Klea Love Forum
Klea Love Forum - Welcome
Art i mrekullueshëm me hije People-icon
Mirë se vini në Klea Love Forum, Ju ftojmë që të Regjistroheni, në mënyre që të keni aksese në të gjitha kategorit dhe temat, në Klea Love Forum, mund të gjeni Shoqeri, Filma Shqip dhe të huaj, Muzikën më të re 2013, DVD Humore shqip, Këshilla Mjeksore, Diskutime, Video Klipe, Kuriozitete, dhe Lajmet më të reja nga vendi dhe bota.

KleaLove.com / Staff.


Join the forum, it's quick and easy

Klea Love Forum
Klea Love Forum - Welcome
Art i mrekullueshëm me hije People-icon
Mirë se vini në Klea Love Forum, Ju ftojmë që të Regjistroheni, në mënyre që të keni aksese në të gjitha kategorit dhe temat, në Klea Love Forum, mund të gjeni Shoqeri, Filma Shqip dhe të huaj, Muzikën më të re 2013, DVD Humore shqip, Këshilla Mjeksore, Diskutime, Video Klipe, Kuriozitete, dhe Lajmet më të reja nga vendi dhe bota.

KleaLove.com / Staff.
Klea Love Forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Art i mrekullueshëm me hije

2 posters

Shko poshtë

Art i mrekullueshëm me hije Empty Art i mrekullueshëm me hije

Mesazh nga Aяtємιѕα Sat 4 Feb 2012 - 9:01

Art i mrekullueshëm me hije Plehrat-hijaNë pamje të parë duken vetëm si grumbuj plehrash të zakonshme por dy artistë kanë arritur që t’i bashkojnë në mënyrë të tillë që të krijojnë hije që duken jashtëzakonisht shumë reale.

Britanikët Tim Noble dhe Sue Webster kanë projektuar dritë ndaj krijimit të tyre 3D me plehra duke i shndërruar ato në diçka krejt ndryshe.

Në një nga punimet të titulluar “White Trash” (Plehrat e Bardha), ata kanë përdorur plehra shtëpie të grumbulluara përgjatë 6 muajve dhe pas 6 muajsh të tjera pune kanë krijuar “hijen” e tyre duke pirë verë dhe cigare.

Puna e tyre mund të ndahet në “veprat me dritë” dhe “veprat me hije”.

“Mundohemi të bëjmë punime që habisin publikun”, Shprehet Webster.Art i mrekullueshëm me hije Article-0-11901E66000005DC-916_634x651Art i mrekullueshëm me hije Article-0-11901E92000005DC-631_634x676Art i mrekullueshëm me hije Article-0-11901E6A000005DC-45_634x573Art i mrekullueshëm me hije Article-2095624-11901EA2000005DC-270_634x721
Aяtємιѕα
Aяtємιѕα
I/e Përjashtuar
I/e Përjashtuar

Postime Postime : 10065
Gjinia Gjinia : Female
Anëtarësuar Anëtarësuar : 20/06/2011

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Art i mrekullueshëm me hije Empty Re: Art i mrekullueshëm me hije

Mesazh nga Anakonda Wed 7 Mar 2012 - 4:36

Art teper i kendshem...............
Anakonda
Anakonda
V.I.P Anëtarë
V.I.P Anëtarë

Vendbanimi Vendbanimi : Australia
Postime Postime : 31717
Gjinia Gjinia : Female
Anëtarësuar Anëtarësuar : 02/12/2011
Mosha Mosha : 34
Hobi Hobi : Once Upon A Time

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye

- Similar topics

 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi