Klea Love Forum
Klea Love Forum - Welcome
Ekzemplar i rrallë maceje lind në New Orleans People-icon
Mirë se vini në Klea Love Forum, Ju ftojmë që të Regjistroheni, në mënyre që të keni aksese në të gjitha kategorit dhe temat, në Klea Love Forum, mund të gjeni Shoqeri, Filma Shqip dhe të huaj, Muzikën më të re 2013, DVD Humore shqip, Këshilla Mjeksore, Diskutime, Video Klipe, Kuriozitete, dhe Lajmet më të reja nga vendi dhe bota.

KleaLove.com / Staff.


Join the forum, it's quick and easy

Klea Love Forum
Klea Love Forum - Welcome
Ekzemplar i rrallë maceje lind në New Orleans People-icon
Mirë se vini në Klea Love Forum, Ju ftojmë që të Regjistroheni, në mënyre që të keni aksese në të gjitha kategorit dhe temat, në Klea Love Forum, mund të gjeni Shoqeri, Filma Shqip dhe të huaj, Muzikën më të re 2013, DVD Humore shqip, Këshilla Mjeksore, Diskutime, Video Klipe, Kuriozitete, dhe Lajmet më të reja nga vendi dhe bota.

KleaLove.com / Staff.
Klea Love Forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Ekzemplar i rrallë maceje lind në New Orleans

2 posters

Shko poshtë

Ekzemplar i rrallë maceje lind në New Orleans Empty Ekzemplar i rrallë maceje lind në New Orleans

Mesazh nga Aяtємιѕα Thu 15 Mar 2012 - 3:14

Ekzemplar i rrallë maceje lind në New Orleans Mace-noa1New Orleans, 15 Mars 2012, NOA - Ka lindur në New Orleans, në SHBA, një ekzemplar i rrallë maceje me putra të zeza, nja nga speciet feline më të vogla në mbarë botën.

E veçanta e Crystal është se ka lindur nga një embrion i fekonduar në laborator, i cili fillimisht është ngrirë e më pas inmplementuar në një mace shtëpiake.

Macet e zeza kanë marrë këtë emërtim për arsye se putrat e tyre kanë pikërisht këtë ngjyrë.

Earle Pope, drejtor i Audubon Center for Research of Endangered Species, ka bërë të ditur se Crystal ka ardhur në jetë më 6 shkurt.

Sipas Pope, lindja e saj demonstron se kjo racë e rrallë mund të shpëtohet duke inmplementuar embrione tek macet.

Vetëm 10 mijë ekzemplarë të maceve me këmbë të zeza jetojnë ende në Afrikën perëndimore.

r.b/NOA
Aяtємιѕα
Aяtємιѕα
I/e Përjashtuar
I/e Përjashtuar

Postime Postime : 10065
Gjinia Gjinia : Female
Anëtarësuar Anëtarësuar : 20/06/2011

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Ekzemplar i rrallë maceje lind në New Orleans Empty Re: Ekzemplar i rrallë maceje lind në New Orleans

Mesazh nga Anakonda Sat 17 Mar 2012 - 18:34

o zot sa e bukura qenka.........
Anakonda
Anakonda
V.I.P Anëtarë
V.I.P Anëtarë

Vendbanimi Vendbanimi : Australia
Postime Postime : 31717
Gjinia Gjinia : Female
Anëtarësuar Anëtarësuar : 02/12/2011
Mosha Mosha : 34
Hobi Hobi : Once Upon A Time

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye

- Similar topics

 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi