Klea Love Forum
Klea Love Forum - Welcome
Nuk e njohim mirë veten People-icon
Mirë se vini në Klea Love Forum, Ju ftojmë që të Regjistroheni, në mënyre që të keni aksese në të gjitha kategorit dhe temat, në Klea Love Forum, mund të gjeni Shoqeri, Filma Shqip dhe të huaj, Muzikën më të re 2013, DVD Humore shqip, Këshilla Mjeksore, Diskutime, Video Klipe, Kuriozitete, dhe Lajmet më të reja nga vendi dhe bota.

KleaLove.com / Staff.


Join the forum, it's quick and easy

Klea Love Forum
Klea Love Forum - Welcome
Nuk e njohim mirë veten People-icon
Mirë se vini në Klea Love Forum, Ju ftojmë që të Regjistroheni, në mënyre që të keni aksese në të gjitha kategorit dhe temat, në Klea Love Forum, mund të gjeni Shoqeri, Filma Shqip dhe të huaj, Muzikën më të re 2013, DVD Humore shqip, Këshilla Mjeksore, Diskutime, Video Klipe, Kuriozitete, dhe Lajmet më të reja nga vendi dhe bota.

KleaLove.com / Staff.
Klea Love Forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Nuk e njohim mirë veten

2 posters

Shko poshtë

Nuk e njohim mirë veten Empty Nuk e njohim mirë veten

Mesazh nga Aяtємιѕα Sat 29 Oct 2011 - 11:29

Nuk e njohim mirë veten VetvetenLajme Shqip-Njerëzit shpesh thonë se vetveten e njohin më së miri, mirëpo psikologët nuk pajtohen me këtë.

Një studim ka treguar se aspekte të caktuara të personalitetit tonë më së miri i njohin miqtë më të mirë dhe anëtaret e familjes.

Shkencëtarët pranë Universitetit St. Louis në Washington kanë zbuluar se njeriu nuk është i aftë që ta njohë personalitetin e tij në tërësi, ashtu që disa aspekte të personalitetit të tij, më mirë se vetë ai, i njohin njerëzit përreth.

“Bëhet fjalë për disa anë të caktuara të personalitetit, të cilat të tjerët i dinë më mirë se vetë ne”, thonë profesorët e universitetit.

Prandaj, shtojnë ata, është e nevojshme që të bashkohen të dyja pamjet në mënyrë që të fitojmë një fotografi të plotë të personalitetit tonë.
Aяtємιѕα
Aяtємιѕα
I/e Përjashtuar
I/e Përjashtuar

Postime Postime : 10065
Gjinia Gjinia : Female
Anëtarësuar Anëtarësuar : 20/06/2011

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Nuk e njohim mirë veten Empty Re: Nuk e njohim mirë veten

Mesazh nga Anakonda Sat 18 Feb 2012 - 3:06

Na njohin me mire njerezit qe na rrethojne.

Anakonda
V.I.P Anëtarë
V.I.P Anëtarë

Vendbanimi Vendbanimi : Burrel
Postime Postime : 31709
Gjinia Gjinia : Female
Anëtarësuar Anëtarësuar : 02/12/2011
Mosha Mosha : 27
Hobi Hobi : Dashuria endrra shpresa ke te zgjidhja nga te tria dhe nje nate lotin pyeta mu pergjigj DASHURIA

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye

- Similar topics

 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi