Klea Love Forum
Klea Love Forum - Welcome
Alarmi per tsunami ne gjithe Paqesorin People-icon
Mirë se vini në Klea Love Forum, Ju ftojmë që të Regjistroheni, në mënyre që të keni aksese në të gjitha kategorit dhe temat, në Klea Love Forum, mund të gjeni Shoqeri, Filma Shqip dhe të huaj, Muzikën më të re 2013, DVD Humore shqip, Këshilla Mjeksore, Diskutime, Video Klipe, Kuriozitete, dhe Lajmet më të reja nga vendi dhe bota.

KleaLove.com / Staff.


Join the forum, it's quick and easy

Klea Love Forum
Klea Love Forum - Welcome
Alarmi per tsunami ne gjithe Paqesorin People-icon
Mirë se vini në Klea Love Forum, Ju ftojmë që të Regjistroheni, në mënyre që të keni aksese në të gjitha kategorit dhe temat, në Klea Love Forum, mund të gjeni Shoqeri, Filma Shqip dhe të huaj, Muzikën më të re 2013, DVD Humore shqip, Këshilla Mjeksore, Diskutime, Video Klipe, Kuriozitete, dhe Lajmet më të reja nga vendi dhe bota.

KleaLove.com / Staff.
Klea Love Forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Alarmi per tsunami ne gjithe Paqesorin

Shko poshtë

Alarmi per tsunami ne gjithe Paqesorin Empty Alarmi per tsunami ne gjithe Paqesorin

Mesazh nga Vizitor Sat 27 Feb 2010 - 3:12

Alarmi per tsunami ne gjithe Paqesorin PaqesoriiTermeti qe tronditi Kilin ka shkaktuar dallge disa metra te larta dhe ka ndezur alarmin per tsunami edhe ne Ekuador, Kolumbi, Panama, Kosta Rika, Nikaragua, Honduras, El Salvador, Guatemale dhe ne Polinezine franceze.

Alarmi ne fjale eshte perhapur me pas ne te gjithe zonen e oqeanit Paqesor dhe ka perfshire edhe ishujt Hauai, Japonine, Australine, Filipinet dhe madje brigjet e Rusise.

Nderkohe, eshte terhequr alarmi ne Peru, pasi sipas autoriteteve lokale dallget 1.5 metra te gjata kane goditur fillimisht qytezen kiliene Valparaiso dhe kur kane mberritur ne brigjet peruane jane reduktuar ne gjysme metri, duke mos perbere me rrezik.
Anonymous
Vizitor
Vizitor


Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye

- Similar topics

 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi