probleme me hormonet dhe sëmundje të kancerit.

Në studim u theksua se vajzat e moshës 10 vjeçare përdorin 17 lloje produkte kozmetike në ditë ndërsa të rriturat përdorin 13 lloje produktesh.
kasperi
kasperi
Legjendë
Legjendë

Vendbanimi Vendbanimi : Prishtine
Postime Postime : 19666
Gjinia Gjinia : Male
Anëtarësuar Anëtarësuar : 27/05/2010
Hobi Hobi : trokitja ne dritare

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Makijazhi mund të shkaktojë sterilitet Empty Re: Makijazhi mund të shkaktojë sterilitet

Mesazh nga Anakonda Wed 14 Mar 2012 - 7:34

me mire un qe rri e thjesht
Anakonda
Anakonda
V.I.P Anëtarë
V.I.P Anëtarë

Vendbanimi Vendbanimi : Australia
Postime Postime : 31717
Gjinia Gjinia : Female
Anëtarësuar Anëtarësuar : 02/12/2011
Mosha Mosha : 34
Hobi Hobi : Once Upon A Time

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye

- Similar topics

 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi