Klea Love Forum
Klea Love Forum - Welcome
Samoa zhduk nga kalendari datën 30 dhjetor 2011 People-icon
Mirë se vini në Klea Love Forum, Ju ftojmë që të Regjistroheni, në mënyre që të keni aksese në të gjitha kategorit dhe temat, në Klea Love Forum, mund të gjeni Shoqeri, Filma Shqip dhe të huaj, Muzikën më të re 2013, DVD Humore shqip, Këshilla Mjeksore, Diskutime, Video Klipe, Kuriozitete, dhe Lajmet më të reja nga vendi dhe bota.

KleaLove.com / Staff.


Join the forum, it's quick and easy

Klea Love Forum
Klea Love Forum - Welcome
Samoa zhduk nga kalendari datën 30 dhjetor 2011 People-icon
Mirë se vini në Klea Love Forum, Ju ftojmë që të Regjistroheni, në mënyre që të keni aksese në të gjitha kategorit dhe temat, në Klea Love Forum, mund të gjeni Shoqeri, Filma Shqip dhe të huaj, Muzikën më të re 2013, DVD Humore shqip, Këshilla Mjeksore, Diskutime, Video Klipe, Kuriozitete, dhe Lajmet më të reja nga vendi dhe bota.

KleaLove.com / Staff.
Klea Love Forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Samoa zhduk nga kalendari datën 30 dhjetor 2011

2 posters

Shko poshtë

Samoa zhduk nga kalendari datën 30 dhjetor 2011 Empty Samoa zhduk nga kalendari datën 30 dhjetor 2011

Mesazh nga Emona Tue 27 Dec 2011 - 8:07

Datën 30 dhjetor 2011 nuk do e përjetojë askush në Samoa. Shteti i Paqësorit ka vendosur që të kalojë nga e enjtja në të shtunën direkt.

Vendi turistik, i pozicionuar mes Zelandës së Re dhe ishujve Hauai, njihet për sloganin “Aty ku dielli perëndon së fundmi”, por tani do të heqë dorë nga data 30 dhjetor duke ndryshuar kështu kalendarin. Në këtë mënyrë Samoa do bëhet vendi i parë në botë që përshëndet Vitin e Ri.

Deri më tani ishin të fundit që përjetonin perëndimin e fundit të diellit në mbyllje të vitit. Por ndryshimi ka edhe shkaqe ekonomike. Shkëmbimet ekonomike ata i kanë me Zelandën e Re, Australinë dhe disa vende në Azi. Por ata ishin një ditë pas tyre.

Kështu, kur aty ishte e premte, në Zelandën e Re ishte e shtunë. Në ishujt Samoa ka pasur ngazëllim për këtë vendim, por edhe zemërim. Disa besimtarë të krishterë thonë se Zoti nuk do e pranojë diçka të tillë.

Emona
WebMaster
WebMaster

Postime Postime : 46759
Gjinia Gjinia : Female
Anëtarësuar Anëtarësuar : 12/03/2010

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Samoa zhduk nga kalendari datën 30 dhjetor 2011 Empty Re: Samoa zhduk nga kalendari datën 30 dhjetor 2011

Mesazh nga Anakonda Thu 22 Mar 2012 - 4:19

e ket e kan bere.
Anakonda
Anakonda
V.I.P Anëtarë
V.I.P Anëtarë

Vendbanimi Vendbanimi : Australia
Postime Postime : 31717
Gjinia Gjinia : Female
Anëtarësuar Anëtarësuar : 02/12/2011
Mosha Mosha : 34
Hobi Hobi : Once Upon A Time

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye

- Similar topics

 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi