Klea Love Forum
Klea Love Forum - Welcome
Nje "te dua" qe shpeton martesen People-icon
Mirë se vini në Klea Love Forum, Ju ftojmë që të Regjistroheni, në mënyre që të keni aksese në të gjitha kategorit dhe temat, në Klea Love Forum, mund të gjeni Shoqeri, Filma Shqip dhe të huaj, Muzikën më të re 2013, DVD Humore shqip, Këshilla Mjeksore, Diskutime, Video Klipe, Kuriozitete, dhe Lajmet më të reja nga vendi dhe bota.

KleaLove.com / Staff.


Join the forum, it's quick and easy

Klea Love Forum
Klea Love Forum - Welcome
Nje "te dua" qe shpeton martesen People-icon
Mirë se vini në Klea Love Forum, Ju ftojmë që të Regjistroheni, në mënyre që të keni aksese në të gjitha kategorit dhe temat, në Klea Love Forum, mund të gjeni Shoqeri, Filma Shqip dhe të huaj, Muzikën më të re 2013, DVD Humore shqip, Këshilla Mjeksore, Diskutime, Video Klipe, Kuriozitete, dhe Lajmet më të reja nga vendi dhe bota.

KleaLove.com / Staff.
Klea Love Forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Nje "te dua" qe shpeton martesen

4 posters

Shko poshtë

Nje "te dua" qe shpeton martesen Empty Nje "te dua" qe shpeton martesen

Mesazh nga Aяtємιѕα Sat 25 Feb 2012 - 3:03

Sekretet e nje martese te lumtur perfshijne gjithashtu kater puthje ne dite, tri here marredhenie intime ne jave dhe dy vjet diference mes partnereveSipas nje studim te ri, shkencetaret dolen ne perfundimin se nje martese e lumtur do te thote te pakten dy hobi te perbashketa mes partnereve, tre perqafime brenda 24 oreve, nje "te dua" ne dite dhe 2 dreka romantike ne muaj. Kerkuesit thane se keta faktore sigurisht do te ndihmojne ne mbajtjen e lumturise martesore per kohe te gjate. Studimi te cilin e kreu ueb-faqja per planifikim te martesave [You must be registered and logged in to see this link.] tregoi gjithashtu se burri dhe gruaja te cilet vertet i permbahen thenies "derisa vdekja te na ndaje", ne shumicen e rasteve jane njohur permes miqve dhe jane martuar mesatarisht 3,5 vjet e gjysme pas qendrimit ne lidhje. Pervec kesaj, eshte konstatuar se per nje martese te gjate dhe te lumtur, nevojitet edhe dallimi i caktuar ne moshe, e me te suksesshmit jane ata mes te cileve dallimi eshte vetem 2 vjet e tre muaj. Ne menyre qe martesa te jete vertete e lumtur, do te duhej qe femija te lindte pas 2 vjeteve e 2 muajve martese. Po keshtu, preferohet qe te mbahet edhe kontakti i vazhdueshem ditor, edhe gjate kohes se orarit te punes, ne forme te thirrjeve telefonike, e-mail apo sms porosi. Ne rutinen e marteses se lumtur duhen perfshire edhe tre udhetime gjate fundjaves brenda vitit, si dhe nje udhetim te perbashket diku jashte vendit. Gjithsesi, ajo qe duhet te mbetet e qarte, eshte se nuk qendron gjithcka ne momentet e perbashketa, pasi martesa kualitative kerkon edhe pak pavaresi, ndaj propozohen dhe dy dalje ne muaj vetem me miqte, pa bashkeshortin apo bashkeshorten.Koha jone
Aяtємιѕα
Aяtємιѕα
I/e Përjashtuar
I/e Përjashtuar

Postime Postime : 10065
Gjinia Gjinia : Female
Anëtarësuar Anëtarësuar : 20/06/2011

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Nje "te dua" qe shpeton martesen Empty Re: Nje "te dua" qe shpeton martesen

Mesazh nga Anakonda Fri 2 Mar 2012 - 5:56

Po qe e thene me gjithe shpirt e shpeton,po qe sa me thon thuaje nate e dite nuk mjafton.

Anakonda
V.I.P Anëtarë
V.I.P Anëtarë

Vendbanimi Vendbanimi : Burrel
Postime Postime : 31709
Gjinia Gjinia : Female
Anëtarësuar Anëtarësuar : 02/12/2011
Mosha Mosha : 27
Hobi Hobi : Dashuria endrra shpresa ke te zgjidhja nga te tria dhe nje nate lotin pyeta mu pergjigj DASHURIA

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Nje "te dua" qe shpeton martesen Empty Re: Nje "te dua" qe shpeton martesen

Mesazh nga Єямєℓiиdå Fri 2 Mar 2012 - 6:01

Sekretet e nje martese te lumtur perfshijne gjithashtu kater puthje ne dite, tri here marredhenie intime ne jave dhe dy vjet diference mes partnereve

[You must be registered and logged in to see this image.]Nje "Te dua" nuk e shpeton martesen....eshte fjale e shenjte e embel normalisht ke qef ta degjosh sa me shume...por kur vjen puna tek shpetimi jane disa gjera tjera me te rendesishme...si psh ndjenja..a ekziston akoma?..respekti dhe mirekuptimi......fjalen te dua dikush dikush e thote edhe pa ndjenja...qe ska asnje vlere.
Єямєℓiиdå
Єямєℓiиdå
WebMaster
WebMaster

Postime Postime : 17963
Gjinia Gjinia : Female
Anëtarësuar Anëtarësuar : 09/10/2010
Mosha Mosha : 37
Hobi Hobi : Muzika, leximi & noti

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Nje "te dua" qe shpeton martesen Empty Re: Nje "te dua" qe shpeton martesen

Mesazh nga bobi 10 Fri 2 Mar 2012 - 6:21

Aяtємιѕα shkruajti:Sekretet e nje martese te lumtur perfshijne gjithashtu kater puthje ne dite, tri here marredhenie intime ne jave dhe dy vjet diference mes partnereveSipas nje studim te ri, shkencetaret dolen ne perfundimin se nje martese e lumtur do te thote te pakten dy hobi te perbashketa mes partnereve, tre perqafime brenda 24 oreve, nje "te dua" ne dite dhe 2 dreka romantike ne muaj. Kerkuesit thane se keta faktore sigurisht do te ndihmojne ne mbajtjen e lumturise martesore per kohe te gjate. Studimi te cilin e kreu ueb-faqja per planifikim te martesave [You must be registered and logged in to see this link.] tregoi gjithashtu se burri dhe gruaja te cilet vertet i permbahen thenies "derisa vdekja te na ndaje", ne shumicen e rasteve jane njohur permes miqve dhe jane martuar mesatarisht 3,5 vjet e gjysme pas qendrimit ne lidhje. Pervec kesaj, eshte konstatuar se per nje martese te gjate dhe te lumtur, nevojitet edhe dallimi i caktuar ne moshe, e me te suksesshmit jane ata mes te cileve dallimi eshte vetem 2 vjet e tre muaj. Ne menyre qe martesa te jete vertete e lumtur, do te duhej qe femija te lindte pas 2 vjeteve e 2 muajve martese. Po keshtu, preferohet qe te mbahet edhe kontakti i vazhdueshem ditor, edhe gjate kohes se orarit te punes, ne forme te thirrjeve telefonike, e-mail apo sms porosi. Ne rutinen e marteses se lumtur duhen perfshire edhe tre udhetime gjate fundjaves brenda vitit, si dhe nje udhetim te perbashket diku jashte vendit. Gjithsesi, ajo qe duhet te mbetet e qarte, eshte se nuk qendron gjithcka ne momentet e perbashketa, pasi martesa kualitative kerkon edhe pak pavaresi, ndaj propozohen dhe dy dalje ne muaj vetem me miqte, pa bashkeshortin apo bashkeshorten.Koha jone
Si ta kuptoj kete si koktrashe qe jam?[You must be registered and logged in to see this image.]
bobi 10
bobi 10
WebMaster
WebMaster

Postime Postime : 12756
Gjinia Gjinia : Male
Anëtarësuar Anëtarësuar : 02/09/2010

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Nje "te dua" qe shpeton martesen Empty Re: Nje "te dua" qe shpeton martesen

Mesazh nga Sponsored content


Sponsored content


Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye

- Similar topics

 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi