Klea Love Forum
Klea Love Forum - Welcome
SHBA qëllon dhe mbyt anijen “fantazmë” People-icon
Mirë se vini në Klea Love Forum, Ju ftojmë që të Regjistroheni, në mënyre që të keni aksese në të gjitha kategorit dhe temat, në Klea Love Forum, mund të gjeni Shoqeri, Filma Shqip dhe të huaj, Muzikën më të re 2013, DVD Humore shqip, Këshilla Mjeksore, Diskutime, Video Klipe, Kuriozitete, dhe Lajmet më të reja nga vendi dhe bota.

KleaLove.com / Staff.


Join the forum, it's quick and easy

Klea Love Forum
Klea Love Forum - Welcome
SHBA qëllon dhe mbyt anijen “fantazmë” People-icon
Mirë se vini në Klea Love Forum, Ju ftojmë që të Regjistroheni, në mënyre që të keni aksese në të gjitha kategorit dhe temat, në Klea Love Forum, mund të gjeni Shoqeri, Filma Shqip dhe të huaj, Muzikën më të re 2013, DVD Humore shqip, Këshilla Mjeksore, Diskutime, Video Klipe, Kuriozitete, dhe Lajmet më të reja nga vendi dhe bota.

KleaLove.com / Staff.
Klea Love Forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

SHBA qëllon dhe mbyt anijen “fantazmë”

2 posters

Shko poshtë

SHBA qëllon dhe mbyt anijen “fantazmë” Empty SHBA qëllon dhe mbyt anijen “fantazmë”

Mesazh nga Aяtємιѕα Fri 6 Apr 2012 - 1:58

SHBA qëllon dhe mbyt anijen “fantazmë” 53125ALASKE- Roje Bregdetare e Shteteve të Bashkuara të Amerikës qëlluan dhe mbytën një anije japoneze pa ekuipazh, që ishte shfaqur pranë brigjeve të Alaskës.

Peshkarexha lëvizte e pakontrolluar, pasi ishte shkëputur nga një port, pas cunamit shkatërrimtar të marsit 2011, në Japoni.

Më parë, një anije kanadeze kishte shprehur vullnetin për të tërhequr “Ryou-Un Maru” në një port, por pas disa tentativave, u pa se tërheqja e anijes 61 metra të gjatë ishte e pamundur.

Vendimi për mbytjen e saj u mor pasi mjeti lundrues nuk kishte drita dhe konsiderohej si një rrezik për anijet e tjera. Ajo ishte parë duke lëvizur me një shpejtësi prej 1 kilometër në orë, në një rrip detar të lundrueshëm midis SHBA-ve dhe Kanadasë.

Në 11 mars 2011, një tërmet me magnitudë 9.0 sipas shkallës rihter tronditi Japoninë, duke shkaktuar krizën më të rëndë bërthamore në kohë paqeje që prej incidentit famëkeq të Çernobilit në vitin 1986.

(d.b/BalkanWeb)
Aяtємιѕα
Aяtємιѕα
I/e Përjashtuar
I/e Përjashtuar

Postime Postime : 10065
Gjinia Gjinia : Female
Anëtarësuar Anëtarësuar : 20/06/2011

Mbrapsht në krye Shko poshtë

SHBA qëllon dhe mbyt anijen “fantazmë” Empty Re: SHBA qëllon dhe mbyt anijen “fantazmë”

Mesazh nga Anakonda Fri 6 Apr 2012 - 3:55

ket pun kan amerikanet me tregu se jan te forte

Anakonda
V.I.P Anëtarë
V.I.P Anëtarë

Vendbanimi Vendbanimi : Burrel
Postime Postime : 31709
Gjinia Gjinia : Female
Anëtarësuar Anëtarësuar : 02/12/2011
Mosha Mosha : 27
Hobi Hobi : Dashuria endrra shpresa ke te zgjidhja nga te tria dhe nje nate lotin pyeta mu pergjigj DASHURIA

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye

- Similar topics

 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi