Klea Love Forum
Klea Love Forum - Welcome
Sa ndikon e kaluara ne te ardhmen..........?? People-icon
Mirë se vini në Klea Love Forum, Ju ftojmë që të Regjistroheni, në mënyre që të keni aksese në të gjitha kategorit dhe temat, në Klea Love Forum, mund të gjeni Shoqeri, Filma Shqip dhe të huaj, Muzikën më të re 2013, DVD Humore shqip, Këshilla Mjeksore, Diskutime, Video Klipe, Kuriozitete, dhe Lajmet më të reja nga vendi dhe bota.

KleaLove.com / Staff.


Join the forum, it's quick and easy

Klea Love Forum
Klea Love Forum - Welcome
Sa ndikon e kaluara ne te ardhmen..........?? People-icon
Mirë se vini në Klea Love Forum, Ju ftojmë që të Regjistroheni, në mënyre që të keni aksese në të gjitha kategorit dhe temat, në Klea Love Forum, mund të gjeni Shoqeri, Filma Shqip dhe të huaj, Muzikën më të re 2013, DVD Humore shqip, Këshilla Mjeksore, Diskutime, Video Klipe, Kuriozitete, dhe Lajmet më të reja nga vendi dhe bota.

KleaLove.com / Staff.
Klea Love Forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Sa ndikon e kaluara ne te ardhmen..........??

+4
Emona
Labja
Arabela
Aяtємιѕα
8 posters

Shko poshtë

Sa ndikon e kaluara ne te ardhmen..........?? Empty Sa ndikon e kaluara ne te ardhmen..........??

Mesazh nga Aяtємιѕα Fri 30 Dec 2011 - 9:04

Shume nga ne, kane kaluar ne jeten e tyre momente te padeshiruara. Vjen nje kohe qe edhe pse duhet ti harrosh e ti vendosesh menjane disa ndodhi nga e kaluara,,smundemi!

Kjo ndikon ne vendimet qe ne marrim per te ardhmen.Dhe ne disa zgjedhje qe bejme nuk ndihemi mire pasi e kaluara sherben si nje pasqyre e jona qe na demton ne menyra te ndryshme pasi nuk shikohet mire por reflekton jeten tone,qaste jo te kendshme.

Pra si mendoni ju: A ndikon e kaluara ne te ardhmen? Sa ndikon ajo?

Diskutim te kendshem!!
Aяtємιѕα
Aяtємιѕα
I/e Përjashtuar
I/e Përjashtuar

Postime Postime : 10065
Gjinia Gjinia : Female
Anëtarësuar Anëtarësuar : 20/06/2011

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Sa ndikon e kaluara ne te ardhmen..........?? Empty Re: Sa ndikon e kaluara ne te ardhmen..........??

Mesazh nga Arabela Sat 31 Dec 2011 - 1:27

e kaluara ndikon domosdo ne te ardhmen,,,,sepse ai ajo person qe mendon dhe merr vendime per te ardhmen esh ai ajo njeri qe e kaluara e skaliti,,,,e formoj,,,e krijoj,,,
Arabela
Arabela
Princeshë
Princeshë

Postime Postime : 26332
Gjinia Gjinia : Female
Anëtarësuar Anëtarësuar : 04/03/2011
Mosha Mosha : 30

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Sa ndikon e kaluara ne te ardhmen..........?? Empty Re: Sa ndikon e kaluara ne te ardhmen..........??

Mesazh nga Labja Tue 17 Jan 2012 - 0:35

e kaluara ndikon shume sepse vendimet qe marim per te ardhmen jane te basuara ne experjencen e te kaluares
Labja
Labja
Princeshë
Princeshë

Vendbanimi Vendbanimi : Ne Gjakun e zemres te Mamit
Postime Postime : 8252
Gjinia Gjinia : Female
Anëtarësuar Anëtarësuar : 12/12/2011
Mosha Mosha : 32
Hobi Hobi : Io anziché fare castelli in aria mi faccio templi nel cuore

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Sa ndikon e kaluara ne te ardhmen..........?? Empty Re: Sa ndikon e kaluara ne te ardhmen..........??

Mesazh nga Emona Fri 20 Jan 2012 - 0:11

Pa nje te Kaluar ,nuk ndertohet dote nje e Ardhme....Eshte nje pjese e jetes te secilit ndikon aqe sa neve vet si persona i jap rendesi ngjarjve qe kemi perjetua ne te Kaluaren tone. Ca ndodhi na sherbejn si Mesim per te ndertuar nje te Ardhme me te mire..

Emona
WebMaster
WebMaster

Postime Postime : 46759
Gjinia Gjinia : Female
Anëtarësuar Anëtarësuar : 12/03/2010

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Sa ndikon e kaluara ne te ardhmen..........?? Empty Re: Sa ndikon e kaluara ne te ardhmen..........??

Mesazh nga Єямєℓiиdå Fri 20 Jan 2012 - 2:12

E kaluara na ka bere keta qe jemi sot....them qe ndikon..ama nuk duhet te jetojme ne te..
Єямєℓiиdå
Єямєℓiиdå
WebMaster
WebMaster

Postime Postime : 17963
Gjinia Gjinia : Female
Anëtarësuar Anëtarësuar : 09/10/2010
Mosha Mosha : 38
Hobi Hobi : Muzika, leximi & noti

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Sa ndikon e kaluara ne te ardhmen..........?? Empty Re: Sa ndikon e kaluara ne te ardhmen..........??

Mesazh nga Shkembi Fri 20 Jan 2012 - 4:13

e kaluara eshte thjesht nostalgji.... jeto te tashmen..per te fituar te ardhmen

Shkembi
V.I.P Anëtarë
V.I.P Anëtarë

Postime Postime : 9500
Gjinia Gjinia : Male
Anëtarësuar Anëtarësuar : 17/10/2011
Mosha Mosha : 43

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Sa ndikon e kaluara ne te ardhmen..........?? Empty Re: Sa ndikon e kaluara ne te ardhmen..........??

Mesazh nga EpiKada Fri 20 Jan 2012 - 8:39

Varet sa rendesi i jep ti te kaluares ne te tashmen dhe se sa e bazon ti krijimin e te ardhmes nga mesimet e kaluares gjithmone nqs i ke kaluar, mesuar dhe KUPTUAR dicka nga to !
EpiKada
EpiKada
Princeshë
Princeshë

Vendbanimi Vendbanimi : Cteduhetty
Postime Postime : 5045
Gjinia Gjinia : Female
Anëtarësuar Anëtarësuar : 20/10/2010
Hobi Hobi : Kelion

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Sa ndikon e kaluara ne te ardhmen..........?? Empty Re: Sa ndikon e kaluara ne te ardhmen..........??

Mesazh nga Arabela Fri 20 Jan 2012 - 8:46

aq sa e lejon vete te ndikoj,,,
Arabela
Arabela
Princeshë
Princeshë

Postime Postime : 26332
Gjinia Gjinia : Female
Anëtarësuar Anëtarësuar : 04/03/2011
Mosha Mosha : 30

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Sa ndikon e kaluara ne te ardhmen..........?? Empty Re: Sa ndikon e kaluara ne te ardhmen..........??

Mesazh nga Anakonda Fri 20 Jan 2012 - 20:11

Ndikon pasi e kaluara e dhimbshme dhe vuajtjet qe kam kaluar me kane bere qe te arrij sot ketu ku jam,me ane te vullnetit dhe guximit.Jam munduar te realizoj ato enderra qe nuk i kam bere ne te kaluaren,e kaluara me ben te jem me e forte nga sa jam ne te vertet.
Anakonda
Anakonda
V.I.P Anëtarë
V.I.P Anëtarë

Vendbanimi Vendbanimi : Australia
Postime Postime : 31717
Gjinia Gjinia : Female
Anëtarësuar Anëtarësuar : 02/12/2011
Mosha Mosha : 34
Hobi Hobi : Once Upon A Time

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Sa ndikon e kaluara ne te ardhmen..........?? Empty Re: Sa ndikon e kaluara ne te ardhmen..........??

Mesazh nga Aяtємιѕα Sun 5 Feb 2012 - 12:07

Ne nje fare menyre po ta mendojme mire ne baze te se kaluares ndertojme te ardhmen tone...
Aяtємιѕα
Aяtємιѕα
I/e Përjashtuar
I/e Përjashtuar

Postime Postime : 10065
Gjinia Gjinia : Female
Anëtarësuar Anëtarësuar : 20/06/2011

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Sa ndikon e kaluara ne te ardhmen..........?? Empty Re: Sa ndikon e kaluara ne te ardhmen..........??

Mesazh nga Sponsored content


Sponsored content


Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye

- Similar topics

 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi