Klea Love Forum
Klea Love Forum - Welcome
I thone: ”Je 6 muajshe shtazane”, por ne fakt kishte tumor People-icon
Mirë se vini në Klea Love Forum, Ju ftojmë që të Regjistroheni, në mënyre që të keni aksese në të gjitha kategorit dhe temat, në Klea Love Forum, mund të gjeni Shoqeri, Filma Shqip dhe të huaj, Muzikën më të re 2013, DVD Humore shqip, Këshilla Mjeksore, Diskutime, Video Klipe, Kuriozitete, dhe Lajmet më të reja nga vendi dhe bota.

KleaLove.com / Staff.


Join the forum, it's quick and easy

Klea Love Forum
Klea Love Forum - Welcome
I thone: ”Je 6 muajshe shtazane”, por ne fakt kishte tumor People-icon
Mirë se vini në Klea Love Forum, Ju ftojmë që të Regjistroheni, në mënyre që të keni aksese në të gjitha kategorit dhe temat, në Klea Love Forum, mund të gjeni Shoqeri, Filma Shqip dhe të huaj, Muzikën më të re 2013, DVD Humore shqip, Këshilla Mjeksore, Diskutime, Video Klipe, Kuriozitete, dhe Lajmet më të reja nga vendi dhe bota.

KleaLove.com / Staff.
Klea Love Forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

I thone: ”Je 6 muajshe shtazane”, por ne fakt kishte tumor

2 posters

Shko poshtë

I thone: ”Je 6 muajshe shtazane”, por ne fakt kishte tumor Empty I thone: ”Je 6 muajshe shtazane”, por ne fakt kishte tumor

Mesazh nga Aяtємιѕα Sat 17 Dec 2011 - 5:31

I thone: ”Je 6 muajshe shtazane”, por ne fakt kishte tumor Kurio2MANCHESTER- Ne moshen 16 vjecare gjinekologu i saj i thote se, priste nje femije por ne realitet behe fjale per nje tumor ovarian gjigand.

Historia i perket Phoebe Quatre-Morgan, nje vajze nga Bolton, ne veri te Manchester, e cila pasi u kthye nga pushimet vajti tek mjeku i saj pasi kishte nje enjtje ne bark dhe mungese oreksi.

Diagnoza e pare ishte nje kapsllek i forte dhe u kurua me medikamente farmaceutike. Por kur simptomat vazhduan te perkeqesohen, Phoebe u kthye tek mjeku i familjes, duke i thene se ishte shtatzane 6 muajshe. Vajza ishte dyshuese, dhe vazhdonte te perseriste se nuk mund te ishte shtatzane.

Dhe ne fakt ekografia e pare i dha te drejte; ajo qe kishte dimensionet e nje fetusi 6 muajsh ishte ne realitet nje mase e madhe tumorale.
Phoebe u operua nje here dhe pas tre muajve i’u nenshtrua kimioterapise. Tashme vajza eshte 17 vjec dhe per momentin nuk eshte me ne rrezik per jeten, por ajo nuk mund te kete kurre femije.
Aяtємιѕα
Aяtємιѕα
I/e Përjashtuar
I/e Përjashtuar

Postime Postime : 10065
Gjinia Gjinia : Female
Anëtarësuar Anëtarësuar : 20/06/2011

Mbrapsht në krye Shko poshtë

I thone: ”Je 6 muajshe shtazane”, por ne fakt kishte tumor Empty Re: I thone: ”Je 6 muajshe shtazane”, por ne fakt kishte tumor

Mesazh nga Anakonda Fri 23 Mar 2012 - 21:14

sa keq te marresh nje lajmk te tille.
Anakonda
Anakonda
V.I.P Anëtarë
V.I.P Anëtarë

Vendbanimi Vendbanimi : Australia
Postime Postime : 31717
Gjinia Gjinia : Female
Anëtarësuar Anëtarësuar : 02/12/2011
Mosha Mosha : 34
Hobi Hobi : Once Upon A Time

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye

- Similar topics

 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi