Klea Love Forum
Klea Love Forum - Welcome
Amaneti i fundit i Gedafit People-icon
Mirë se vini në Klea Love Forum, Ju ftojmë që të Regjistroheni, në mënyre që të keni aksese në të gjitha kategorit dhe temat, në Klea Love Forum, mund të gjeni Shoqeri, Filma Shqip dhe të huaj, Muzikën më të re 2013, DVD Humore shqip, Këshilla Mjeksore, Diskutime, Video Klipe, Kuriozitete, dhe Lajmet më të reja nga vendi dhe bota.

KleaLove.com / Staff.


Join the forum, it's quick and easy

Klea Love Forum
Klea Love Forum - Welcome
Amaneti i fundit i Gedafit People-icon
Mirë se vini në Klea Love Forum, Ju ftojmë që të Regjistroheni, në mënyre që të keni aksese në të gjitha kategorit dhe temat, në Klea Love Forum, mund të gjeni Shoqeri, Filma Shqip dhe të huaj, Muzikën më të re 2013, DVD Humore shqip, Këshilla Mjeksore, Diskutime, Video Klipe, Kuriozitete, dhe Lajmet më të reja nga vendi dhe bota.

KleaLove.com / Staff.
Klea Love Forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Amaneti i fundit i Gedafit

3 posters

Shko poshtë

Amaneti i fundit i Gedafit Empty Amaneti i fundit i Gedafit

Mesazh nga Emona Mon 24 Oct 2011 - 7:45

Amaneti i fundit i Gedafit Libyan-leader-Col-Gaddafi.-300x206

Faqja në internet e Muamar Gedafit, Seven Day News, njofton se është bërë publik amaneti i fundit i ish-liderit të Libisë.

Dokumenti thuhet se u ishte dorëzuar tre të afërmve të kolonelit: një prej të cilëve është vrarë, një i arrestuar dhe i treti ka mundur të arratiset nga luftimet në Sirte.

“Kjo është dëshira ime e fundit. Unë, Muammar bin Mohammad bin Abdussalam bi Humayd bin Abu Manyar bin Humayd bin Nayil al Fuhsi Gaddafi, betohem se nuk ka Zot tjetër veç Allahut dhe se Muhamedi është profeti i tij, paqja qoftë me të. Unë zotohem se do të vdes si mysliman.

Nëse vritem, do të doja të varrosesha sipas riteve myslimane, me rrobat që kam pasur në momentin e vdekjes dhe trupin të palarë, në varrezën e Sirtes, pranë familjarëve të mi.

Dua që familja ime, veçanërisht gratë dhe fëmijët e mi, të trajtohen mirë pas vdekjes time. Populli libian duhet të mbrojë identitetin e tij, arritjet, historinë dhe figurën e nderuar të paraardhësve dhe heronjve të tij. Populli libian nuk duhet të heqë dorë nga sakrificat e njerëzve të lirë e të mirë.

U kërkoj mbështetësve të mi të vazhdojnë rezistencën dhe të luftojnë kundër çdo agresori të huaj sot, nesër dhe përgjithmonë.

Tregojuni njerëve të lirë kudo në botë se ne mund të kishim të kishim rënë në ujdi dhe të kishim shitur kauzën tonë në këmbim të një jete të sigurt e të qëndrueshme. Patëm shumë oferta për këtë, por ne zgjodhëm të jemi në pararojë të konfrontimit për shkak të nderit dhe detyrës.

Edhe nëse nuk fitojmë menjëherë, ne do t’u mësojmë brezave të ardhshëm se të zgjedhësh ta mbrosh atdheun është nder, e ta shesësh atë është tradhtia më e madhe që historia do të mbajë mend, pavarësisht përpjekjeve të të tjerëve për t’u bindur për të kundërtën”.

Emona
WebMaster
WebMaster

Postime Postime : 46759
Gjinia Gjinia : Female
Anëtarësuar Anëtarësuar : 12/03/2010

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Amaneti i fundit i Gedafit Empty Re: Amaneti i fundit i Gedafit

Mesazh nga Ariel Tue 25 Oct 2011 - 10:33

vdiq ne menyren me te keqe...jam tmerruar kur pashe videon.


Amaneti i fundit i Gedafit 0--1c68
Ariel
Ariel
WebMaster
WebMaster

Vendbanimi Vendbanimi : Ke shpia ime
Postime Postime : 15707
Gjinia Gjinia : Female
Anëtarësuar Anëtarësuar : 14/06/2010
Mosha Mosha : 101
Hobi Hobi : Udhetimet, vdes per pushime larg

http://www.klealove.com

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Amaneti i fundit i Gedafit Empty Re: Amaneti i fundit i Gedafit

Mesazh nga Anakonda Sun 3 Jun 2012 - 0:41

u tmerrova kur pash fotot e tij qe i kishin hapur neper forume te ndryshme dhe neper add intereneti te ndryshme

Anakonda
V.I.P Anëtarë
V.I.P Anëtarë

Vendbanimi Vendbanimi : Burrel
Postime Postime : 31709
Gjinia Gjinia : Female
Anëtarësuar Anëtarësuar : 02/12/2011
Mosha Mosha : 26
Hobi Hobi : Dashuria endrra shpresa ke te zgjidhja nga te tria dhe nje nate lotin pyeta mu pergjigj DASHURIA

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Amaneti i fundit i Gedafit Empty Re: Amaneti i fundit i Gedafit

Mesazh nga Sponsored content


Sponsored content


Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi