Klea Love Forum
Klea Love Forum - Welcome
11/11/11: Apokalips apo lindja e Mesias, misteri i ditës së madhe People-icon
Mirë se vini në Klea Love Forum, Ju ftojmë që të Regjistroheni, në mënyre që të keni aksese në të gjitha kategorit dhe temat, në Klea Love Forum, mund të gjeni Shoqeri, Filma Shqip dhe të huaj, Muzikën më të re 2013, DVD Humore shqip, Këshilla Mjeksore, Diskutime, Video Klipe, Kuriozitete, dhe Lajmet më të reja nga vendi dhe bota.

KleaLove.com / Staff.


Join the forum, it's quick and easy

Klea Love Forum
Klea Love Forum - Welcome
11/11/11: Apokalips apo lindja e Mesias, misteri i ditës së madhe People-icon
Mirë se vini në Klea Love Forum, Ju ftojmë që të Regjistroheni, në mënyre që të keni aksese në të gjitha kategorit dhe temat, në Klea Love Forum, mund të gjeni Shoqeri, Filma Shqip dhe të huaj, Muzikën më të re 2013, DVD Humore shqip, Këshilla Mjeksore, Diskutime, Video Klipe, Kuriozitete, dhe Lajmet më të reja nga vendi dhe bota.

KleaLove.com / Staff.
Klea Love Forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

11/11/11: Apokalips apo lindja e Mesias, misteri i ditës së madhe

3 posters

Shko poshtë

11/11/11: Apokalips apo lindja e Mesias, misteri i ditës së madhe Empty 11/11/11: Apokalips apo lindja e Mesias, misteri i ditës së madhe

Mesazh nga Aяtємιѕα Fri 11 Nov 2011 - 12:22

11/11/11: Apokalips apo lindja e Mesias, misteri i ditës së madhe 199389001-300x176Tiranë, 11 Nëntor, NOA-Edhe pse do zgjasë vetëm një sekondë do të jetë një nga ato momente që do të bëhet pjesë e historisë. Sot është 11 nëntor 2011, 11/11/11. Nëse kësaj i shtohet koha, data, atëherë momenti magjik do të shënojë: 11:11 11/11/11

Njëmbëdhjetë, si apostujt e Krishtit, pas tradhtisë së Judës. Njëmbëdhjetë të tilla si karta tarot, simbol i Forcës.

Sot është 11-11-11, dita e apokalipsit për disa, e ringjalljes për disa të tjerë dhe qasje në dimensione paralele për të tjerët.
Momenti kyç do të fillojë në orën 11 e 11 minuta dhe 11 sekonda, një kombinim që mund të përsëritet pas një shekulli. Bëhet fjalë për “momentin magjik” i pari që të formohet nga një shifër e vetme.

Një ngjarje e pashembullt dhe e rrallë që sipas besëtytnive diçka e veçantë do të ndodhë.

Ky kombinim, megjithatë, është dhe frikë. Ndoshta sepse 1 është numri hyjnor, i vetmi, absolut, dhe se nëse janë gjashtë të tillë është numri i Djallit!

Sipas disa sekteve të sotme amerikane sot mund të lindë Mesia, disa mendojnë se do të jetë dita e mrekullive, më tej akoma sipas disa organizatave amerikane 11, 11, 2011 do të jetë hapja e një hendeku hapësirë-kohë, "çlirimi e shpirtit tonë nga pesha shpirtërore”. Vetëm interpretimet më optimiste e lexojnë këtë mesazh si fillim të një revolucioni që sjell fat dhe prosperitet.

Por nëse ju kaloni në simbolizmin e historisë të kohëve të fundit, 11 është numri i vrasjeve terroriste. 11 shtatori, 11 marsi dhe 11 korriku janë datat e sulmeve mbi Kullat Binjake, Madrid dhe Londër.
Në Mesjetë një rend edhe më të fortë: 11/11/11. Ky ishte viti që Henry V kishte burgosur papën Pasquale II për të marrë të drejtën e kurorëzimit, gjithashtu vdiq filozofi el-Gazali.
Aяtємιѕα
Aяtємιѕα
I/e Përjashtuar
I/e Përjashtuar

Postime Postime : 10065
Gjinia Gjinia : Female
Anëtarësuar Anëtarësuar : 20/06/2011

Mbrapsht në krye Shko poshtë

11/11/11: Apokalips apo lindja e Mesias, misteri i ditës së madhe Empty Re: 11/11/11: Apokalips apo lindja e Mesias, misteri i ditës së madhe

Mesazh nga Ariel Thu 8 Mar 2012 - 23:58

Nuk ndodhi gje... geeegge


11/11/11: Apokalips apo lindja e Mesias, misteri i ditës së madhe 0--1c68
Ariel
Ariel
WebMaster
WebMaster

Vendbanimi Vendbanimi : Ke shpia ime
Postime Postime : 15707
Gjinia Gjinia : Female
Anëtarësuar Anëtarësuar : 14/06/2010
Mosha Mosha : 101
Hobi Hobi : Udhetimet, vdes per pushime larg

http://www.klealove.com

Mbrapsht në krye Shko poshtë

11/11/11: Apokalips apo lindja e Mesias, misteri i ditës së madhe Empty Re: 11/11/11: Apokalips apo lindja e Mesias, misteri i ditës së madhe

Mesazh nga Anakonda Wed 17 Jul 2013 - 18:29

friksohen njerzit akoma paq ndodh gje le me ndodh

Anakonda
V.I.P Anëtarë
V.I.P Anëtarë

Vendbanimi Vendbanimi : Burrel
Postime Postime : 31709
Gjinia Gjinia : Female
Anëtarësuar Anëtarësuar : 02/12/2011
Mosha Mosha : 26
Hobi Hobi : Dashuria endrra shpresa ke te zgjidhja nga te tria dhe nje nate lotin pyeta mu pergjigj DASHURIA

Mbrapsht në krye Shko poshtë

11/11/11: Apokalips apo lindja e Mesias, misteri i ditës së madhe Empty Re: 11/11/11: Apokalips apo lindja e Mesias, misteri i ditës së madhe

Mesazh nga Sponsored content


Sponsored content


Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi