Klea Love Forum
Klea Love Forum - Welcome
Vetëvritet “Shenjtorja” Eleonorë  People-icon
Mirë se vini në Klea Love Forum, Ju ftojmë që të Regjistroheni, në mënyre që të keni aksese në të gjitha kategorit dhe temat, në Klea Love Forum, mund të gjeni Shoqeri, Filma Shqip dhe të huaj, Muzikën më të re 2013, DVD Humore shqip, Këshilla Mjeksore, Diskutime, Video Klipe, Kuriozitete, dhe Lajmet më të reja nga vendi dhe bota.

KleaLove.com / Staff.


Join the forum, it's quick and easy

Klea Love Forum
Klea Love Forum - Welcome
Vetëvritet “Shenjtorja” Eleonorë  People-icon
Mirë se vini në Klea Love Forum, Ju ftojmë që të Regjistroheni, në mënyre që të keni aksese në të gjitha kategorit dhe temat, në Klea Love Forum, mund të gjeni Shoqeri, Filma Shqip dhe të huaj, Muzikën më të re 2013, DVD Humore shqip, Këshilla Mjeksore, Diskutime, Video Klipe, Kuriozitete, dhe Lajmet më të reja nga vendi dhe bota.

KleaLove.com / Staff.
Klea Love Forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Vetëvritet “Shenjtorja” Eleonorë

Shko poshtë

Vetëvritet “Shenjtorja” Eleonorë  Empty Vetëvritet “Shenjtorja” Eleonorë

Mesazh nga Aяtємιѕα Tue 15 Nov 2011 - 9:15

Vetëvritet “Shenjtorja” Eleonorë  Eleonora-Bregu1Tiranë, 15 Nëntor 2011 NOA/ Ariola Ymeraj - Update – Eleonora Bregu, e njohur si Eleonora, gruaja e vetëshpallur si shenjtore, ka vrarë veten me armë zjarri.

Ngjarja ka ndodhur pak minuta më parë në godinën tek “Komuna e Parisit”, ku Eleonora kishte selinë e quajtur prej saj si "Misioni Eleonorë" dhe banesën e saj. Në këtë godinë ajo kryente dhe ato që i quante shërbesa në ndihmë të njerëzve që kanë probleme shëndetësore apo sentimentale.

Kjo godinë dhe hapësira rreth saj disa herë ishte bërë objekt përplasjesh me shtetin dhe me persona privatë për shkak të konflikteve të pronësisë.

Burime policore bëjnë të ditur për agjencinë e lajmeve NOA.al, se Eleonora Bregu ka lënë një letër ku ka shprehur njoftimin se po vriste veten.

Nga të dhënat paraprake nuk bëhen ende të ditura shkaqet që kanë çuar në këtë rast ndërsa thuhet se ka lënë një letër të shkruar për Zotin.

Nga të dhënat paraprake nuk bëhen ende të ditura shkaqet që kanë çuar në këtë rast ndërsa thuhet se letra e lënë, sipas saj, është shkruar për Zotin.

Burime zyrtare nga policia thanë për agjencinë e lajmeve Noa.al se në letër është shkruar, “më mirë të vras veten se të lë tokën e Zotit”.

Eleonora, njihet edhe si “shenjtorja” që sipas denoncimeve mashtroi njerëzit. “Shenjtorja” Eleonorë u bë mjaft publike në vendin tonë vitet e fundit, pasi ajo pretendonte se kishte fuqi të mbinatyrshme për të zgjidhur problemet e njerëzve.

Për misionin e saj të shenjtë, të quajtur “Eleonorë”, u hodhën hije dyshimi dhe akuza të ndryshme, ndërsa u bënë denoncime edhe nga një grup personash, të cilët paraqisnin fakte që sipas tyre tregonin mashtrimet e Eleonorës dhe përfitimin e shumave financiare.

a.y/NOA
Aяtємιѕα
Aяtємιѕα
I/e Përjashtuar
I/e Përjashtuar

Postime Postime : 10065
Gjinia Gjinia : Female
Anëtarësuar Anëtarësuar : 20/06/2011

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye

- Similar topics

 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi