Klea Love Forum
Klea Love Forum - Welcome
 Greqi, Papandreu: Kam bërë gabime, kemi bërë gabime People-icon
Mirë se vini në Klea Love Forum, Ju ftojmë që të Regjistroheni, në mënyre që të keni aksese në të gjitha kategorit dhe temat, në Klea Love Forum, mund të gjeni Shoqeri, Filma Shqip dhe të huaj, Muzikën më të re 2013, DVD Humore shqip, Këshilla Mjeksore, Diskutime, Video Klipe, Kuriozitete, dhe Lajmet më të reja nga vendi dhe bota.

KleaLove.com / Staff.


Join the forum, it's quick and easy

Klea Love Forum
Klea Love Forum - Welcome
 Greqi, Papandreu: Kam bërë gabime, kemi bërë gabime People-icon
Mirë se vini në Klea Love Forum, Ju ftojmë që të Regjistroheni, në mënyre që të keni aksese në të gjitha kategorit dhe temat, në Klea Love Forum, mund të gjeni Shoqeri, Filma Shqip dhe të huaj, Muzikën më të re 2013, DVD Humore shqip, Këshilla Mjeksore, Diskutime, Video Klipe, Kuriozitete, dhe Lajmet më të reja nga vendi dhe bota.

KleaLove.com / Staff.
Klea Love Forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Greqi, Papandreu: Kam bërë gabime, kemi bërë gabime

4 posters

Shko poshtë

 Greqi, Papandreu: Kam bërë gabime, kemi bërë gabime Empty Greqi, Papandreu: Kam bërë gabime, kemi bërë gabime

Mesazh nga Durrsaku Sun 27 Nov 2011 - 2:41

 Greqi, Papandreu: Kam bërë gabime, kemi bërë gabime 48813ATHINE - Në një intervistë në revistën gjermane Spiegel, që do të publikohet nesër, ish-kryeministri grek Jorgos Papandreu pranon se në të kaluarën janë bërë gabime.

"Kam bërë gabime. Kemi bërë gabime. Kemi jetuar mbi mundësitë tona. Si anëtare e eurozonës, ishte e thjeshtë për Greqinë të merrte hua me interes të ulët, por paratë janë investuar gabim. Ushqyem një sistem të tillë, që nuk konkurronte në treg, por dy vitet e fundit kemi arritur shumë", tha Papandreu për Spiegel.

Kur u pyet si ndjehet kur udhëton në Evropë si “udhëheqës i përjetshëm", Papandreu u përgjigj: "Nuk e bëj për veten, por për vendin tim. Ne duhet të bindim miqtë tanë në Europë që nuk investojnë në Greqinë e vjetër, por në Greqinë e re të së ardhmes".

Papandreu tha se "Greqia është në rrugën e duhur, duke iu përmbajtur vazhdimisht angazhimeve përmes një programi shumë të fuqishëm për të adresuar deficitet buxhetore, riorganizimit të borxhit dhe reformimit të vendit".

"Ne kemi marrë masa shumë të vështira, masa të cilat kanë detyruar sakrifica të mëdha të popullit grek. Sigurisht, kjo do të thotë se ne do të zbatojmë vendimet e 26 tetorit dhe do të konfirmojmë se ne jemi një partner i fortë brenda zonës së euros”, tha Papandreu.

Ai përsëriti vendosmërinë e Greqisë “për të bërë çdo gjë që është e nevojshme me qëllim që të mbajë pozitën e saj në zonën e euros

/www.balkanweb.com
Durrsaku
Durrsaku
Legjendë
Legjendë

Vendbanimi Vendbanimi : Durres
Postime Postime : 12675
Gjinia Gjinia : Male
Anëtarësuar Anëtarësuar : 16/06/2009
Mosha Mosha : 44
Hobi Hobi : cigarja

Mbrapsht në krye Shko poshtë

 Greqi, Papandreu: Kam bërë gabime, kemi bërë gabime Empty Re: Greqi, Papandreu: Kam bërë gabime, kemi bërë gabime

Mesazh nga Maksi Sun 27 Nov 2011 - 2:54

ade vre malaka
Maksi
Maksi
V.I.P Anëtarë
V.I.P Anëtarë

Postime Postime : 31226
Gjinia Gjinia : Male
Anëtarësuar Anëtarësuar : 19/01/2011

http://www.klealove.com

Mbrapsht në krye Shko poshtë

 Greqi, Papandreu: Kam bërë gabime, kemi bërë gabime Empty Re: Greqi, Papandreu: Kam bërë gabime, kemi bërë gabime

Mesazh nga Durrsaku Sun 27 Nov 2011 - 2:55

Maksi shkruajti:ade vre malaka
ca do me thene maks?
Durrsaku
Durrsaku
Legjendë
Legjendë

Vendbanimi Vendbanimi : Durres
Postime Postime : 12675
Gjinia Gjinia : Male
Anëtarësuar Anëtarësuar : 16/06/2009
Mosha Mosha : 44
Hobi Hobi : cigarja

Mbrapsht në krye Shko poshtë

 Greqi, Papandreu: Kam bërë gabime, kemi bërë gabime Empty Re: Greqi, Papandreu: Kam bërë gabime, kemi bërë gabime

Mesazh nga Maksi Sun 27 Nov 2011 - 2:56

hap krahun o debil hahah dicka e tille
Maksi
Maksi
V.I.P Anëtarë
V.I.P Anëtarë

Postime Postime : 31226
Gjinia Gjinia : Male
Anëtarësuar Anëtarësuar : 19/01/2011

http://www.klealove.com

Mbrapsht në krye Shko poshtë

 Greqi, Papandreu: Kam bërë gabime, kemi bërë gabime Empty Re: Greqi, Papandreu: Kam bërë gabime, kemi bërë gabime

Mesazh nga Durrsaku Sun 27 Nov 2011 - 2:57

Maksi shkruajti:hap krahun o debil hahah dicka e tille
ah ok Greqi, Papandreu: Kam bërë gabime, kemi bërë gabime 617475  Greqi, Papandreu: Kam bërë gabime, kemi bërë gabime 398758
Durrsaku
Durrsaku
Legjendë
Legjendë

Vendbanimi Vendbanimi : Durres
Postime Postime : 12675
Gjinia Gjinia : Male
Anëtarësuar Anëtarësuar : 16/06/2009
Mosha Mosha : 44
Hobi Hobi : cigarja

Mbrapsht në krye Shko poshtë

 Greqi, Papandreu: Kam bërë gabime, kemi bërë gabime Empty Re: Greqi, Papandreu: Kam bërë gabime, kemi bërë gabime

Mesazh nga Anakonda Mon 19 Mar 2012 - 7:52

si berisha ketu tek ne.

Anakonda
V.I.P Anëtarë
V.I.P Anëtarë

Vendbanimi Vendbanimi : Burrel
Postime Postime : 31709
Gjinia Gjinia : Female
Anëtarësuar Anëtarësuar : 02/12/2011
Mosha Mosha : 26
Hobi Hobi : Dashuria endrra shpresa ke te zgjidhja nga te tria dhe nje nate lotin pyeta mu pergjigj DASHURIA

Mbrapsht në krye Shko poshtë

 Greqi, Papandreu: Kam bërë gabime, kemi bërë gabime Empty Re: Greqi, Papandreu: Kam bërë gabime, kemi bërë gabime

Mesazh nga LaDescarada Tue 8 May 2012 - 4:22

gabimi ma i madh i tyre ka qen se i kan mshef statistikat e verteta dhe i kan tregu ato falls...problemi ish zgjidh ma shpejt dhe me siguri ma leht per krejt popullin ...tash pasojat ja ku jan :S
LaDescarada
LaDescarada
Princeshë
Princeshë

Postime Postime : 11767
Gjinia Gjinia : Female
Anëtarësuar Anëtarësuar : 29/12/2009

Mbrapsht në krye Shko poshtë

 Greqi, Papandreu: Kam bërë gabime, kemi bërë gabime Empty Re: Greqi, Papandreu: Kam bërë gabime, kemi bërë gabime

Mesazh nga Sponsored content


Sponsored content


Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi