Klea Love Forum
Klea Love Forum - Welcome
Taksisti patriot People-icon
Mirë se vini në Klea Love Forum, Ju ftojmë që të Regjistroheni, në mënyre që të keni aksese në të gjitha kategorit dhe temat, në Klea Love Forum, mund të gjeni Shoqeri, Filma Shqip dhe të huaj, Muzikën më të re 2013, DVD Humore shqip, Këshilla Mjeksore, Diskutime, Video Klipe, Kuriozitete, dhe Lajmet më të reja nga vendi dhe bota.

KleaLove.com / Staff.


Join the forum, it's quick and easy

Klea Love Forum
Klea Love Forum - Welcome
Taksisti patriot People-icon
Mirë se vini në Klea Love Forum, Ju ftojmë që të Regjistroheni, në mënyre që të keni aksese në të gjitha kategorit dhe temat, në Klea Love Forum, mund të gjeni Shoqeri, Filma Shqip dhe të huaj, Muzikën më të re 2013, DVD Humore shqip, Këshilla Mjeksore, Diskutime, Video Klipe, Kuriozitete, dhe Lajmet më të reja nga vendi dhe bota.

KleaLove.com / Staff.
Klea Love Forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Taksisti patriot

2 posters

Shko poshtë

Taksisti patriot Empty Taksisti patriot

Mesazh nga Emona Wed 12 Oct 2011 - 5:02

Taksisti patriot 967914797lajmetari967914797

Një veturë taksi është e veçantë në Prishtinë. Ajo nuk ka të vendosur firmën, por fotografi përkrahëse për Ramush Haradinajn e Fatmir Limajn, të shoqëruara me parulla kundër tradhtarëve. Përparim Fazliu publikisht porosit “tradhtarët” të mos hyjnë në taksinë e tij. Ata duket se janë të shumtë, sepse fitimet i kanë rënë.

Secili e ka parë veturën e tij. Ndokush edhe ka udhëtuar me të, përveç atyre që ai i cilëson si “tradhtarë të kombit”. Është fjala për veturën taksi të Përparim Fazliut nga Prishtina, që shumica e njohin edhe me nofkën “Gushta”.

Por nëse shikohen fitimet që ai nxjerr, atëherë duket se vendi ka shumë “tradhtarë”.

Një veturë e zezë, e mbuluar me fotografi të Fatmir Limajt e Ramush Haradinajt dhe mbishkrime nga më të ndryshmet, e karakterizojnë automjetin e tij. Me këtë zanat prej “taksisti patriot”, ai mban gruan dhe dy fëmijët.

Përparimi ka zgjedhur që me anë të parullave të ngjitura në veturë, jo vetëm të bëjë fushatë për luftën dhe ata që i konsideron si heronj të saj, por të shprehë edhe patriotizmin e tij në njërën anë dhe mllefin e përmbledhur për padrejtësitë në anë tjetër, që thotë se u bëhen ish-luftëtarëve të UÇK-së.

Mbishkrimet në automjetin e tij janë të ndryshme. Përmbajtja e tyre ndryshon varësisht nga situata. Në kohën kur Dick Marty, ish-senatori zviceran në Këshillin e Evropës doli me raportin e tij në të cilin e quante Kryeministrin e Kosovës, Hashim Thaçi, si trafikues të organeve njerëzore, në xhamin e pasmë të veturës se tij, “Gushta” shkroi një porosi në gjuhën angleze dhe atë shqipe, të cilën ia kishte dedikuar zviceranit.

“Dick Marty, mos njollos luftën për çlirim. Njerëzit që nuk e duan popullin shqiptar, ju lutem mos hipni në këtë Taxi”, thuhej në porosinë e këtij taksisti.

Emona
WebMaster
WebMaster

Postime Postime : 46759
Gjinia Gjinia : Female
Anëtarësuar Anëtarësuar : 12/03/2010

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Taksisti patriot Empty Re: Taksisti patriot

Mesazh nga Anakonda Sun 1 Apr 2012 - 1:49

patriotet si puna e ketij jan te pakte
Anakonda
Anakonda
V.I.P Anëtarë
V.I.P Anëtarë

Vendbanimi Vendbanimi : Australia
Postime Postime : 31717
Gjinia Gjinia : Female
Anëtarësuar Anëtarësuar : 02/12/2011
Mosha Mosha : 34
Hobi Hobi : Once Upon A Time

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye

- Similar topics

 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi