Klea Love Forum
Klea Love Forum - Welcome
Gjejeni kete tani?!!! People-icon
Mirë se vini në Klea Love Forum, Ju ftojmë që të Regjistroheni, në mënyre që të keni aksese në të gjitha kategorit dhe temat, në Klea Love Forum, mund të gjeni Shoqeri, Filma Shqip dhe të huaj, Muzikën më të re 2013, DVD Humore shqip, Këshilla Mjeksore, Diskutime, Video Klipe, Kuriozitete, dhe Lajmet më të reja nga vendi dhe bota.

KleaLove.com / Staff.


Join the forum, it's quick and easy

Klea Love Forum
Klea Love Forum - Welcome
Gjejeni kete tani?!!! People-icon
Mirë se vini në Klea Love Forum, Ju ftojmë që të Regjistroheni, në mënyre që të keni aksese në të gjitha kategorit dhe temat, në Klea Love Forum, mund të gjeni Shoqeri, Filma Shqip dhe të huaj, Muzikën më të re 2013, DVD Humore shqip, Këshilla Mjeksore, Diskutime, Video Klipe, Kuriozitete, dhe Lajmet më të reja nga vendi dhe bota.

KleaLove.com / Staff.
Klea Love Forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Gjejeni kete tani?!!!

2 posters

Shko poshtë

Gjejeni kete tani?!!! Empty Gjejeni kete tani?!!!

Mesazh nga Poeti Dhimbjes Sun 8 Apr 2012 - 11:26

Disa muaj jane me nga 30 dite dhe disa me nga 31.
Sa muaj kane 28 dite?
Poeti Dhimbjes
Poeti Dhimbjes
Legjendë
Legjendë

Vendbanimi Vendbanimi : Ne Mergim.
Postime Postime : 14346
Gjinia Gjinia : Male
Anëtarësuar Anëtarësuar : 15/03/2010
Mosha Mosha : 39
Hobi Hobi : Poezia

http://www.saimiri.webs.com

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Gjejeni kete tani?!!! Empty Re: Gjejeni kete tani?!!!

Mesazh nga Shkembi Sun 8 Apr 2012 - 11:33

Poeti Dhimbjes shkruajti:Disa muaj jane me nga 30 dite dhe disa me nga 31.
Sa muaj kane 28 dite?
Jane 13 muaj me nga 28 dite

Shkembi
V.I.P Anëtarë
V.I.P Anëtarë

Postime Postime : 9500
Gjinia Gjinia : Male
Anëtarësuar Anëtarësuar : 17/10/2011
Mosha Mosha : 41

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Gjejeni kete tani?!!! Empty Re: Gjejeni kete tani?!!!

Mesazh nga Poeti Dhimbjes Sun 8 Apr 2012 - 11:35

Shkembi shkruajti:
Poeti Dhimbjes shkruajti:Disa muaj jane me nga 30 dite dhe disa me nga 31.
Sa muaj kane 28 dite?
Jane 13 muaj me nga 28 dite

Po viti ka vetem 12 muaj ama, si ka mundesi qe te jene 13 muaj me nga 28 dite?
Poeti Dhimbjes
Poeti Dhimbjes
Legjendë
Legjendë

Vendbanimi Vendbanimi : Ne Mergim.
Postime Postime : 14346
Gjinia Gjinia : Male
Anëtarësuar Anëtarësuar : 15/03/2010
Mosha Mosha : 39
Hobi Hobi : Poezia

http://www.saimiri.webs.com

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Gjejeni kete tani?!!! Empty Re: Gjejeni kete tani?!!!

Mesazh nga Shkembi Sun 8 Apr 2012 - 11:41

Poeti Dhimbjes shkruajti:
Shkembi shkruajti:
Poeti Dhimbjes shkruajti:Disa muaj jane me nga 30 dite dhe disa me nga 31.
Sa muaj kane 28 dite?
Jane 13 muaj me nga 28 dite

Po viti ka vetem 12 muaj ama, si ka mundesi qe te jene 13 muaj me nga 28 dite?
Sipas kalendareve te lashtesise,ishin 13 muaj me nga 28 dite

13 x 28= 364

Shkembi
V.I.P Anëtarë
V.I.P Anëtarë

Postime Postime : 9500
Gjinia Gjinia : Male
Anëtarësuar Anëtarësuar : 17/10/2011
Mosha Mosha : 41

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Gjejeni kete tani?!!! Empty Re: Gjejeni kete tani?!!!

Mesazh nga Poeti Dhimbjes Sun 8 Apr 2012 - 13:44

Shkembi shkruajti:
Poeti Dhimbjes shkruajti:
Shkembi shkruajti:
Poeti Dhimbjes shkruajti:Disa muaj jane me nga 30 dite dhe disa me nga 31.
Sa muaj kane 28 dite?
Jane 13 muaj me nga 28 dite

Po viti ka vetem 12 muaj ama, si ka mundesi qe te jene 13 muaj me nga 28 dite?
Sipas kalendareve te lashtesise,ishin 13 muaj me nga 28 dite

13 x 28= 364

Po ta marresh ne ate menyre edhe sot po aq i bie te jene.
52 jave/4 jave muaji = 13 muaj, por problemi qendron se vetem 12 muaj njohim ne qe mbajne emer. Apo jo!?
Poeti Dhimbjes
Poeti Dhimbjes
Legjendë
Legjendë

Vendbanimi Vendbanimi : Ne Mergim.
Postime Postime : 14346
Gjinia Gjinia : Male
Anëtarësuar Anëtarësuar : 15/03/2010
Mosha Mosha : 39
Hobi Hobi : Poezia

http://www.saimiri.webs.com

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Gjejeni kete tani?!!! Empty Re: Gjejeni kete tani?!!!

Mesazh nga Shkembi Mon 9 Apr 2012 - 9:25

Poeti Dhimbjes shkruajti:

Po ta marresh ne ate menyre edhe sot po aq i bie te jene.
52 jave/4 jave muaji = 13 muaj, por problemi qendron se vetem 12 muaj njohim ne qe mbajne emer. Apo jo!?
Sigurisht qe keshtu i bie.Ne pamje te pare te duket sikur ecet me kalendarin gregorian,por po ti kushtosh pak vemendje,te gjitha llogarite behen me kalendarin e lashte.Sa per kujtese,e ke degjuar shprehjen ne mos e ke perdorur dhe vet,hyri muaji allaturka.Dhe festat fetare llogariten me kalendarin e vjeter,levizja e planeteve etj,etj.

Shkembi
V.I.P Anëtarë
V.I.P Anëtarë

Postime Postime : 9500
Gjinia Gjinia : Male
Anëtarësuar Anëtarësuar : 17/10/2011
Mosha Mosha : 41

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Gjejeni kete tani?!!! Empty Re: Gjejeni kete tani?!!!

Mesazh nga Poeti Dhimbjes Mon 9 Apr 2012 - 10:13

Sigurisht qe po.
E kam degjuar shume, pasi kete shprehje e perdornin shume te vjetrit, kur isha i vogel.
Madje muaji allaturka, eshte gjithmone 13 dite mbrapa muajit qe njohim ne, ne kalenderin e sotem.

Pra me pak, fjale, i nderur Shkembi, ishe i sakte ne pergjigje dhe mjaft i perpiket ne shtjellime.

Knaqsi bashkebisedimi me ty.

Me rrespekt:
Saimiri...
Poeti Dhimbjes
Poeti Dhimbjes
Legjendë
Legjendë

Vendbanimi Vendbanimi : Ne Mergim.
Postime Postime : 14346
Gjinia Gjinia : Male
Anëtarësuar Anëtarësuar : 15/03/2010
Mosha Mosha : 39
Hobi Hobi : Poezia

http://www.saimiri.webs.com

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Gjejeni kete tani?!!! Empty Re: Gjejeni kete tani?!!!

Mesazh nga Shkembi Mon 9 Apr 2012 - 10:42

Bashkbisedimi,ishte kenaqesi dhe per mua

Rrespekte Saimiri

Shkembi
V.I.P Anëtarë
V.I.P Anëtarë

Postime Postime : 9500
Gjinia Gjinia : Male
Anëtarësuar Anëtarësuar : 17/10/2011
Mosha Mosha : 41

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Gjejeni kete tani?!!! Empty Re: Gjejeni kete tani?!!!

Mesazh nga Sponsored content


Sponsored content


Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye

- Similar topics

 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi