Klea Love Forum
Klea Love Forum - Welcome
Skandal, shkruajnë "Allahu" në shishe vodke  People-icon
Mirë se vini në Klea Love Forum, Ju ftojmë që të Regjistroheni, në mënyre që të keni aksese në të gjitha kategorit dhe temat, në Klea Love Forum, mund të gjeni Shoqeri, Filma Shqip dhe të huaj, Muzikën më të re 2013, DVD Humore shqip, Këshilla Mjeksore, Diskutime, Video Klipe, Kuriozitete, dhe Lajmet më të reja nga vendi dhe bota.

KleaLove.com / Staff.


Join the forum, it's quick and easy

Klea Love Forum
Klea Love Forum - Welcome
Skandal, shkruajnë "Allahu" në shishe vodke  People-icon
Mirë se vini në Klea Love Forum, Ju ftojmë që të Regjistroheni, në mënyre që të keni aksese në të gjitha kategorit dhe temat, në Klea Love Forum, mund të gjeni Shoqeri, Filma Shqip dhe të huaj, Muzikën më të re 2013, DVD Humore shqip, Këshilla Mjeksore, Diskutime, Video Klipe, Kuriozitete, dhe Lajmet më të reja nga vendi dhe bota.

KleaLove.com / Staff.
Klea Love Forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Skandal, shkruajnë "Allahu" në shishe vodke

2 posters

Shko poshtë

Skandal, shkruajnë "Allahu" në shishe vodke  Empty Skandal, shkruajnë "Allahu" në shishe vodke

Mesazh nga Aяtємιѕα Sat 7 Apr 2012 - 7:31

Skandal, shkruajnë "Allahu" në shishe vodke  Vodka-abuzive-noa31Denoncim me nota të ashpra zemërimi nga një grup myslimanësh: Keni tejkaluar caqet, të kërkohet falje nga prodhuesi i kësaj vodke dhe të hiqet urgjentisht nga etiketat mbishkrimi me tekstin Allah. Islami e dënon dhe ndalon rreptësisht përdorimin e pijeve alkoolike

Myslimanët në Kazakistan janë revoltuar me një prodhues të vodkës, i cili ka stampuar në etiketat e shishes frazën: “The Power of Allah Suffices for All" ("Fuqia e Allahut është e mjaftueshme për të gjithë”.

Kjo edhe pse dihet shumë mirë se në këtë botë, Islami e ndalon rreptësisht konsumimin e pijeve alkoolike dhe aq më pak të lejohet përdorimi i emrit të Zotit në një ambalazh pijeje alkoolike.

Televizioni privat kazak, Channel 31 si dhe kanali KTK, kanë cituar Bekzat Boranbaiuly, imam i një xhamie në Semey, në veri të vendit, të apelojë se prodhuesi i pijes alkoolike që ka stampuar këtë fjali duhet të kërkojë falje për fyerjen dhe ta heqë menjëherë atë nga ambalazhi i vodkës që ju shihni në foto si dhe tek pamjet filmike në fund të këtij lajmi.

Kjo shishe vodka gjendet në shitje në pjesën më të madhe të dyqaneve të Semey për një shifër prej 3,30 euro ose 4.40 USD. Mësohet se prodhimi i kësaj vodke bëhet në Rusi Banorët e Kazakistanit janë më së shumti myslimanë, por sipas raportimeve të mediave të huaja, rregullat fetare nga një pjesë e tyre nuk respektohen në mënyrë rigoroze.

Në republikën kazake jeton një minoritet i madh sllav dhe konsumimi i alkoolit është i rrjedhojë e shpërndarjes nga vendet fqinje. r.b/NOA
Aяtємιѕα
Aяtємιѕα
I/e Përjashtuar
I/e Përjashtuar

Postime Postime : 10065
Gjinia Gjinia : Female
Anëtarësuar Anëtarësuar : 20/06/2011

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Skandal, shkruajnë "Allahu" në shishe vodke  Empty Re: Skandal, shkruajnë "Allahu" në shishe vodke

Mesazh nga Anakonda Sat 7 Apr 2012 - 17:29

budallenjte skan te sosur me duket
Anakonda
Anakonda
V.I.P Anëtarë
V.I.P Anëtarë

Vendbanimi Vendbanimi : Australia
Postime Postime : 31717
Gjinia Gjinia : Female
Anëtarësuar Anëtarësuar : 02/12/2011
Mosha Mosha : 34
Hobi Hobi : Once Upon A Time

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye

- Similar topics

 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi