Klea Love Forum
Klea Love Forum - Welcome
 Në Samoa është krim të harrosh ditëlindjen e gruas People-icon
Mirë se vini në Klea Love Forum, Ju ftojmë që të Regjistroheni, në mënyre që të keni aksese në të gjitha kategorit dhe temat, në Klea Love Forum, mund të gjeni Shoqeri, Filma Shqip dhe të huaj, Muzikën më të re 2013, DVD Humore shqip, Këshilla Mjeksore, Diskutime, Video Klipe, Kuriozitete, dhe Lajmet më të reja nga vendi dhe bota.

KleaLove.com / Staff.


Join the forum, it's quick and easy

Klea Love Forum
Klea Love Forum - Welcome
 Në Samoa është krim të harrosh ditëlindjen e gruas People-icon
Mirë se vini në Klea Love Forum, Ju ftojmë që të Regjistroheni, në mënyre që të keni aksese në të gjitha kategorit dhe temat, në Klea Love Forum, mund të gjeni Shoqeri, Filma Shqip dhe të huaj, Muzikën më të re 2013, DVD Humore shqip, Këshilla Mjeksore, Diskutime, Video Klipe, Kuriozitete, dhe Lajmet më të reja nga vendi dhe bota.

KleaLove.com / Staff.
Klea Love Forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Në Samoa është krim të harrosh ditëlindjen e gruas

Shko poshtë

 Në Samoa është krim të harrosh ditëlindjen e gruas Empty Në Samoa është krim të harrosh ditëlindjen e gruas

Mesazh nga Emona Fri 27 Apr 2012 - 2:00

 Në Samoa është krim të harrosh ditëlindjen e gruas 1480

Është mirë që kur të udhëtoni në ndonjë vend, paraprakisht të shikoni ligjet e tij, në mënyrë që të mos përfundoni në burg për ndonjë veprim që në vendet tjera konsiderohet legal.
Më poshtë ju sjellim disa ligje interesante:
Angli – Në stacionin hekurudhor në Warrington është e ndaluar puthja gjatë pritjes së trenit.
Australi – Fëmijët e kanë të ndaluar të blejnë, cigare, kondomë dhe alkool, ndërsa nuk e kanë të ndaluar t’i përdorin ato.
Danimarkë – Obligoheni që para se ta ndizni automjetin të shikoni mos ndonjë fëmijë është duke fjetur nën të.
Finlandë – Gjobat në rast të thyerjes së rregullave të komunikacionit llogariten në bazë të të ardhurave të personit që dënohet.
Francë – Derrat nuk guxojnë të kenë emrin Napoleon.
Itali – Në Milano lejohet qeshja në çfarëdo rasti, pos në funerale dhe gjatë vizitave në spital.
Izrael – Ditën e shtunë është e ndaluar kruarja e hundës.
KaNada – Në British Columbia, muzikantët rrugorë e kanë të ndaluar që t’u japin fëmijëve balona në formë kafshësh.
Portugali – Ndalohet urinimi në oqean.
Rusi – Ndalohet larja e dhëmbëve më shumë se dy herë në ditë.
Samoa – Është krim të harrosh ditëlindjen e gruas.
Singapor – Përtypja e çamçakëzëve është e ndaluar që nga viti 1992.
Skoci – I dehuri e ka të ndaluar të tërheqë lopën.
Tajlandë – Tallja me monarkinë të dërgon në burg, qofsh vendas ose i huaj. Po ashtu, në këtë vend ndalohet dalja nga shtëpia pa veshje të brendshme.
Zelandë e Re – Nëse dikush zbulon uranium, obligohet që në mënyrë të shkruar ta njoftojë qeverinë në afat prej tre muajsh.

Emona
WebMaster
WebMaster

Postime Postime : 46759
Gjinia Gjinia : Female
Anëtarësuar Anëtarësuar : 12/03/2010

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye

- Similar topics

 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi