Klea Love Forum
Klea Love Forum - Welcome
Femrat, seksi i dobët People-icon
Mirë se vini në Klea Love Forum, Ju ftojmë që të Regjistroheni, në mënyre që të keni aksese në të gjitha kategorit dhe temat, në Klea Love Forum, mund të gjeni Shoqeri, Filma Shqip dhe të huaj, Muzikën më të re 2013, DVD Humore shqip, Këshilla Mjeksore, Diskutime, Video Klipe, Kuriozitete, dhe Lajmet më të reja nga vendi dhe bota.

KleaLove.com / Staff.


Join the forum, it's quick and easy

Klea Love Forum
Klea Love Forum - Welcome
Femrat, seksi i dobët People-icon
Mirë se vini në Klea Love Forum, Ju ftojmë që të Regjistroheni, në mënyre që të keni aksese në të gjitha kategorit dhe temat, në Klea Love Forum, mund të gjeni Shoqeri, Filma Shqip dhe të huaj, Muzikën më të re 2013, DVD Humore shqip, Këshilla Mjeksore, Diskutime, Video Klipe, Kuriozitete, dhe Lajmet më të reja nga vendi dhe bota.

KleaLove.com / Staff.
Klea Love Forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Femrat, seksi i dobët

Shko poshtë

Femrat, seksi i dobët Empty Femrat, seksi i dobët

Mesazh nga WebMaster Sun 15 Apr 2012 - 8:50

Mjekë profesionalë anglezë kanë dhënë shpjegimin profesional se përse zakonisht I quajmë femrat seksi I dobët. Femrat vuajnë nga reumatizma dhe artriti tre herë më shumë se meshkujt dhe është më e vështirë për to për të formuar muskuj. Përvec këtyre, femrat janë më të dobta se meshkujt, e parë kjo në prizmin e shëndetit mendor. Pra, nuk ka rëndësi se sa luftoni për barazi gjinish, natyra n’a krijoi ndryshe.

Pikat e dobta të femrave
Studimi përfshiu 100 000 vullnetarë. Sipas ekzaminimit të rezultateve, shkenctarët studiuan nivelin e prirjes së sëmundjeve tek meshkujt dhe tek femrat. Krahasimi nxorri se femrat ishin më të dobëta se meshkujt në disa kritere,- sidomos në fuqi. Së pari meshkujt kanë kocka më të mëdha dhe më të forta. Meshkujt jo vetëm përjetojnë më pak fraktura kockash se femrat, por ato gjithashtu nuk përjetojnë menopausë kur kalciumi largohet nga trupi. Për më tepër femrat vuajnë më shumë nga artriti.
Për shkak të problemve të imunitetit, femrat kanë më shumë mundësi të kenë probleme me sëmundje të lidhura me imunitetitin si reumatizma dhe hipoteroza.

Muskujt
Gjëndja e sasisë së muskujve influencohet shumë nga hormonet. Krahasuar me femrat, meshkujt kanë më shumë testosteron I cili është I përgjegjës për krijimin e muskujve.

Shëndeti mendor
Për sa I përket shëndetit mendor, rezultatet janë kontradiktore. Meshkujt vuajnë nga skizofrenia dhe autismi(sëmundje mendore) dy herë më shumë se femrat, por femrat vuajnë nga depresioni pas lindjes së fëmijës dhe cregullimeve të menopausës.

Pikat e dobta të meshkujve
Shkenctarët deklarojnë se pika e dobët e meshkujve është zemra. Ndryshe nga femrat, ato nuk kanë mjaftueshëm estrogjen I cili mbron zemrën. Kjo është arsyeja pse femrat vuajnë nga atake zemre më rrallë, ose vecanërisht pas menopausës kur niveli I estrogjenit bie. :P
WebMaster
WebMaster
Fondatori i Forumit
Fondatori i Forumit

Vendbanimi Vendbanimi : Ku te dua un
Postime Postime : 98857
Gjinia Gjinia : Female
Anëtarësuar Anëtarësuar : 11/01/2009
Mosha Mosha : 45
Hobi Hobi : Të përballoj jetën

http://www.klealove.com

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye

- Similar topics

 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi