Klea Love Forum
Klea Love Forum - Welcome
Tmerr ne Kine, tregu i shitjes se femijeve merr hov (video)  People-icon
Mirë se vini në Klea Love Forum, Ju ftojmë që të Regjistroheni, në mënyre që të keni aksese në të gjitha kategorit dhe temat, në Klea Love Forum, mund të gjeni Shoqeri, Filma Shqip dhe të huaj, Muzikën më të re 2013, DVD Humore shqip, Këshilla Mjeksore, Diskutime, Video Klipe, Kuriozitete, dhe Lajmet më të reja nga vendi dhe bota.

KleaLove.com / Staff.


Join the forum, it's quick and easy

Klea Love Forum
Klea Love Forum - Welcome
Tmerr ne Kine, tregu i shitjes se femijeve merr hov (video)  People-icon
Mirë se vini në Klea Love Forum, Ju ftojmë që të Regjistroheni, në mënyre që të keni aksese në të gjitha kategorit dhe temat, në Klea Love Forum, mund të gjeni Shoqeri, Filma Shqip dhe të huaj, Muzikën më të re 2013, DVD Humore shqip, Këshilla Mjeksore, Diskutime, Video Klipe, Kuriozitete, dhe Lajmet më të reja nga vendi dhe bota.

KleaLove.com / Staff.
Klea Love Forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Tmerr ne Kine, tregu i shitjes se femijeve merr hov (video)

2 posters

Shko poshtë

Tmerr ne Kine, tregu i shitjes se femijeve merr hov (video)  Empty Tmerr ne Kine, tregu i shitjes se femijeve merr hov (video)

Mesazh nga Aяtємιѕα Sat 3 Mar 2012 - 13:00

Tmerr ne Kine, tregu i shitjes se femijeve merr hov (video)  ImagesNë Kinë është ende në fuqi norma, që ndalon një çfit të ketë më shumë se një fëmijë, për shkak se rritet popullata. Shitja mund të behet edhe për vetëm 700 dollarëVetëm për të siguruar jetesën e tyre, ka nëna e baballarë, të cilët janë të gatshëm të shesin edhe fëmijët. Rasti më i fundit vjen nga Kina, aty ku policia vendase ka bllokuar një furgon, prej 8-vendesh, ku brenda ishin plot 66 fëmijë, të gjithë nën moshën 10-vjeçare. Agjentët ndaluan furgonin, duke bërë zbulimin e tmerrshëm. Shoferi, mesa duket, po i transportonte fëmijë jashtë qytetit dhe kushedi se ku ishin të destinuar.

Policia dyshon se bëhet fjalë për bij të larguar nga familjet e veta, apo të rëmbyer. Faktikisht, në Kinë është ende në fuqi norma, që ndalon një çfit të ketë më shumë se një fëmijë, për shkak se rritet popullata përtej limiteve. Prandaj nuk përjashtohet që këta fëmijë edhe të jenë dhënë për t’u shitur, me shumë mundësi jashtë kufinjve kinezë.

Ja që në një vend me denduri shumë të lartë njerëzish, mund të ndodhë edhe kjo. Aq më tepër kur tregu i shitjeve të fëmijëve po merr “superxhiro”, sidomos nga vendet aziatike e amerikano-jugore drejt Evropës. Mund të thuhet se vogëlushët janë shitur edhe me një çmim prej 700 dollarësh, përgjithësisht nga familje që kanë nevojë për para’. Më poshtë jepet video, në të cilën tregohen fëmijët, që me shumë mundësi ishin të destinuar për të përfunduar në “treg”...(LIveleak)http://www.ikub.al/LAJME_CATEGORY/1203020121/Article-Tmerr-ne-Kine-tregu-i-shitjes-se-femijeve-merr-hov-video-.aspx
Aяtємιѕα
Aяtємιѕα
I/e Përjashtuar
I/e Përjashtuar

Postime Postime : 10065
Gjinia Gjinia : Female
Anëtarësuar Anëtarësuar : 20/06/2011

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Tmerr ne Kine, tregu i shitjes se femijeve merr hov (video)  Empty Re: Tmerr ne Kine, tregu i shitjes se femijeve merr hov (video)

Mesazh nga Anakonda Sat 17 Mar 2012 - 19:03

me te vertete qenka nje tmerr i vertete.
Anakonda
Anakonda
V.I.P Anëtarë
V.I.P Anëtarë

Vendbanimi Vendbanimi : Australia
Postime Postime : 31717
Gjinia Gjinia : Female
Anëtarësuar Anëtarësuar : 02/12/2011
Mosha Mosha : 34
Hobi Hobi : Once Upon A Time

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye

- Similar topics

 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi