Klea Love Forum
Klea Love Forum - Welcome
Topi i futbollit, e mori tsunami por gjendet në Alaskë People-icon
Mirë se vini në Klea Love Forum, Ju ftojmë që të Regjistroheni, në mënyre që të keni aksese në të gjitha kategorit dhe temat, në Klea Love Forum, mund të gjeni Shoqeri, Filma Shqip dhe të huaj, Muzikën më të re 2013, DVD Humore shqip, Këshilla Mjeksore, Diskutime, Video Klipe, Kuriozitete, dhe Lajmet më të reja nga vendi dhe bota.

KleaLove.com / Staff.


Join the forum, it's quick and easy

Klea Love Forum
Klea Love Forum - Welcome
Topi i futbollit, e mori tsunami por gjendet në Alaskë People-icon
Mirë se vini në Klea Love Forum, Ju ftojmë që të Regjistroheni, në mënyre që të keni aksese në të gjitha kategorit dhe temat, në Klea Love Forum, mund të gjeni Shoqeri, Filma Shqip dhe të huaj, Muzikën më të re 2013, DVD Humore shqip, Këshilla Mjeksore, Diskutime, Video Klipe, Kuriozitete, dhe Lajmet më të reja nga vendi dhe bota.

KleaLove.com / Staff.
Klea Love Forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Topi i futbollit, e mori tsunami por gjendet në Alaskë

2 posters

Shko poshtë

Topi i futbollit, e mori tsunami por gjendet në Alaskë Empty Topi i futbollit, e mori tsunami por gjendet në Alaskë

Mesazh nga Emona Thu 26 Apr 2012 - 0:08

Topi i futbollit, e mori tsunami por gjendet në Alaskë Foto-14

Një top futbolli i marrë me vete nga tsunami i viti të shkuar në Japoni, u gjet në një ishull të largët të Alsakës dhe do t’i kthehet adoleshentit japonez të cilit i përket. Emri i adoleshenti 16-vjeçar Misaki Murakami ishte shkruar mbi topin që u gjet një vit më vonë nga Dejvid Bakster në ishull Midelton. Ishte pikërisht gruaja e Dejvid, japonezja Jumi Bakster që përktheu shkrimin mbi top duke identifikuar kështu edhe pronarin e ligjshëm të topit. Menjëherë çifti u vu në kontakt me adoleshentin japonez, të cilit i premtuan se do t’i kthejnë topin e tij përmes postës. Vetë Murakami deklaroi për mediat japoneze se topi ishte i tij dhe se ishte i lumtur që do ta merrte sërish. “Jam shumë mirënjohës për këtë, pasi deri më sot nuk kam gjetur asgjë tjetër nga gjërat që kisha”- deklaroi Murakami. Adoleshenti jeton në qytetin Rikuzen-takata, i cili u dëmtua shumë rëndë nga tsunami i 11 Marsit të viti të shkuar. Ditën e tsunamit, djaloshi ishte i sëmurë dhe gjendej në shtëpi, por pas tërmetit mundi të ngjitje në kodrat rreth qytetit, nga ku pa vendlindjen e tij të shkatërrohej nga dallgët./k.press/




Emona
WebMaster
WebMaster

Postime Postime : 46759
Gjinia Gjinia : Female
Anëtarësuar Anëtarësuar : 12/03/2010

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Topi i futbollit, e mori tsunami por gjendet në Alaskë Empty Re: Topi i futbollit, e mori tsunami por gjendet në Alaskë

Mesazh nga Anakonda Thu 26 Apr 2012 - 3:28

mesa duket paska ber xhiro falas ky topi
Anakonda
Anakonda
V.I.P Anëtarë
V.I.P Anëtarë

Vendbanimi Vendbanimi : Australia
Postime Postime : 31717
Gjinia Gjinia : Female
Anëtarësuar Anëtarësuar : 02/12/2011
Mosha Mosha : 34
Hobi Hobi : Once Upon A Time

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye

- Similar topics

 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi