Klea Love Forum
Klea Love Forum - Welcome
Tokio, inaugurohet pema më e shtrenjtë e Krishtlindjeve People-icon
Mirë se vini në Klea Love Forum, Ju ftojmë që të Regjistroheni, në mënyre që të keni aksese në të gjitha kategorit dhe temat, në Klea Love Forum, mund të gjeni Shoqeri, Filma Shqip dhe të huaj, Muzikën më të re 2013, DVD Humore shqip, Këshilla Mjeksore, Diskutime, Video Klipe, Kuriozitete, dhe Lajmet më të reja nga vendi dhe bota.

KleaLove.com / Staff.


Join the forum, it's quick and easy

Klea Love Forum
Klea Love Forum - Welcome
Tokio, inaugurohet pema më e shtrenjtë e Krishtlindjeve People-icon
Mirë se vini në Klea Love Forum, Ju ftojmë që të Regjistroheni, në mënyre që të keni aksese në të gjitha kategorit dhe temat, në Klea Love Forum, mund të gjeni Shoqeri, Filma Shqip dhe të huaj, Muzikën më të re 2013, DVD Humore shqip, Këshilla Mjeksore, Diskutime, Video Klipe, Kuriozitete, dhe Lajmet më të reja nga vendi dhe bota.

KleaLove.com / Staff.
Klea Love Forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Tokio, inaugurohet pema më e shtrenjtë e Krishtlindjeve

4 posters

Shko poshtë

Tokio, inaugurohet pema më e shtrenjtë e Krishtlindjeve Empty Tokio, inaugurohet pema më e shtrenjtë e Krishtlindjeve

Mesazh nga Emona Wed 23 Nov 2011 - 2:10

[You must be registered and logged in to see this image.]

Në Tokio është prezantuar pema e Krishtlindjeve më e shtrenjta në mbarë botën.Instalimi i saj u krye nga një argjendar, Ginza Tanaka, që e ka vendosur këtë stoli prej 2 milionë dollarësh në dyqanin e tij dhe duhet theksuar se pema është e gjitha prej ari.

Është e gjatë 2 metër e gjysmë, peshon 12 kilogram dhe dekorohet prej 50 orkide, secila me një vlerë prej 1 mijë e 500 dollarë.

Janë gjashtëdhjeta pllaka në formën e zemrave të cilat janë plotësisht të arta dhe janë përdorur si zbukurime të pemës.

Për sa i përket yllit të Krishtlindjeve në majën më të lartë të pemës, ai është krijuar dhe është i barasvlershëm për një shifër prej 65 mijë dollarësh.

Për realizimin e të gjithë kësaj vepre janë dashur 15 artizanë dhe rreth katër muaj e gjysmë punë.

Argjendaria, do të ekspozojë pemën e krishtlindjeve, më të shtrenjtën në mbarë botën deri më 25 dhjetor dhe sipas pronarit të dyqanit që në ditën e parë kanë qenë pothuajse 500 persona që janë bërë kureshtarë për ta parë,transmeton ora.

Emona
WebMaster
WebMaster

Postime Postime : 46759
Gjinia Gjinia : Female
Anëtarësuar Anëtarësuar : 12/03/2010

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Tokio, inaugurohet pema më e shtrenjtë e Krishtlindjeve Empty Re: Tokio, inaugurohet pema më e shtrenjtë e Krishtlindjeve

Mesazh nga Tonii Thu 8 Dec 2011 - 11:45

cfar populli jan kta japonezet shum luftarak pesuan gjith ate fatkeqsi dhe e mposhten ,
te shkretet ne mbytemi me nje pike uji
Tonii
Tonii
V.I.P Anëtarë
V.I.P Anëtarë

Postime Postime : 5860
Gjinia Gjinia : Male
Anëtarësuar Anëtarësuar : 11/12/2009

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Tokio, inaugurohet pema më e shtrenjtë e Krishtlindjeve Empty Re: Tokio, inaugurohet pema më e shtrenjtë e Krishtlindjeve

Mesazh nga Anakonda Sat 3 Mar 2012 - 19:13

Ta gezojne,por keto e kane mendjen vetem per te festuar dhe jo per problemet qe i shqetesojne.

Anakonda
V.I.P Anëtarë
V.I.P Anëtarë

Vendbanimi Vendbanimi : Burrel
Postime Postime : 31709
Gjinia Gjinia : Female
Anëtarësuar Anëtarësuar : 02/12/2011
Mosha Mosha : 26
Hobi Hobi : Dashuria endrra shpresa ke te zgjidhja nga te tria dhe nje nate lotin pyeta mu pergjigj DASHURIA

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Tokio, inaugurohet pema më e shtrenjtë e Krishtlindjeve Empty Re: Tokio, inaugurohet pema më e shtrenjtë e Krishtlindjeve

Mesazh nga Burrelsja Tue 21 May 2013 - 2:38

Anakonda shkruajti:Ta gezojne,por keto e kane mendjen vetem per te festuar dhe jo per problemet qe i shqetesojne.

Burrelsja
I/e Përjashtuar
I/e Përjashtuar

Vendbanimi Vendbanimi : Burrel
Postime Postime : 603
Gjinia Gjinia : Female
Anëtarësuar Anëtarësuar : 10/04/2013
Mosha Mosha : 26
Hobi Hobi : Smogxhije

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Tokio, inaugurohet pema më e shtrenjtë e Krishtlindjeve Empty Re: Tokio, inaugurohet pema më e shtrenjtë e Krishtlindjeve

Mesazh nga Sponsored content


Sponsored content


Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi