Klea Love Forum
Klea Love Forum - Welcome
Nëna a duhet të sillet si mike, mbrojtëse, apo duhet të jetë autoritet? People-icon
Mirë se vini në Klea Love Forum, Ju ftojmë që të Regjistroheni, në mënyre që të keni aksese në të gjitha kategorit dhe temat, në Klea Love Forum, mund të gjeni Shoqeri, Filma Shqip dhe të huaj, Muzikën më të re 2013, DVD Humore shqip, Këshilla Mjeksore, Diskutime, Video Klipe, Kuriozitete, dhe Lajmet më të reja nga vendi dhe bota.

KleaLove.com / Staff.


Join the forum, it's quick and easy

Klea Love Forum
Klea Love Forum - Welcome
Nëna a duhet të sillet si mike, mbrojtëse, apo duhet të jetë autoritet? People-icon
Mirë se vini në Klea Love Forum, Ju ftojmë që të Regjistroheni, në mënyre që të keni aksese në të gjitha kategorit dhe temat, në Klea Love Forum, mund të gjeni Shoqeri, Filma Shqip dhe të huaj, Muzikën më të re 2013, DVD Humore shqip, Këshilla Mjeksore, Diskutime, Video Klipe, Kuriozitete, dhe Lajmet më të reja nga vendi dhe bota.

KleaLove.com / Staff.
Klea Love Forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Nëna a duhet të sillet si mike, mbrojtëse, apo duhet të jetë autoritet?

+3
Ariel
Durrsaku
WebMaster
7 posters

Shko poshtë

Nëna a duhet të sillet si mike, mbrojtëse, apo duhet të jetë autoritet? Empty Nëna a duhet të sillet si mike, mbrojtëse, apo duhet të jetë autoritet?

Mesazh nga WebMaster Sun 6 Nov 2011 - 7:05

Nënat me gjenerata të tëra kanë qenë autoritet në edukim, me faktin që baballarët nuk kanë kaluar shumë kohë me fëmijët duke qenë të zenë me sigurimin e egzistencës për familjen. Në kohët e sotme, ndërrohen rolet e grave dhe bashkëshortëve, pra të prindërve. Shpesh ndëgjojmë nga nënat e reja të thonë “unë me fëmijët e mi dëshiroj të jem shok, nuk dëshiroj ta kem distancën të cilën e kanë patur prindërit e mi”.

Natyrisht, është mirë që distanca të jetë sa më e vogël, respektivisht të egzistojë afërsia, por roli i autoritetit është shumë i rëndësishëm. Nëse nëna nuk është autoritet, vajza humb mbështjetjen, sigurinë. Kur gjendet në situatë të cilat nuk mund ta zgjidh vetëm, është mirë që nënën ta ketë personin i cili mund ti ofrojë ndihmën e vërtetë. Megjithatë, nëse ato janë në të njejtin nivel, kjo nuk ofron siguri që problemi do të mund të zgjidhet.

Shoqëria në mes të nënës dhe vajzës është iluzion, sidomos i nënës. Vajzat e dinë kë e kanë shoqe të ngushtë, atë të cilën e kanë zgjedhur vet dhe të cilës mund t`ia thonë “të gjitha”. Disa nëna, megjithatë, këtë vështirë mund ta pranojnë.

Ju si mendoni ..Ju lutem jo chit chat
WebMaster
WebMaster
Fondatori i Forumit
Fondatori i Forumit

Vendbanimi Vendbanimi : Ku te dua un
Postime Postime : 98857
Gjinia Gjinia : Female
Anëtarësuar Anëtarësuar : 11/01/2009
Mosha Mosha : 44
Hobi Hobi : Të përballoj jetën

http://www.klealove.com

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Nëna a duhet të sillet si mike, mbrojtëse, apo duhet të jetë autoritet? Empty Re: Nëna a duhet të sillet si mike, mbrojtëse, apo duhet të jetë autoritet?

Mesazh nga Durrsaku Sun 6 Nov 2011 - 7:39

nena po u be mike ose mbrojtese e vajzes heret a vone do e marre me qafe, nena duhet te kete autoritet dhe komunikim, ta qortoje jo ta mbroje se ndryshe behet kodoshia e vajzes se saj
Durrsaku
Durrsaku
Legjendë
Legjendë

Vendbanimi Vendbanimi : Durres
Postime Postime : 12675
Gjinia Gjinia : Male
Anëtarësuar Anëtarësuar : 16/06/2009
Mosha Mosha : 46
Hobi Hobi : cigarja

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Nëna a duhet të sillet si mike, mbrojtëse, apo duhet të jetë autoritet? Empty Re: Nëna a duhet të sillet si mike, mbrojtëse, apo duhet të jetë autoritet?

Mesazh nga Ariel Tue 8 Nov 2011 - 3:50

Jooooo aspak sjam dakort me autoritetin sepse ashtu e shkaterron vajzen sepse e detyron te genjeje nga frika...ose te fshehe cdo gje...
Nena duhet te jete mike...sepse instiktin e mbrojtjes e ka...dhe duke qene mike arrin ta kontrolloje gocen... Dhe goca duke qene e hapur ne cdo bisede me nenen arrin te marre dhe te kuptoje keshillat e nenes...
Une kam dy goca...me shume jam shoqe e moter me to se jam mami...cdo gje e ndajne me mua...qofshin dhe kot...une le cdo pune kur gocat duan te flasin me mua...dhe kur flasim gjithmone u bazohem ne histori te personave te tjere per tu dhene keshillat qe te mos gabojne...edhe duke ua argumentuar pse nuk duhet te bejne ato gjera...sepse ashtu te kuptojne...
Deri tani jam mese e kenaqur...dhe jam e sigurte qe kudo te ndodhen e kane te injektuar karakterin e forte dhe zotesine...nuk ua kam friken...
Ariel
Ariel
WebMaster
WebMaster

Vendbanimi Vendbanimi : Ke shpia ime
Postime Postime : 15707
Gjinia Gjinia : Female
Anëtarësuar Anëtarësuar : 14/06/2010
Mosha Mosha : 102
Hobi Hobi : Udhetimet, vdes per pushime larg

http://www.klealove.com

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Nëna a duhet të sillet si mike, mbrojtëse, apo duhet të jetë autoritet? Empty Re: Nëna a duhet të sillet si mike, mbrojtëse, apo duhet të jetë autoritet?

Mesazh nga Єямєℓiиdå Wed 9 Nov 2011 - 2:17

Jam dakord me momen.....femija nuk duhet ta kete friken se atehere fsheh cdo gje dhe del jashte kontrolli..
Єямєℓiиdå
Єямєℓiиdå
WebMaster
WebMaster

Postime Postime : 17963
Gjinia Gjinia : Female
Anëtarësuar Anëtarësuar : 09/10/2010
Mosha Mosha : 37
Hobi Hobi : Muzika, leximi & noti

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Nëna a duhet të sillet si mike, mbrojtëse, apo duhet të jetë autoritet? Empty Re: Nëna a duhet të sillet si mike, mbrojtëse, apo duhet të jetë autoritet?

Mesazh nga Aяtємιѕα Wed 9 Nov 2011 - 2:24

duhet te jete shoqe e moter por e veshtire te jesh me femijen tend...jan shume te rralle ata prinder qe arrine te mbajne nje ekuiliber te till ne marredheniet femije prind...
Aяtємιѕα
Aяtємιѕα
I/e Përjashtuar
I/e Përjashtuar

Postime Postime : 10065
Gjinia Gjinia : Female
Anëtarësuar Anëtarësuar : 20/06/2011

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Nëna a duhet të sillet si mike, mbrojtëse, apo duhet të jetë autoritet? Empty Re: Nëna a duhet të sillet si mike, mbrojtëse, apo duhet të jetë autoritet?

Mesazh nga Emona Wed 9 Nov 2011 - 2:33

Nena eshte mikja me mire e femijeve te vet,per deri sa shtron autoritet femijeve i shtohet frika...dhe devijojn rrugen e tyre fillojn te mbajn fshehtesi dhe ndryshon ,mardhenje Nene-Femi...Mund te jesh Nje Mike-Shoqe e mire e Femijeve Nese Arrin te kuptojm boten e tyre.

Emona
WebMaster
WebMaster

Postime Postime : 46759
Gjinia Gjinia : Female
Anëtarësuar Anëtarësuar : 12/03/2010

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Nëna a duhet të sillet si mike, mbrojtëse, apo duhet të jetë autoritet? Empty Re: Nëna a duhet të sillet si mike, mbrojtëse, apo duhet të jetë autoritet?

Mesazh nga Anakonda Tue 7 Feb 2012 - 18:32

Te treja duhet ti kete,por ama te ket edhe autoritet,pasi atehere femijet do bejne feste.

Anakonda
V.I.P Anëtarë
V.I.P Anëtarë

Vendbanimi Vendbanimi : Burrel
Postime Postime : 31709
Gjinia Gjinia : Female
Anëtarësuar Anëtarësuar : 02/12/2011
Mosha Mosha : 27
Hobi Hobi : Dashuria endrra shpresa ke te zgjidhja nga te tria dhe nje nate lotin pyeta mu pergjigj DASHURIA

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Nëna a duhet të sillet si mike, mbrojtëse, apo duhet të jetë autoritet? Empty Re: Nëna a duhet të sillet si mike, mbrojtëse, apo duhet të jetë autoritet?

Mesazh nga Sponsored content


Sponsored content


Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye

- Similar topics

 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi