Klea Love Forum
Klea Love Forum - Welcome
Paragjykimet nga veshja?! People-icon
Mirë se vini në Klea Love Forum, Ju ftojmë që të Regjistroheni, në mënyre që të keni aksese në të gjitha kategorit dhe temat, në Klea Love Forum, mund të gjeni Shoqeri, Filma Shqip dhe të huaj, Muzikën më të re 2013, DVD Humore shqip, Këshilla Mjeksore, Diskutime, Video Klipe, Kuriozitete, dhe Lajmet më të reja nga vendi dhe bota.

KleaLove.com / Staff.


Join the forum, it's quick and easy

Klea Love Forum
Klea Love Forum - Welcome
Paragjykimet nga veshja?! People-icon
Mirë se vini në Klea Love Forum, Ju ftojmë që të Regjistroheni, në mënyre që të keni aksese në të gjitha kategorit dhe temat, në Klea Love Forum, mund të gjeni Shoqeri, Filma Shqip dhe të huaj, Muzikën më të re 2013, DVD Humore shqip, Këshilla Mjeksore, Diskutime, Video Klipe, Kuriozitete, dhe Lajmet më të reja nga vendi dhe bota.

KleaLove.com / Staff.
Klea Love Forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Paragjykimet nga veshja?!

+2
Anakonda
Emona
6 posters

Shko poshtë

Paragjykimet nga veshja?! Empty Paragjykimet nga veshja?!

Mesazh nga Emona Mon 5 Dec 2011 - 5:26


Cdo ditë ndeshemi në rrugë me njerëz të ndryshëm! Rrugët e Tiranës janë bërë aq të larmishme sa me siguri na duket se mund të dallojmë çdo tip individi! Për një vajzë me një veshje ekstravagante mendoni një mijë të zeza dhe bëheni paragjykues.

“Jam Desara Bytyçi dhe jam 23 vjeç. Jetoj në Tiranë dhe jam në vitin e dytë për juridik. Juridiku më pëlqen shumë si degë dhe është pjesa plotësuese e ëndrrës time të madhe për të vazhduar shkollën e Policisë dhe dua të bëhem një police e denjë e shtetit shqiptar”, shprehet Desara.

Oficerja dhe juristja e ardhshme nuk e ka problem që edhe ju mund të paragjykoni! Desara është krenare dhe e ndërgjegjshme për veten ashtu si familjarët e saj! Sigurisht jetojmë të gjithë në këtë shoqëri të zhvilluar çuditshëm me stereotipe të famshëm.

“Të paragjykuarit paragjykojnë. Edhe unë paragjykoj ata njerëz që kanë mundësi të mbahen dhe nuk dinë të mbahen”, thotë Desara.

Në një radio të vogël gjetëm një vajzë me flokë të kuqe të ndezur, manikyr po aq feksës, por prapë nuk zutë mend të mos paragjykoni!

“Jam Dorela, jam 22 vjeç dhe studioj për fizikë bërthamore.”

Ajo ka luftuar shumë për identitetin e vet vizual. Dorela është shumë e ndërgjegjshme për kufijtë që i vë trupi i saj dhe i dashuron minifundet! Mbase nuk do t’ju ndodhë shpesh të shihni një shkencëtare raketash me flokët ngjyre gjaku, por Dorela nuk do të shqetësohej fare nga asnjë lloj batute.

“Unë nuk mund të dal nga shtëpia e parregulluar, pa krehur flokët etj. Unë dua të ndihem rehat me veten dhe jo se çfarë mendojnë të tjerët për mua”, thekson Dorela./B:Albnews/

Nga duhet tja fillojme per te ndryshuar idete qe na shkojne ne mend sapo shohim nje veshje ekstravagante, apo jashte "normave etike" te shoqerise?

Cfare perfaqeson per ju nje "norme etike" ne shoqeri, familje etj ???

Emona
WebMaster
WebMaster

Postime Postime : 46759
Gjinia Gjinia : Female
Anëtarësuar Anëtarësuar : 12/03/2010

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Paragjykimet nga veshja?! Empty Re: Paragjykimet nga veshja?!

Mesazh nga Anakonda Mon 5 Dec 2011 - 5:50

Gabojme shume kur e paragjykojme nje njeri nga veshja apo nga bukuria,pasi ne shpirt ata jane njerez shume te mire.
Anakonda
Anakonda
V.I.P Anëtarë
V.I.P Anëtarë

Vendbanimi Vendbanimi : Australia
Postime Postime : 31717
Gjinia Gjinia : Female
Anëtarësuar Anëtarësuar : 02/12/2011
Mosha Mosha : 34
Hobi Hobi : Once Upon A Time

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Paragjykimet nga veshja?! Empty Re: Paragjykimet nga veshja?!

Mesazh nga Aяtємιѕα Mon 5 Dec 2011 - 5:54

Mendoj se nuk eshte veshja ajo qe percakton karakterin e njeriut, por eshte karakteri, ai qe reflektohet sado pak ne veshje.
Aяtємιѕα
Aяtємιѕα
I/e Përjashtuar
I/e Përjashtuar

Postime Postime : 10065
Gjinia Gjinia : Female
Anëtarësuar Anëtarësuar : 20/06/2011

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Paragjykimet nga veshja?! Empty Re: Paragjykimet nga veshja?!

Mesazh nga Durrsaku Mon 5 Dec 2011 - 6:00

nuk i paragjykoj as nga minifundet por nga truri qe kane
Durrsaku
Durrsaku
Legjendë
Legjendë

Vendbanimi Vendbanimi : Durres
Postime Postime : 12675
Gjinia Gjinia : Male
Anëtarësuar Anëtarësuar : 16/06/2009
Mosha Mosha : 47
Hobi Hobi : cigarja

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Paragjykimet nga veshja?! Empty Re: Paragjykimet nga veshja?!

Mesazh nga Єямєℓiиdå Mon 5 Dec 2011 - 11:06

Nga veshja asnjehere nuk duhet te paragjykohet kush...sepse shume gabohen..njeriu duhet paragjykuar nga veprat dhe edukata..veshja eshte e fundit.
Єямєℓiиdå
Єямєℓiиdå
WebMaster
WebMaster

Postime Postime : 17963
Gjinia Gjinia : Female
Anëtarësuar Anëtarësuar : 09/10/2010
Mosha Mosha : 38
Hobi Hobi : Muzika, leximi & noti

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Paragjykimet nga veshja?! Empty Re: Paragjykimet nga veshja?!

Mesazh nga Poeti Dhimbjes Tue 27 Mar 2012 - 13:21

Ato qe keni permendur ju te nderuar antare me lart, jane te verteta dhe nuk mund te hidhen poshte aspak, por ama nuk duhet harruar se sa do njeri i mire te jesh ne shpirt, mendoj se nuk j'a vlen te teprohet kaq shume me ektravagancen apo llojrat e modes se veshjes.
Poeti Dhimbjes
Poeti Dhimbjes
Legjendë
Legjendë

Vendbanimi Vendbanimi : Ne Mergim.
Postime Postime : 14346
Gjinia Gjinia : Male
Anëtarësuar Anëtarësuar : 15/03/2010
Mosha Mosha : 40
Hobi Hobi : Poezia

http://www.saimiri.webs.com

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Paragjykimet nga veshja?! Empty Re: Paragjykimet nga veshja?!

Mesazh nga Sponsored content


Sponsored content


Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye

- Similar topics

 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi