Klea Love Forum
Klea Love Forum - Welcome
Mozarti në makinë, për të pakësuar aksidentet People-icon
Mirë se vini në Klea Love Forum, Ju ftojmë që të Regjistroheni, në mënyre që të keni aksese në të gjitha kategorit dhe temat, në Klea Love Forum, mund të gjeni Shoqeri, Filma Shqip dhe të huaj, Muzikën më të re 2013, DVD Humore shqip, Këshilla Mjeksore, Diskutime, Video Klipe, Kuriozitete, dhe Lajmet më të reja nga vendi dhe bota.

KleaLove.com / Staff.


Join the forum, it's quick and easy

Klea Love Forum
Klea Love Forum - Welcome
Mozarti në makinë, për të pakësuar aksidentet People-icon
Mirë se vini në Klea Love Forum, Ju ftojmë që të Regjistroheni, në mënyre që të keni aksese në të gjitha kategorit dhe temat, në Klea Love Forum, mund të gjeni Shoqeri, Filma Shqip dhe të huaj, Muzikën më të re 2013, DVD Humore shqip, Këshilla Mjeksore, Diskutime, Video Klipe, Kuriozitete, dhe Lajmet më të reja nga vendi dhe bota.

KleaLove.com / Staff.
Klea Love Forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Mozarti në makinë, për të pakësuar aksidentet

2 posters

Shko poshtë

Mozarti në makinë, për të pakësuar aksidentet Empty Mozarti në makinë, për të pakësuar aksidentet

Mesazh nga Emona Tue 8 Nov 2011 - 0:15

Mozarti në makinë, për të pakësuar aksidentet Moxart-300x210

Ministri i Transporteve në Gjermani, Peter Ramsauer, ka hedhur një ide interesante për drejtuesit e mjeteve. Sipas tij, ata duhet të dëgjojnë Moxartin në makinë, në mënyrë që të jenë më të qetë dhe në këtë mënyrë të shmangin aksidentet automobilistike.

“Shumë aksidente dhe situata problematike në trafik, shkaktohen pikërisht prej agresivitetit të drejtuesve të mjeteve dhe personave që gjenden në makinë për ta. Prandaj, mendoj që dëgjimi i Moxartit mund të ndihmojë për këtë problem”, ka thënë ministri gjerman. Në Gjermani, çdo vit ndodhin rreth 2.4 milionë aksidente automobilistike.

Emona
WebMaster
WebMaster

Postime Postime : 46759
Gjinia Gjinia : Female
Anëtarësuar Anëtarësuar : 12/03/2010

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mozarti në makinë, për të pakësuar aksidentet Empty Re: Mozarti në makinë, për të pakësuar aksidentet

Mesazh nga Anakonda Fri 30 Mar 2012 - 18:43

aahahhahahaha ke te degjojne?
Anakonda
Anakonda
V.I.P Anëtarë
V.I.P Anëtarë

Vendbanimi Vendbanimi : Australia
Postime Postime : 31717
Gjinia Gjinia : Female
Anëtarësuar Anëtarësuar : 02/12/2011
Mosha Mosha : 34
Hobi Hobi : Once Upon A Time

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye

- Similar topics

 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi