Klea Love Forum
Klea Love Forum - Welcome
Gates: i kemi ndihmuar Jobsit me Mac-un People-icon
Mirë se vini në Klea Love Forum, Ju ftojmë që të Regjistroheni, në mënyre që të keni aksese në të gjitha kategorit dhe temat, në Klea Love Forum, mund të gjeni Shoqeri, Filma Shqip dhe të huaj, Muzikën më të re 2013, DVD Humore shqip, Këshilla Mjeksore, Diskutime, Video Klipe, Kuriozitete, dhe Lajmet më të reja nga vendi dhe bota.

KleaLove.com / Staff.


Join the forum, it's quick and easy

Klea Love Forum
Klea Love Forum - Welcome
Gates: i kemi ndihmuar Jobsit me Mac-un People-icon
Mirë se vini në Klea Love Forum, Ju ftojmë që të Regjistroheni, në mënyre që të keni aksese në të gjitha kategorit dhe temat, në Klea Love Forum, mund të gjeni Shoqeri, Filma Shqip dhe të huaj, Muzikën më të re 2013, DVD Humore shqip, Këshilla Mjeksore, Diskutime, Video Klipe, Kuriozitete, dhe Lajmet më të reja nga vendi dhe bota.

KleaLove.com / Staff.
Klea Love Forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Gates: i kemi ndihmuar Jobsit me Mac-un

Shko poshtë

Gates: i kemi ndihmuar Jobsit me Mac-un Empty Gates: i kemi ndihmuar Jobsit me Mac-un

Mesazh nga Emona Thu 3 Nov 2011 - 3:28

Gates: i kemi ndihmuar Jobsit me Mac-un F.1103093356527_210

Për ndryshim nga sulmi i marrë dhe me një urrejtje që vështirë mund të kuptohet mbi Bill Gatesin nga ana e Steve Jobs në biografinë e paraqitur së voni, Bill Gates gjatë një interviste dhënë ABC-së tha se të gjitha që janë thënë aty “nuk e pengojnë aspak” dhe se vazhdon të mendoj se “Steve Jobs ka bërë punë të shkëlqyeshme”.

Të gjitha këto ai i thënë duke u përgjigjur në pyetjen për të komentuar pohimet e Jobsit se ai është “ ... parimisht pa ide dhe nuk ka shpikur asnjëherë asgjë, kështu që për të tani është më mirë në filantropi se sa në teknologji. Është turpshëm të vidhen idetë e tjetërkujt”, ka thënë Jobs, si dhe ka shtuar “... (Gates) thellësisht është qenie njerëzore me defekte”.

Por, Gates tha se përkundër disa “gjërave të vështira” të cilat i ndjeri Jobs i kishte thënë gjatë gjithë këtyre viteve sa njiheshin, ai nuk ishte malicioz. Sipas Gatesit, Jobs gjatë periudhave të ndryshme kohore ndjehej se ishte i sulmuar nga të gjitha anët.

“Mendonte se ai ishte djaloshi i mbarë, e ne të gjithë të tjerët djem të këqij. E respektoj Stevein për shkak se kishim mundësinë të punonim së bashku. E nxisnim njëri tjetrin, madje edhe kur ishin konkurrent. Të gjitha të thënat nuk më pengojnë”.

Për më shumë mendoj, vazhdoi ai, se edhe Microsoft ka pasur një rol në zhvillimin e Mac-ut: “Steve dhe unë kemi punuar së bashku, duke krijuar Mac-un. Ne (Microsoft) kishim njerëzit tonë atje dhe kemi bërë pjesët kyçe të softuerit për të”.

Sipas Gatesit, Jobs ishte i frustruar për shkak se gjatë 30 viteve të punës së kompanisë produktet e tija ishin shpesh tepër të shtrenjtë për të mbijetuar në tre, derisa Microsoft kishte produktin për tregun e gjerë dhe për të gjitha segmentet e tregu

Emona
WebMaster
WebMaster

Postime Postime : 46759
Gjinia Gjinia : Female
Anëtarësuar Anëtarësuar : 12/03/2010

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye

- Similar topics

 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi