Klea Love Forum
Klea Love Forum - Welcome
Varesia nga Facebook, si fiksimi me nje ushqim  People-icon
Mirë se vini në Klea Love Forum, Ju ftojmë që të Regjistroheni, në mënyre që të keni aksese në të gjitha kategorit dhe temat, në Klea Love Forum, mund të gjeni Shoqeri, Filma Shqip dhe të huaj, Muzikën më të re 2013, DVD Humore shqip, Këshilla Mjeksore, Diskutime, Video Klipe, Kuriozitete, dhe Lajmet më të reja nga vendi dhe bota.

KleaLove.com / Staff.


Join the forum, it's quick and easy

Klea Love Forum
Klea Love Forum - Welcome
Varesia nga Facebook, si fiksimi me nje ushqim  People-icon
Mirë se vini në Klea Love Forum, Ju ftojmë që të Regjistroheni, në mënyre që të keni aksese në të gjitha kategorit dhe temat, në Klea Love Forum, mund të gjeni Shoqeri, Filma Shqip dhe të huaj, Muzikën më të re 2013, DVD Humore shqip, Këshilla Mjeksore, Diskutime, Video Klipe, Kuriozitete, dhe Lajmet më të reja nga vendi dhe bota.

KleaLove.com / Staff.
Klea Love Forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Varesia nga Facebook, si fiksimi me nje ushqim

3 posters

Shko poshtë

Varesia nga Facebook, si fiksimi me nje ushqim  Empty Varesia nga Facebook, si fiksimi me nje ushqim

Mesazh nga Aяtємιѕα Wed 15 Feb 2012 - 14:30

Varesia nga Facebook, si fiksimi me nje ushqim  ImagesKëtë ka treguar një studim i fundit, që ka marrë në shqyrtim arsyet përse rrjeti shoqëror është kaq popullorPërse Facebook është kaq i adhuruar dhe i frekuentuar nga populli i internetit, aq sa ka krijuar një sukses të padiskutuar në nivel botëror? Janë emocionet pozitive që lë kjo faqe te dashamirësit e internetit, një ndjenjë mirëqenieje që ndizet kur lundrojmë në brendësi të tij, duke ngjallur dëshirën për të hyrë sërish, për t’u lidhur disa herë me profilin personal, pa harruar edhe atë të miqve e jo vetëm. Këtë ka treguar një studim italian i koordinuar nga Giuseppe Riva, docent i Psikologjisë dhe Teknologjive të reja të Komunikimikit në Universitetin e Milanos.
Mbi të gjitha del në pah fakti se lundrimi në rrjetin shoqëror gjeneron një seri stimujsh të vazhdueshëm pozitivë, që përfshijnë aktivisht përdoruesin, në një proces të rrjedhshëm të aktivizimit të zonave neutrale konjunktive, duke ndezur dëshirën për hyrje të mëtejshme në Faceboook”. Në një farë mënyrë, ky rrjet shoqëror është i ngjashëm me një ushqim, me të cilin jemi fiksuar dhe nuk do ta braktisim kurrë së ngrëni.
Aяtємιѕα
Aяtємιѕα
I/e Përjashtuar
I/e Përjashtuar

Postime Postime : 10065
Gjinia Gjinia : Female
Anëtarësuar Anëtarësuar : 20/06/2011

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Varesia nga Facebook, si fiksimi me nje ushqim  Empty Re: Varesia nga Facebook, si fiksimi me nje ushqim

Mesazh nga Anakonda Sun 26 Feb 2012 - 19:41

Ndersa un jam e varur nga forumet,jo fb.
Anakonda
Anakonda
V.I.P Anëtarë
V.I.P Anëtarë

Vendbanimi Vendbanimi : Australia
Postime Postime : 31717
Gjinia Gjinia : Female
Anëtarësuar Anëtarësuar : 02/12/2011
Mosha Mosha : 34
Hobi Hobi : Once Upon A Time

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Varesia nga Facebook, si fiksimi me nje ushqim  Empty Re: Varesia nga Facebook, si fiksimi me nje ushqim

Mesazh nga Maksi Sun 26 Feb 2012 - 22:02

Pak a shume
Maksi
Maksi
V.I.P Anëtarë
V.I.P Anëtarë

Postime Postime : 31226
Gjinia Gjinia : Male
Anëtarësuar Anëtarësuar : 19/01/2011

http://www.klealove.com

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Varesia nga Facebook, si fiksimi me nje ushqim  Empty Re: Varesia nga Facebook, si fiksimi me nje ushqim

Mesazh nga Sponsored content


Sponsored content


Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye

- Similar topics

 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi