Klea Love Forum
Klea Love Forum - Welcome
Arabi Saudite, meshkujve u ndalohet shitja e të brendshmeve femërore People-icon
Mirë se vini në Klea Love Forum, Ju ftojmë që të Regjistroheni, në mënyre që të keni aksese në të gjitha kategorit dhe temat, në Klea Love Forum, mund të gjeni Shoqeri, Filma Shqip dhe të huaj, Muzikën më të re 2013, DVD Humore shqip, Këshilla Mjeksore, Diskutime, Video Klipe, Kuriozitete, dhe Lajmet më të reja nga vendi dhe bota.

KleaLove.com / Staff.


Join the forum, it's quick and easy

Klea Love Forum
Klea Love Forum - Welcome
Arabi Saudite, meshkujve u ndalohet shitja e të brendshmeve femërore People-icon
Mirë se vini në Klea Love Forum, Ju ftojmë që të Regjistroheni, në mënyre që të keni aksese në të gjitha kategorit dhe temat, në Klea Love Forum, mund të gjeni Shoqeri, Filma Shqip dhe të huaj, Muzikën më të re 2013, DVD Humore shqip, Këshilla Mjeksore, Diskutime, Video Klipe, Kuriozitete, dhe Lajmet më të reja nga vendi dhe bota.

KleaLove.com / Staff.
Klea Love Forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Arabi Saudite, meshkujve u ndalohet shitja e të brendshmeve femërore

3 posters

Shko poshtë

Arabi Saudite, meshkujve u ndalohet shitja e të brendshmeve femërore Empty Arabi Saudite, meshkujve u ndalohet shitja e të brendshmeve femërore

Mesazh nga Aяtємιѕα Wed 4 Jan 2012 - 7:54

Arabi Saudite, meshkujve u ndalohet shitja e të brendshmeve femërore Te-brednshme-noaArabi Saudite, 4 Janar 2012, NOA - Në Arabinë Saudite duke nisur që nga dita e nesërme do të jenë vetëm femrat ato që do të punojnë në dyqanet e të brendshmeve pikërisht për seksin e tyre.

Ligji që është miratuar në vitin 2006 dhe që tani merr zbatim, i ndalon meshkujve të punojnë në fushën e veshjeve femërore dhe në dyqanet kozmetike.

Siç raportohen për agjencinë e lajmeve NOA.al, ky ligj asnjëherë nuk ka qenë në fuqi dhe meshkujt lejoheshin të shisnin rroba të brendshme grash apo dhe pajisje kozmetike dhe bizhuteri.

Ministria e Punës dhe Cështjeve Sociale saudite ka njoftuar se më shumë se 28 mijë femra kanë prezantuar kërkesën për vende pune pikërisht në fushën e këtyre shitjeve.

Sheik Abdul-Aziz Al Sheikh, fetari më i moshuar në Arabinë Saudite, është shprehur kundër këtij rregulli në një nga deklaratat e fundit të tij, duke konfirmuar se rregulli bie në kundërshtim me parimet islamike.

r.b/NOA
Aяtємιѕα
Aяtємιѕα
I/e Përjashtuar
I/e Përjashtuar

Postime Postime : 10065
Gjinia Gjinia : Female
Anëtarësuar Anëtarësuar : 20/06/2011

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Arabi Saudite, meshkujve u ndalohet shitja e të brendshmeve femërore Empty Re: Arabi Saudite, meshkujve u ndalohet shitja e të brendshmeve femërore

Mesazh nga Anakonda Wed 21 Mar 2012 - 6:12

jan te ndershem ata prandaj :541221:
Anakonda
Anakonda
V.I.P Anëtarë
V.I.P Anëtarë

Vendbanimi Vendbanimi : Australia
Postime Postime : 31717
Gjinia Gjinia : Female
Anëtarësuar Anëtarësuar : 02/12/2011
Mosha Mosha : 34
Hobi Hobi : Once Upon A Time

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Arabi Saudite, meshkujve u ndalohet shitja e të brendshmeve femërore Empty Re: Arabi Saudite, meshkujve u ndalohet shitja e të brendshmeve femërore

Mesazh nga Arabela Thu 22 Mar 2012 - 2:23

e sinqerta shkruajti:jan te ndershem ata prandaj Arabi Saudite, meshkujve u ndalohet shitja e të brendshmeve femërore 1644352394
jo mi po esh normale,,,te vete te pyes njeriu nje burre te panjohur me duhen kaq e kaq numer te brendshmesh?????
Arabela
Arabela
Princeshë
Princeshë

Postime Postime : 26332
Gjinia Gjinia : Female
Anëtarësuar Anëtarësuar : 04/03/2011
Mosha Mosha : 30

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Arabi Saudite, meshkujve u ndalohet shitja e të brendshmeve femërore Empty Re: Arabi Saudite, meshkujve u ndalohet shitja e të brendshmeve femërore

Mesazh nga Sponsored content


Sponsored content


Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye

- Similar topics

 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi