Klea Love Forum
Klea Love Forum - Welcome
Ish-guvernatori i shtetit amerikan të Ilinois dënohet me 14 vjet burg  People-icon
Mirë se vini në Klea Love Forum, Ju ftojmë që të Regjistroheni, në mënyre që të keni aksese në të gjitha kategorit dhe temat, në Klea Love Forum, mund të gjeni Shoqeri, Filma Shqip dhe të huaj, Muzikën më të re 2013, DVD Humore shqip, Këshilla Mjeksore, Diskutime, Video Klipe, Kuriozitete, dhe Lajmet më të reja nga vendi dhe bota.

KleaLove.com / Staff.


Join the forum, it's quick and easy

Klea Love Forum
Klea Love Forum - Welcome
Ish-guvernatori i shtetit amerikan të Ilinois dënohet me 14 vjet burg  People-icon
Mirë se vini në Klea Love Forum, Ju ftojmë që të Regjistroheni, në mënyre që të keni aksese në të gjitha kategorit dhe temat, në Klea Love Forum, mund të gjeni Shoqeri, Filma Shqip dhe të huaj, Muzikën më të re 2013, DVD Humore shqip, Këshilla Mjeksore, Diskutime, Video Klipe, Kuriozitete, dhe Lajmet më të reja nga vendi dhe bota.

KleaLove.com / Staff.
Klea Love Forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Ish-guvernatori i shtetit amerikan të Ilinois dënohet me 14 vjet burg

2 posters

Shko poshtë

Ish-guvernatori i shtetit amerikan të Ilinois dënohet me 14 vjet burg  Empty Ish-guvernatori i shtetit amerikan të Ilinois dënohet me 14 vjet burg

Mesazh nga Durrsaku Wed 7 Dec 2011 - 21:41

Ish-guvernatori i shtetit amerikan të Ilinois dënohet me 14 vjet burg  49195_1SHBA- Ish-guvernatori i shtetit amerikan Ilinois me origjinë serbe, Rod Blagojevich është dënuar të mërkurën me 14 vjet heqje lirie për shkak të korrupsionit, njoftojnë mediat e huaja.

Ai ishte akuzuar në 18 pika për korrupsion, përfshirë edhe përpjekjen për të tregtuar vendin e zbrazët të senatorit, pas zgjedhjes së Barak Obamas për president të SHBA-ve.

Blagojevich kishte kërkuar falje për veprimin e tij dhe në drejtimin e tij gjykatës kërkoi mëshirë me rastin e shqiptimit të dënimit. Një gjë e tillë paraqet precedent në procesin e deritanishëm trevjeçar kundër tij, pasi që nga fillimi ishte shprehur i pafajshëm në të gjitha pikat e aktakuzës.

“Këtu jam i dënuar për vepër kriminale dhe e pranoj këtë. Natyrisht, se më vjen keq për shkak të kësaj”,- ka thënë Blagojevich. Procesi dëgjimor ka zgjatur dy ditë, ku të dyja palët kanë paraqitur argumentet e tyre.

Blagojevich, emri i vërtetë i të cilit është Millorad, është arrestuar në dhjetor të vitit 2008, pas të cilës ishte shkarkuar nga detyra e guvernatorit. Ky është njëri nga dënimet më të ashpra të shqiptuara ndonjëherë për korrupsion në Ilinois.
(el.me/news24/BalkanWeb
Durrsaku
Durrsaku
Legjendë
Legjendë

Vendbanimi Vendbanimi : Durres
Postime Postime : 12675
Gjinia Gjinia : Male
Anëtarësuar Anëtarësuar : 16/06/2009
Mosha Mosha : 44
Hobi Hobi : cigarja

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Ish-guvernatori i shtetit amerikan të Ilinois dënohet me 14 vjet burg  Empty Re: Ish-guvernatori i shtetit amerikan të Ilinois dënohet me 14 vjet burg

Mesazh nga Anakonda Mon 19 Mar 2012 - 7:46

te jesh guvernator,e te behesh nje burgaxhi ku nuk te con fati.

Anakonda
V.I.P Anëtarë
V.I.P Anëtarë

Vendbanimi Vendbanimi : Burrel
Postime Postime : 31709
Gjinia Gjinia : Female
Anëtarësuar Anëtarësuar : 02/12/2011
Mosha Mosha : 26
Hobi Hobi : Dashuria endrra shpresa ke te zgjidhja nga te tria dhe nje nate lotin pyeta mu pergjigj DASHURIA

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi